• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,273
meni rekli obavezno aminokiseline za oporavak rozgve a bobice eventualno protiv trulezi...imas i prirodni preparat serenade aso...amimokiseline ako mozes nabavi drin...
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,918
I kod nas je slično, mi smo sa: RIDOMIL GOLD R ili Nordox 75 WG.
Ridomil i meni preporučili. Pa ,Drin pa, nešto protiv botritisa. Bit će veselo,i to malo vinograda , naj....o.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,783
Nisam bio gore, ali nazvao me suprug od sestrične, pokraj nas imaju. Da ima štete, malo manje, nego dolje u naselju, ali je rekao da ima. Dok je kiše nema pomoči, onda kaj bu, bu... To bum pošprical.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,783
@Krumpironja marljiv si.
Zanima me, koju stvarnu količinu nordoksa upotrijebiš na 100 lit vode, za zadnje špricanje? Imam i ja spreman nordoks. Također me zanima koju količinu močivog sumpora koristiš za to? Koju robnu marku? Da li koristiš pritom i svić, protiv truljenja?
Ti imaš vinograd na moru, na otoku Krku, a ja na brijegu nedaleko VŽ, iznad VŽ toplica, pa da usporedimo naše doziranje i pristup, zadnjem špricanju, prije čekanja na berbu.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
To su ti normativi jer oni racunaju utrosak vode od 1000l po h...preracunaj i dobit ces moje, nikad nisam šprico po litrama nego na hektar +/- 10%
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,783
Imam jedno pitanje "za Vas koji ste povodom blagdana sv Vinka" odrezali prve "šibe" i stavili ih u vazu. Kako tjeraju, kako pokazuju, predviđaju novu ljetinu u Vašem vinogradu?
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,239
Po meni ova godina ne bude baš naručito dobra,jer izreka mojih predaka je bila ovakva "u veljači je malo da svaki dan pada kiša, a u ožujku je puno i da se zec popiša na njivu",evo imamo već skoro pa kraj veljače a prava kiša je pala tek jedna,imamo veliki problem sa prehranom ratarskih kultura.
Samu rezidbu sam ostavio za sami kraj mjeseca čak početak idućeg,jer i tu jedna naša stara izreka veli ovako "februar je lozaš ,a marč je grozdaš".
Sad dali je ovo vezano za podneblje ili je šire ovako u to ne ulazim.
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
123
Po meni ova godina ne bude baš naručito dobra,jer izreka mojih predaka je bila ovakva "u veljači je malo da svaki dan pada kiša, a u ožujku je puno i da se zec popiša na njivu",evo imamo već skoro pa kraj veljače a prava kiša je pala tek jedna,imamo veliki problem sa prehranom ratarskih kultura.
Samu rezidbu sam ostavio za sami kraj mjeseca čak početak idućeg,jer i tu jedna naša stara izreka veli ovako "februar je lozaš ,a marč je grozdaš".
Sad dali je ovo vezano za podneblje ili je šire ovako u to ne ulazim.
E sad kak su to interpretirali naši preci, a isto smo ih imali. Naime do polovice travlja je još bil snijeg i tek su u travnju pocele kise. Zimi nije bilo ni kiše, ni tuče, ni grmljavine.. tak da su se vjerojatno nečiji stari zajbli
 

Najnoviji postovi

Na vrh