• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

New Holland

IvanX

Novi član
Tu od
27 Pro 2020
Poruka
25
Ma znam, budžet je oko 18000, gledam vani su još skuplji. Našao sam jednog L75, ima posla malo estetski, mehanički je sve uredu, ali isto nema brzi mjenjač, pa me to najviše koči trenutno kod kupnje.

I da odma napišem možda nekome pomogne, plavi new holland 4636 trenutno na njuškalo u Sloveniji, piše da je 65ks što bi značilo da je 4 cilindra, ali nije, traktor je 60 ks i 3 cilindra, iako kad sam zvao prodavača rekao mi je da je 4 a kad sam došao tamo onda se počeo izmotavat da me on krivio skužio, da je to mislio na drugi traktor, i ta priča. Traktoru fali jedan retrovizor, amortizeri haube i vrata nevaljaju, i felge su ofarbane preko hrđe i blata.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

IvanX

Novi član
Tu od
27 Pro 2020
Poruka
25
Uzeo nakraju L75. Zanima me dali itko ima manual/ priručnik u pdf da mi pošalje? I ako netko može malo pojasnit onaj mali monitor što mi trenutno ima digitalni ispis brzine, vidim tamo više funkcija, za šta on služi?
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
204
Na tom ekranu se ocitava brzina traktora, okretaji kardana, prijeđeni kilometri, napon akumulatora te još neki parametri. Na mojem samo radi napon akumulatora jer su vjerojatno senzori u prekidu pa ništa mi drugo ne radi. Ja ti imam prirucnik od one serije poslije ove koje mi imamo, TL 70-100. Dosta je slično i meni je taj priručnik puno pomogao.
 

Barbatovac

Novi član
Tu od
10 Tra 2022
Poruka
6
Drugari da li neko ima traktor new holand tm165 kupio sam prekjuce taj traktor pa me interesuje da li sam pogodio ili totalni promasaj
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
A nisi o tome razmišljal prije kupnje? 🤔 ☺️
Ako se neće kvariti, bil budeš zadovoljan. Ako se počne kvariti, popljuval ga budeš.
 
  • Volim
Reactions: ZJ

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
204
U pitanju je NH L85. Dakle, traktor ima automatsko uključivanje prednje vuče prilikom stiskanja kočnice. Počelo se događati da ju neće odmah isključiti već nakon nekih 50-100m poslije kočenja (nekad prije nekad kasnije), čuje se naravno zujanje da je prednja uključena i onda se čuje dosta glasan udarac, traktor se zatrese i onda ju tek iskopča. Da li se nešto potrošilo i kakav je kod tog traktora sistem prednjeg pogona? Inače, prednja se pali preko prekidača.
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
204
Prednja vuča i blokada diferencijala (špera) se pali preko prekidača, svaki gumb je poseban za sebe. Dok se stisne kočnica automatski se pali prednja vuča i zasvijetli lampica da je uključena. Lampica se ugasi dok se pusti kočnica, no prednja ostane upaljena pa nešto zalupi i trzne traktor naglo u transportu.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,551
To se i na mome dešava da se čuje dok se prednja vuča isključi ikao neki lagani trzaj nekd jače nekad slabije
Moj je T5060
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
204
Izgleda da je to normalno kod takvih sistema prednje vuče. Kak je kod tebe izvedeno ukljucivanje špere? Kod našeg imaju tri opcije na prekidaču. Ukljucena, iskljucena i prekidač na sredini za koji ne kuzim cemu sluzi dok je u toj poziciji :confused:
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
204
340/85r24 su prednje što su u biti 13.6r24, dok su stražnje 480/70r34.
Prednje su vec bile nove dok je traktor kupljen, a stražnje su negdje na 30%.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To je klasika primjer" kao" prednjih kočnica..da je to moje isključio bi da pali vuču kod kočenja ako več nije kasno..manuelno uljučivao po potrebi i gas
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
To je klasika primjer" kao" prednjih kočnica..da je to moje isključio bi da pali vuču kod kočenja ako več nije kasno..manuelno uljučivao po potrebi i gas
Pri većim brzinama nemreš stati samo sa zadnjim kočnicama, kao ni na nizbrdici. Opaso je to isključiti.
U pitanju je NH L85. Dakle, traktor ima automatsko uključivanje prednje vuče prilikom stiskanja kočnice. Počelo se događati da ju neće odmah isključiti već nakon nekih 50-100m poslije kočenja (nekad prije nekad kasnije), čuje se naravno zujanje da je prednja uključena i onda se čuje dosta glasan udarac, traktor se zatrese i onda ju tek iskopča. Da li se nešto potrošilo i kakav je kod tog traktora sistem prednjeg pogona? Inače, prednja se pali preko prekidača.
To se i na mome dešava da se čuje dok se prednja vuča isključi ikao neki lagani trzaj nekd jače nekad slabije
Moj je T5060
To je mana Fiatovog rješenja prednjih kočnica s kandžastom spojkom.
Kad počneš kočiti, pritisni kočnicu lagano (daa se aktivira spojka) pa onda koči do kraja.
Kod isključivanja, kratko dodaj/oduzmi gas, eventualno kratko stisni kuplung, pa bi se trebalo isključiti.

Tih problema nemaju traktori koji imaju lamelasti kuplung na uključivanju prednjeg pogona (Carraro, Deere...)
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
340/85r24 su prednje što su u biti 13.6r24, dok su stražnje 480/70r34.
Prednje su vec bile nove dok je traktor kupljen, a stražnje su negdje na 30%.
U tome ti je problem, različita potrošenost guma i zato se isključuje malo kasnije tj., dok se ne odtereti. Kad zamijeniš gume, nebu više problem. Meni se to na mom Fićeku događalo kad su prednje gume bile pri kraju, a zadnje na 80 posto. Zamijenil gume i ssd je sve ok.
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
204
U tome ti je problem, različita potrošenost guma i zato se isključuje malo kasnije tj., dok se ne odtereti. Kad zamijeniš gume, nebu više problem. Meni se to na mom Fićeku događalo kad su prednje gume bile pri kraju, a zadnje na 80 posto. Zamijenil gume i ssd je sve ok.
Sasvim je moguće da u tom leži sva srž tog problema. Sad sam baš mjerio profil ripni stražnjih guma, i kaže oko 1cm ripni, možda i koji milimetar više. Nove gume bi trebale imati oko 5 cm ripne pa je sasvim moguće da zbog nesrazmjera u prijenosnim odnosima prednjih i stražnjih guma se to sve i dešava. Uostalom, vidi se iz daljega dok se traktor promatra sa malo veće udaljenosti na ravnici, malo kao da stoji uz brijeg zbog potrošenih stražnjih guma. Hvala svima na sugestijama.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Pozdrav! Pratim forum i kako nisam neki stručnjak za traktore,dosta čitam o njima. .Kako planiram kupiti traktor 150-180 Ks,a stvarno se baš ne razumijem, želio sam zamoliti mišljenje i savjet.U vezi toga imam par pitanja.
Imam na ponudi New holanda TM 165 ,2000godina sa 9500 sati. Čovjek ga cijeni 22500e. Kako nemam baš neka prevelika sredstva na raspolaganju cijena mi odgovara pa me zanima koliko su to dobri traktori i opčenito kakvi su New holandi.Noviji su dosta skuplji ali ne znam da li kvalitetom opravdavaju cijenu.
Kakvi su recimo u usporedbi s deutz fahrom 150 Ks ili John deerom 6920 koji su puno skuplji. Traktor bi kod mene radio oko 400 sati godišnje.
Znam da je nezahvalno nekome nešto sugerirati u vezi kupovine, ali sam htio zamoliti ako bi mi ipak dali neki savjet i odgovor na ova moja pitanja, jer vidim da puno znate. Bio bih vam zahvalan.
Srdačan pozdrav i svako dobro.
 

Najnoviji postovi

Na vrh