• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarski i pastirski psi

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Dominik kaže:
Dobar, dobar. Jesi zadovoljan? Kakvog je temperamenta?
kak nebi bil zadovoljan,tak poslušnog pesa nikad nisam imal,njega netrebaš dvaput dozivati ili dok neš zakrivi dobi malo šibu i to odmah zapamti da se nesmije :lol:
jedino kaj još dost razigran...no ipak je još i dosta mlad,pa vjerujem da ga bude i to dost brzo prošlo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Dominik kaže:
Stigli su mi papiri za njega. Ako hoćeš pošaljem ti poštom.
može kak ne !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
C

Connie

Guest
Evo ja bih ovo ljeto trebala kupiti kujicu Border Collija, pa me zanimaju iskustva vlasnika!!!
=]
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Moj Bran ima već slika njegovih na forumu ali evo da i ovdje stavim.

 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
nisi mu htel repa reznuti? :blackeye :lol: :mrgreen: :mrgreen:
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Meni su ti psi ljepši s repom a i općenito neke druge pasmine.
 
M

mirkec84

Guest
mi smo probali imati cucka kao pastira na 400 tinjak svinja ..a bas zima bila
ajme kad je skocio u onaj mulj od svinja metar i neke sam mu se glava vidla ,vlasnica se skoro rasplakala..mozda da smo po ljeti probali ...hm.. :mrgreen: :scratch
 
D

dmeter

Guest
Poklanja se hrvatska ovčarka sterilizirana 15 mjeseci stara
Poklanja se šarplaninac 5-6 mjeseci star
Lokacija Azil za životinje Split-Duilovo
 
R

rony

Guest
pozdrav iz uzgajačnice pasa tornjaka "IZ SRCA SLAVONIJE".
sležem se da bez hrvata je jako teško radit sa životinjama.imao sam i sam HO ali ih ja baš neobožavam zbog lajavosti a to im je največa odlika.uz te pse je idealno imat i tornjaka jer u paru su nesalomivi.pastirski psi pomalo padaju u zaborav ovdje u slavoniji a i ljudi ih se boje.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ljudi ih se nazalost boje s razlogom zbog neodgovornih vlasnika i tornjacke teritorijalnosti. Ljudi nabave tornjaka, puste ih da se setaju oko kuce bez ograde i budu divni i krasni prve dvije godine dok su stenci. Tornjak si "zamjerka" svoj teritorij koji se ne poklapa nuzno sa medjom vlasnika zemlje i onda svi oni koji imaju susjedne njive ili moraju proci cestom uz koju boravi tornjak imaju problem da pas stiti "svoj" prostor. Nazaolost, pas ne zna niti moze znati da npr. cesta ili susjedna njiva ne moze biti njegov teritorij. I onda taj jadni pas na kraju zavrsi na lancu i bude jos nervozniji i opasniji ..... A ljudi se cude kako je divna i krasna maza od psa nakon dvije ili cak tri godine zivota postao divlji.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
smiljane,u pravu si.

imam hrv.ovčara koji isto tako je obilježio svoj prostor od kojih 3 jutra okućnice,i tu nema mrdanja..ali da će izać van kroz otvorenu kapiju,nema šanse,samo će istjerat stranca van granice.naravno,poslušan i jako umiljat.nikad nije ugrizao nikog,osim mene jednom,iz igre.. :D
 
R

rony

Guest
imam i ja ženku koja je puštena i neće izać ni kroz otvorenu kapiju i neće nikom ništa jer je socijalizirana a ima tu malo i genetskog nasljedstva,ali je velika i tko mi dolazi u goste sa ceste viću jer se boje.tornjak se malo uozbilji tek nakon 3 ili 4 god.pardon ženke a mužjaci malo i kasnije.mislim uozbilje tj. nisu toliko radoznali i nereagiraju na sitnice.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
@abrkili, da dobro kada je sva okucnica ogradjena, ali mnoge okucnice nisu u potpunosti ogradjene pa si pas zamjerka i malo susjedovog zemljista pa je guzva kada taj susjed ide nesto na svoju njivu raditi :) Imam ja u selu jednoga sto ima par prekrasnih tornjaka, ali je problem svih nas sto psi misle da je i cesta koja ide uz neogradjenu okucnicu njihova ...
 
R

rony

Guest
smiljane odakle si?dali taj uzgajać ima uzgaivaćnicu ili samo radi zarade uzgaja?
 
B

Buco

Guest
Za sve bvas koji se bavite ovčarstvom i hrvatskim ovčarima mala obavjest a jako važna za sve nas; po prvi puta u HR održava se
SVJETSKO RADNO PRVENSTVO ZA HRVATSKE OVČARE
u Zagrebu 20-22.11.2009.

Program je sveobuhvatan od agilitya, traga, spasilačkih pasa, poslušnosti, obrane, klupske izložbe, . . .

Bio bi red da se prijavite SVI koji težite radnim psima jer nam dolaze iz Japana, Poljske, Slovačke, Nizozemske, Finske, Slovenije, . . . a da nas ne bude ili da nas bude manje od njih nema smisla
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Vjerojatno na kinološkom terenu pokraj rotora. Kad se sa rotora penjete na most sa desne strane velika livada.
 

Najnoviji postovi

Na vrh