• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

J

Jadranko

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

Ratarko kaže:
Da li imaš neki troškovnik , proračun koliko će te garaža za strojeve koštati ? Od kojih materijala je ona , vidim gore je rebrasti lim ... da li to sam misliš napraviti ili neka firma ?
kome ide ovo pitanje ???
ako meni onda ovako
sve cu radit sam.
sa starim i jos par bratica.
zidam sve sa blokovima,krov je od drveta(tj. sa gredama pa onda lesonit ploce)
nisam jos sve proracunao jer neznam sve cjene.
to cu sad kad dodjem na odmor onda cu znati definitivnu cjenu
 
R

Ratarko

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

Aha , tebe sam pitao ali sam zaboravio to i napisati . Sve sam radiš , jel imaš toliko vremena ?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

kako to misliš,'lesonit ploče'?one idu ispod lima?treba tu jača izolacija,lim kad upekne,i 2 cm stiropora je slabo,vjeruj mi,znam iz iskustva..
 
S

sapat

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

moja preporuka za garažu je rebrasti lim sa izolacijom... zbog kondenzacije... kod mene je obićan lim i tu je jedina greška, a za štalu ipak trebaa momačka izolacija zbog topline
 
J

Jadranko

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

Ratarko kaže:
Aha , tebe sam pitao ali sam zaboravio to i napisati . Sve sam radiš , jel imaš toliko vremena ?

ja cu bit 3 tjedna na odmoru a stari nastavlja dalje.
ja samo donesem lovu i on nastavlja sa radovima :D :D lova je bitna , kad ima love sve ide nemas brige :D :D
ma naravno da ide izolacija to nisam napisao. ( ali u stali naravno) u garazi mi netreba.
budem ti javio kad se vratim za definitvnu cjenu garaze.
jer sad nemogu 100% da ti kazem koliko ce kostati.
 
Č

Čugi

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

Ratarko kaže:
Kreni odmah - jučer ! Moja građevinska dozvola za garažu sa pravi godinu i pol dana . Sigurno čekaju da podmažem pa da moj projekt stigne na vrh hrpe .

Uhhh, i to i komšije....ja bih ćutao i pravio, i kad saznam da me komšija tužio, zalijem i njega u temelj sa betonom! :twisted:

sapat kaže:
mi smo prvo pravili, a onda ucrtavali u dokumentaciju...

E tako se to radi! :mrgreen:

sapat kaže:
e moje hale su otprilike kao ova garaža na Jadrankovoj drugoj slici, ali metalna konstrukcija i većih dimenzija

Kači slike!
 
S

sapat

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

idući tjedan, od sutra sam na godišnjem
 
R

Ratarko

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

Biti će to pravi stadion kada sve bude pod krovom !
 
Č

Čugi

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

Uh, samo da završim, mnogo sporo ide kad sam radiš....
 
R

Ratarko

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

Pa sada je skoro i gotovo ... kada bi se skupila ona ekipa koja ti je pomagala pri krunjenju kukuruza bilo bi gotovo u jednom danu . Imaš ostali materijal ( ploče , letve ... ) ? Vidim da neće biti na istu foru krov napravljen kao onaj iza ? Tamo su drveni rogovi/grede na metar postavljeni a ovdje imaš željezne nosače ? Zašto je ta razlika ?
 
Č

Čugi

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

Bila je ekipa danas kada sam dizao nosače (prvo su se svi pravili u radionici, ona 2 i sad ova 3), ovde će po širini ići u 6 redova drvene grede 8x12cm i preko njih Obrisan neispravan link. , iste kao i one na koševima. Grede imam, table stižu uskoro. Ovde su metalni nosači zbog velikog raspona između tački oslanjanja (8,5m), velika je to površina koja mora nositi masu snega, dok je iznad koševa 2,2m. Gornja cev je 80x40mm, donja 40x40mm, veza izmedju pod uglom od 45 stepeni cevi 30x30mm. Sve je naš ručni rad, te stoga ide sporo, ekipa je prisutna samo kad je potrebna snaga! :lol:
 
B

branko

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

čugi koliki je raspon izmedju betonskih nosaca krova i izmedju metalnih nosaca, da li sam radis metalne nosace?
 
Č

Čugi

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

Postali smo istovremeno. Za betonske sam već napisao, kao i za izradu, a raspon između metalnih je oko 3m, +/- 10cm.
 
B

branko

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

vidim da si neke odgovore vec dao , ali me zanima jos toga tko ti je radio proracun ili to radis onako od oka. ova pitanja ti postavljam zbog toga jer imam u planu raditi nesto slicno samo na dva krova tj. sa sljemenom /\. samo neznam da li mi se isplati jer je u pitanju mali raspon (520 izmedju zidova) pa bi mozda bilo jeftinije izvesti u drvu samo s nekim pojacanjima jer ne mogu stavljati stupove. daj molim te i neku sliku gdje se bolje vidi sam nosac i kako je pricvrscen na betonski nosac.
 
Č

Čugi

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

Proračun mi je radio prijatelj koji ima 20-ogodišnje iskustvo u građevini, uključujući i krovove. Nismo mnogo "bacali" na papir, više je bilo od oka- "majstorski" i malo je jače nego što bi trebalo biti, no od viška glava ne boli! Poslikaću pričvršćenje, a ovo je najbolje što ti mogu za sada dati gde se vidi samo nosač, jer su sada svi montirani. Å ta god te interesuje, pitaj, mogu se posavetovati i sa prijateljem.

Obrisan neispravan link.

Bobo, morao sam thumbnail staviti zbog detalja. ;)
 
B

Bobo

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

ÄŒugi kaže:
Bobo, morao sam thumbnail staviti zbog detalja. ;)

Tako te volim. Normalne slike kako treba, a ove ogromne, detaljnije u thumbnail...

Svaka cast!
 
Č

Čugi

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

branko kaže:
kako je pricvrscen na betonski nosac.

Pričvršćene su varenjem. U obe betonske grede su postavljene metalne poloče debljine 15mm, ploče su u stvari nosači šina železničke pruge.
Na gornjoj gredi su okrenuti kontra, ravna strana je napolju, jer se na nju oslanjaju i drvene grede-venčanice koje nose krov na koševima, dok su na nižoj gredi postavljene normalno.

Gornji oslonac Obrisan neispravan link.

Donji oslonac Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

Neki spojevi mi izgledaju dosta loše zavareni, puno nepotrebnih zavara.

Å to se tiče površine koja naliježe na betonsku gredu, mislim da ste trebali staviti donji dio te grede da sjedne na betonsku gredu, jer gledano statički največe sile naprezanja (tlačne sile) koncentriraju se na donjem profilu, a naročito u osloncima.

Jako je važno da odgovorna osoba, netko tko ti to izvodi pazi na smik, tj. odrez kod nalijegajučih površina jer one podnose največe sile naprezanja. Potrebno je pravilno odabrati površinu spojnih dijelova i odabir odgovarajučih spojnih vijaka.

Evo kako je to kod mene izvedeno :!:

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
Č

Čugi

Guest
Re: Objekti-Å upe za smještaj traktora i mehanizacije

Slažem se da ima nepotrebnih zavara, te zbog toga neki i izgledaju nabacani, no tu sam se ja najmanje pitao :( . Razumem te šta kažeš za oslonce, ali kako je ovo krov na "jednu vodu" i izuzetno malog nagiba (11 ili 13 stepeni), ovakvo oslanjanje je dovoljno, kao što već rekoh, prijatelj je ranije konstruisao nekoliko takvih nosača na istu "foru", kod tebe je mnogo veći ugao te je zbog toga potrebno da oslonac bude na donjoj cevi.
Nalegajuće površine su idealno odrezane. Radimo sami otac, prijatelj i ja. Nema vijaka, samo varovi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh