• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Omotači bala

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Prvi put vidim, al vidim da je uredno i pitam se kak več neki od proizvođača omotača nisu tak nekaj napravili??
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
976
toma svaka čast, odlično i vrlo jednostavno, čak može radit i ako je traktor pod kutem.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
toma svaka čast, odlično i vrlo jednostavno, čak može radit i ako je traktor pod kutem.
Pod kutem može radit i ako je spojeno na traktorske izvode normalno;)

Ovo je dobra ideja za nekoga tko omata npr s 2 različita traktora pa se ne mora bojat da če izmiješat ulje..A opet i dobro je jer je moguče omatat s bilo kakvim traktorom koji ima kardan:partyman:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Stavljaju kod nas uvoznici ako želiš, ja sam imao nešto doma, ostalo se kupilo i to je to.... Lakše traktoru, ali i ušima onom ko omata :)
 

case

Novi član
Tu od
11 Velj 2012
Poruka
10
Stavljaju kod nas uvoznici ako želiš, ja sam imao nešto doma, ostalo se kupilo i to je to.... Lakše traktoru, ali i ušima onom ko omata :)

svaka čast toma ovo sa slikom mi je puno pomoglo naš mehaničar kad to vidi zna i napravt bez puno objašnjavanja puno hvala svima na pomoći u ponedjeljak idemo i po tog wolagrija.
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Evo prinove za koji dan nadam se u polju,ako prodje granice bez zastoja :D
Podrzava foliju 500 i 750mm,bale do 1000kg,brojac krugova,hidro pogon.

280520131574.jpg

280520131573.jpg

280520131572.jpg
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
A za kolko bi trebo?
Interesuje me koju foliju kupiti tj. kolko debelu,i sta je bolje da je tanja ili deblja,mislim da se izrazava u mikronima?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
@igordulic- cestitke na kupnji nek te dugo sluzi i neka puno bala omota :icon_pidu:

To jos nisam cuo da ima deblja i tanja folija. znam da ima od 500 i 750mm
Neznam nema prevelike razlike u folijama,u svakoj foliji se bala pokvari,onako bude fleka pljesnji,ali to se dogada samo kada su bale stare i svremeno popljesnjive.
Samo si gledaj neuzimas staru foliju recimo ove god u proljece kupujes i kupis od progle godine,koja je bila na skladstu,jer ako nije dobro uskladistena navuce vlagu i kod omotavalja zna se desit da hoce folija pucat.
jednom sa omotavo sa nekom folijom koja je pucala nenormalno 3-4puta sam silazio za svaku balu. Skroz pod malim okretajima sam ju morao omotavat,bez imalo gasa,jer se vidilo na ocigled kako ima rupa u njoj kad se nateze.
Sada radim sa Unterland folijom i jako je dobra ni jednom mi nije pukla na cca 100 omotanih bala,a radim stalno pod velikim okretajima.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,165
@igordulic- cestitke na kupnji nek te dugo sluzi i neka puno bala omota :icon_pidu:

To jos nisam cuo da ima deblja i tanja folija. znam da ima od 500 i 750mm
Neznam nema prevelike razlike u folijama,u svakoj foliji se bala pokvari,onako bude fleka pljesnji,ali to se dogada samo kada su bale stare i svremeno popljesnjive.
Samo si gledaj neuzimas staru foliju recimo ove god u proljece kupujes i kupis od progle godine,koja je bila na skladstu,jer ako nije dobro uskladistena navuce vlagu i kod omotavalja zna se desit da hoce folija pucat.
jednom sa omotavo sa nekom folijom koja je pucala nenormalno 3-4puta sam silazio za svaku balu. Skroz pod malim okretajima sam ju morao omotavat,bez imalo gasa,jer se vidilo na ocigled kako ima rupa u njoj kad se nateze.
Sada radim sa Unterland folijom i jako je dobra ni jednom mi nije pukla na cca 100 omotanih bala,a radim stalno pod velikim okretajima.

Koliko kod tebe na omotaču treba krugova sa 750 folijom da se cijela bala okruži jednom?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Evo prinove za koji dan nadam se u polju,ako prodje granice bez zastoja :D
Podrzava foliju 500 i 750mm,bale do 1000kg,brojac krugova,hidro pogon.

280520131574.jpg
g[/IMG]

Čestitam na kupljenom omotaču..:icon_pray:

Koliko košta ovakav omotač,i dal treba stavljat na njega balu ili može uzimat sam??
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
hvala :) Kolko kosta to cemo da vidimo,kad dodje kuci i kad se saberu svi troskovi :) Pa ne moze,no ako bude potrebno mogu ugradit,ali samo bi mi smetalo,jer bale moram kuci dovest pa umatat kod kuce,onda kad vec skidam s prikolice mogu diretno na omotac,jedino ako bi slago u red pa onda kupio omotacem al onda se moram pomerat,ovako mi delovalo zgodnije,pa sad kako bude,em za te novce mogu imat hvataljku za bale s kojom mogu i poslagat omotane bale.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Koliko kod tebe na omotaču treba krugova sa 750 folijom da se cijela bala okruži jednom?

na 9 krugova je bala omotana skroz,a inace stavljam 24 kruga i onda je bala gotova,i jednu foliju imam tocno na 21 balu
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,165
na 9 krugova je bala omotana skroz,a inace stavljam 24 kruga i onda je bala gotova,i jednu foliju imam tocno na 21 balu

jbg kod mene je na 12 i sad nisam siguran dali trebam prebaciti na manji zupčanik ali ovako radim već 3 godine i bale su odlične i radim 20 krugova i imam jednu foliju za 25,26 bala.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
jbg kod mene je na 12 i sad nisam siguran dali trebam prebaciti na manji zupčanik ali ovako radim već 3 godine i bale su odlične i radim 20 krugova i imam jednu foliju za 25,26 bala.
Koje dimnezije je bala??

Meni na bali 125×130 zatvara prvi sloj na 8 krugova...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
el ti se vidi trava kroz foliju,ako vidi onda bi moro vise krugova stavit,jer mi kad smo imali narihtano na 23 kruga onda nam se na jednome djelu vidjjela trava i mrezica tako jedno na 30cm sirine i od kad smo stavili na 24kruga nevidi se vise trava
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,165
Koje dimnezije je bala??

Meni na bali 125×130 zatvara prvi sloj na 8 krugova...

Bale su 120x120.

@dado:pa dobro meni zatvori balu nego jel bi bilo bolje raditi na ovaj drugi način......
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Probaj jednom radit na taj drugi nacin,jednom kada neces imati zurbu sa vremenom,jer ja ti neznam kak bi bilo bolje,samo znam da nama na 9-tom krugu zatvori folija balu i tak svima u selu tu od 8-10kruga se zatvori bala i svi daju 24 kruga da bala bude skroz gotova
 
Na vrh