• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nije Tehnostroj, ali...

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dobre prikolice ;)
Vozio sam se jednom kroz Mursko Središče i vidio sam je uživo :D
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
marko hurlimann xa86 kaže:
Dobre prikolice ;)
Vozio sam se jednom kroz Mursko Središče i vidio sam je uživo :D

Pa mogao si postati na kavi... imao bi vremena "baciti oko" onak kak spada, ovo je sigurno bilo u letu... :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
slafko kaže:
marko hurlimann xa86 kaže:
Dobre prikolice ;)
Vozio sam se jednom kroz Mursko Središče i vidio sam je uživo :D

Pa mogao si postati na kavi... imao bi vremena "baciti oko" onak kak spada, ovo je sigurno bilo u letu... :D
To sam išao oko 6 navečer pa je ipak malo prekasno 8)
Drugom prilikom stajem,,
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Dobre su, lijepo napravljeno, a i cijenom su prihvatljivije od Tehnostroja koji je enormno digao cijene
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
men je ona plava lijepa, ta plava sa srebrnim sa strane :D a tek bucmaste gume i mali blatobrančići :D tak su mi sjatki :D :p

daj mi reci el ima još koja boja za birat il su sam plava i zeleno crvena :?:

da cjenom su podosta povoljnije :D a prek slika mi se čine i podosta jake :D

ak ti nađem kupca za prikolicu el dobijem iber popusta za tanjurače fero coop :?: :D
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
bogec kaže:
daj mi reci el ima još koja boja za birat il su sam plava i zeleno crvena :?:
Ma dat ću ti rozu ak hoćeš! :lol: Kažeš koju kombinaciju želiš i sve sredimo. Treba uzet RAL-kartu u ruke i odabrati kombinaciju.

bogec kaže:
ak ti nađem kupca za prikolicu el dobijem iber popusta za tanjurače fero coop :?: :D
Kaj nek ti kažem na ovo, naravno, ljudi smo, dogovorit ćemo se! :D :D

Kad si već spomenuo Ferocoop tanjurače... tko god da ih kupuje nek dobro pazi. Ima firma kod nas koja prodaje slične turske proizvodnje, ali su gore Ferocoop naljepnice. I naravno, budu jeftinije nego kod mene koji sam direktni uvoznik Ferocoop tanjurača. Neću nikog imenovati, samo velim zbog opreza. :!:
 
S

samsonite

Guest
Bobo kaže:
Bome fino izgleda...

Te prikolice sto slafko ima u ponudi mi se svaki put kad ih gledamsve vise dopadaju...

Tandemke mi se inace ne svidjaju jer pod teretom pruzaju otpor skretanju, tj, gume "zvacu" ako se jace hoce skrenuti...
Vjerujem da se to ni ne osjeti, ali imam neke fobije prema tandem osovinama jer sam vidio neku tandemku gdje su zbog jaceg skretanja popucali sarafi na kotacima a i srce se pocelo kidat iz felge... Vjerujem da je bio u pitanju dobar pretovar, ili samo greska vlasnika sto ju je uopce i pretovarao...

Što je bolje kupit tandemku ili dvoosovinku ? Nemam nekih iskustava sa prikolicama ali sam probao voziti dvoosovinku,
od kolege, u rikverc i bilo je "povuci potegni" :lol: . Ajd recite koje su prednosti i nedostaci tandemke i dvoosovinke.
 
S

seljaček

Guest
Za transport na veču udaljenost je bolja dvoosovinka manje trpi diferencijal traktora i gitriba manje cuka i ljulja manje se gume deru na traktoru, za vožnju u natrag i razne manevre po mekanoj podlozi treba "traktor i vozač". Tandem pritišče traktor zato se bolje vuče na mekanoj podlozi i uzbrdo u težim uvjetima rada dok u transportu radi sve kontra od dvoosovinke a za vožnju u natrag može i priučeni traktorista i slabiji traktor . Idealna je kombinacija obje i tandem i dvoosovinka pa kak ustreba tak kopčaš. ako voziš dalje kopčaš jednu za drugu i samo maži.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Još je bolje imati obje pretovarne ...
Na njivi natovariš na tandenku .. dvoosovimku za nju ..
Kad uhvati asfalt ...s tandenke pretovariš na 2osovinku ,teraš po asfaltu i na duge pruge ..tandenku za nju
Kad si vec blizu doma , natrag sve na tandenku da lakše upeljaš u dvorište ..naravno na rikverc ....
Dobro je imati uz sebe i 3-4 klocne ..ako staneš na pivi uz put ..prikolicu na klocne, da ne trpe gume i traktor
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
puknuti kaže:
Još je bolje imati obje pretovarne ...
Na njivi natovariš na tandenku .. dvoosovimku za nju ..
Kad uhvati asfalt ...s tandenke pretovariš na 2osovinku ,teraš po asfaltu i na duge pruge ..tandenku za nju
Kad si vec blizu doma , natrag sve na tandenku da lakše upeljaš u dvorište ..naravno na rikverc ....
Dobro je imati uz sebe i 3-4 klocne ..ako staneš na pivi uz put ..prikolicu na klocne, da ne trpe gume i traktor

zgodno, zgodno :mrgreen: :mrgreen:

Ja preporučam dvoosovinku, ona mi je jednostavno naj, jednosovinka, za tako kratko i oko kuće, puno upeljavanja po kojekakvim dvorštima, a tandem, neznam, nikad nisam razmišljal o tome!!!
Za dvoosovinku, moraš imati puno prakse i po mogušnosti hodro volan i prednju vuču na traktoru, jer dok je puna, a dolje nije asvalt, plač majke božje ak je mali traktor pod njom!!! :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Na tandemki ako ju dost navlačiš po asfaltu lako polomiš prednju osovinu..Jer ona kod skretanja,navažanja samo klizi tak da je veliko trenja...Dobra je zato jer ne prepada jako na mekoj podlozi...

Dvoosovinka je meni zakon..Nema toga mjesta kamo ju ne napeljam ;)
 
S

samsonite

Guest
Kod mene je problem sto imam katastrofalno usko dvorište .Jednom sam posudio od kolege kamionsku prikolicu, bez problema sam usao na dvoriste ali sam imao puno poteskoca kad je trebalo izaci iz dvorista :scratch , s obzirom da nemam bas prakse s voznjom dvoosovinke u rikverc :oops:


 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
samsonite kaže:
Kod mene je problem sto imam katastrofalno usko dvorište .Jednom sam posudio od kolege kamionsku prikolicu, bez problema sam usao na dvoriste ali sam imao puno poteskoca kad je trebalo izaci iz dvorista :scratch , s obzirom da nemam bas prakse s voznjom dvoosovinke u rikverc :oops:
Kada se tako uvališ .. okreni traktor i prikopcaj na prednju kuku ... ;)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
samsonite kaže:
Kod mene je problem sto imam katastrofalno usko dvorište .Jednom sam posudio od kolege kamionsku prikolicu, bez problema sam usao na dvoriste ali sam imao puno poteskoca kad je trebalo izaci iz dvorista :scratch , s obzirom da nemam bas prakse s voznjom dvoosovinke u rikverc :oops:

Otkopcas traktor, okrenes ga, prikolicu spojis naprijed i tako je izguras u rikverc ;)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Preferiram tandem kad bi kupovao jer se vozi najviše po poljskim putevima, ali i dvoosovinke nisu loše, rude su im precizne i nemaju sigurno lokera kao ona stara konjska kola prerađena za traktor a i s njima se da manevrirat
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
puknuti kaže:
samsonite kaže:
Kod mene je problem sto imam katastrofalno usko dvorište .Jednom sam posudio od kolege kamionsku prikolicu, bez problema sam usao na dvoriste ali sam imao puno poteskoca kad je trebalo izaci iz dvorista :scratch , s obzirom da nemam bas prakse s voznjom dvoosovinke u rikverc :oops:
Kada se tako uvališ .. okreni traktor i prikopcaj na prednju kuku ... ;)
Fata je fata, al' dva ista savjeta su dva ista savjeta ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Smiljan kaže:
Fata je fata, al' dva ista savjeta su dva ista savjeta ;)

:supz:
Ali ... treba imati prednju kuku :scratch
 
S

samsonite

Guest
seljaček kaže:
Za transport na veču udaljenost je bolja dvoosovinka manje trpi diferencijal traktora i gitriba manje cuka i ljulja manje se gume deru na traktoru, za vožnju u natrag i razne manevre po mekanoj podlozi treba "traktor i vozač". Tandem pritišče traktor zato se bolje vuče na mekanoj podlozi i uzbrdo u težim uvjetima rada dok u transportu radi sve kontra od dvoosovinke a za vožnju u natrag može i priučeni traktorista i slabiji traktor . Idealna je kombinacija obje i tandem i dvoosovinka pa kak ustreba tak kopčaš. ako voziš dalje kopčaš jednu za drugu i samo maži.


Vecinom cu je koristiti za transport po asfaltu , uzbrdica i nizbrdica nema, tako da bi dvoosovinka vjerojatno bolje legla, a praksa ce uciniti svoje.
Gledao sam malo rabljene 8 T, trostrani kiper, metalne stranice, tesko je naci nekaj ispod 3 500-4 000 eura.. E da mi je skupit za onu Slavkovu 10T iz Medjimurja.. Ima netko da je kupio ili isao pogledati te prikolice ?
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
samsonite kaže:
Gledao sam malo rabljene 8 T, trostrani kiper, metalne stranice, tesko je naci nekaj ispod 3 500-4 000 eura.. E da mi je skupit za onu Slavkovu 10T iz Medjimurja.. Ima netko da je kupio ili isao pogledati te prikolice ?

Javi na PM s kojeg područja si pa ti mogu dati kontakt brojeve ljudi koji imaju 10-tonke. Tak da možeš razgovarati s tim ljudima ili otići pogledati uživo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh