• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

patliđan

graa

Član
Tu od
11 Velj 2011
Poruka
62
znaci cik-cak 40x40 cm.
znam da postavljam puno pitanja ali bas i nema literature a i sto ima napisano tako da se bas i ne razumije
 

graa

Član
Tu od
11 Velj 2011
Poruka
62
pitanjce!!
zalio sam ujutro rasadu i polegla mi je. mislio sam da je od vode koja joj je ostala na liscu pa da ce se oporaviti ali nije.
 

Prilozi

  • 25042011022.jpg
    25042011022.jpg
    85.4 KB · Pregleda: 274
  • 25042011021.jpg
    25042011021.jpg
    78.1 KB · Pregleda: 266

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nema na ćemu. Pitaj nekog iskusnijeg oko te rasade, meni se čini da je naglo rasla. Slaba je i nije temeljita. Poz
 

graa

Član
Tu od
11 Velj 2011
Poruka
62
pretpostavljam da i ti imas patlidana, mozes poslati koju sliku da vidim kako bi trebalo izgledati
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Budem ćim posadim hibrida Clasic F1. Od ovih jeftinih vrečica izgleda neće biti ništa :( Ali po sjećanju od prošle godine drukčiji je bio rasad. Doduše jako slab primitak ali i sjeme iz trgovačkog lanca ;)
 

danziv

Novi član
Tu od
24 Stu 2011
Poruka
6
Poštovani,
jel može koji savjet u vezi proizvodnje patliđana? zanima me proizvodnja za preradu. dali sadnja na otvorenom bez mulch folije ili sa folijom?
koje su sorte dobre za preradu?
u koliko rupa (u kontejnere) ide rasada?
na koji se razmak sadi?
koliki su prinosi po hektaru?

Hvala........
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,548
Poštovani,
jel može koji savjet u vezi proizvodnje patliđana? zanima me proizvodnja za preradu. dali sadnja na otvorenom bez mulch folije ili sa folijom?
koje su sorte dobre za preradu?
u koliko rupa (u kontejnere) ide rasada?
na koji se razmak sadi?
koliki su prinosi po hektaru?

Hvala........


glasam za foliju, lani ga je to spasilo od suše...a i paše mu...
svoje radim u kontejnerima od 60 rupa
sadim po dva reda na foliju od metra (možda i 1.2 m) recimo na 40-50 cm jedan od drugog u redu i 60 između redova
izbor sorte...hmm...imaš one duguljastog tipa, i one više okrugle, malo probrljaš po katalozima i uzmeš nešto hibridno F1
a prinos? nikad ga nisam hektar posadio...:finga:
 

danziv

Novi član
Tu od
24 Stu 2011
Poruka
6
Hvala na odgovoru.
I mislio sam na foliju, a i navodnjavanje pod obavezno.
nisam mislio doslovce na hektar u smislu prinosa,
nego neki okviran prinos.
mislio sam Clasic F1 dali je dobar po prinosu?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,548
Clasic je ok, nema nekakvih problema osim zlatice s njim,
za prinos zbilja neznam, prodajem ih svaki dan po malo na placu i doma nešto u ajvar ukuham...sadim ih nešto manje od 1000 komada, realno bi mi možda bilo dosta i upola manje, al kad je bal...
lani su odbacivali cvijet u vrućini, tako da ih nije bilo previše...pa se sve uspjelo prodati.
reći ću onak cijela sezona oko 5 kg po stabljici (nije vagano nikad, ali po broju plodova i njihovoj prosječnoj težini bi rekao da je to tu negdje).
 

danziv

Novi član
Tu od
24 Stu 2011
Poruka
6
Clasic je ok, nema nekakvih problema osim zlatice s njim,
za prinos zbilja neznam, prodajem ih svaki dan po malo na placu i doma nešto u ajvar ukuham...sadim ih nešto manje od 1000 komada, realno bi mi možda bilo dosta i upola manje, al kad je bal...
lani su odbacivali cvijet u vrućini, tako da ih nije bilo previše...pa se sve uspjelo prodati.
reći ću onak cijela sezona oko 5 kg po stabljici (nije vagano nikad, ali po broju plodova i njihovoj prosječnoj težini bi rekao da je to tu negdje).

zlatica je problem al ću ju nadam se riješit
a dali se pojavljuju kakve bolesti (plamenjača)?
a zašto radiš rasadu u tako velikim kontejnerima?
jel bi moglo u 104rupe ili veće?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,548
a oće crveni pauk recimo dotrčat na to, al udaram zlaticu confidorom pa ne stigne do izražaja...
od bolesti niš prestrašno, ne tretiram ih nikad protiv ničeg...
60 rupa je moj način, ako je tvoj 209 ja neću prigovoriti...al ja volim lijepi flanac, čvrst, razvijen a ne izdužen i mlitav.
imam ih di uzgojit, pa ne škrtarim na prostoru.
 

angy

Novi član
Tu od
12 Sij 2013
Poruka
12
Zanima me da li se na patliđanima zakidaju zaperci,ukoliko netko zna molila bih za odgovor!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Zanima me da li se na patliđanima zakidaju zaperci,ukoliko netko zna molila bih za odgovor!

Ne ništa se ne zakida ali ga zlatica voli više nego krumpir.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
I što nema sjemena ove godine, ili se neko nakupovao ili u Osijek ne dolazi :(
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ne ništa se ne zakida ali ga zlatica voli više nego krumpir.

Vidiš, i ja sam zaboravio svoj zaraziti nekim sistemičnim otrovom prije nego bude kasno. :icon_mrgreen:

I što nema sjemena ove godine, ili se neko nakupovao ili u Osijek ne dolazi :(

I kod nas su govorili da će biti nestašica, kao zahebana selekcija pa se sjemenskim kućama ne isplati...blablasrać... Zato sam ja nabavio jednu karticu za iduću godinu nek se nađe (Vernal od Vilmorina) ako odustanem od sadnje, prodat ću ga ako si mušterija.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
I što nema sjemena ove godine, ili se neko nakupovao ili u Osijek ne dolazi :(

Možda se premalo radi patliđan pa se im ne isplati uvoziti. Koliko znam uvoznici moraju uvesti određenu minimalnu količinu, a budući da potražnja nije velika odgovor se sam nameće.
Inače Kontam, ona leđna prskalica na akumulator što sam je nabavio radi ko raketa. Žao mi je samo što prije nisi to spomenuo pa da sam je nabavio prije.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Navodno je bilo neke frke sa sjemenom u proizvodnji. Kako oni to stručno rade po trećim zemljama desio se belaj, pa nije uspijele proizvodnja. Kako je Clause ugledna sjemenarska tvrtka (meni no1) nije htio pustiti škart sjeme u prodaju. To je varinata kao fol, pošto su na Hectoru masno zaradili i napumpali cijenu očekujem pakiranja Classica po 1000 kom za cca 200 kn :) Sad će masno zarađivati i na Classicu, jest da je odličan ali Clausu su novci slatki :)
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ima li tko iskustva sa patlidžanom Nadia od Vilmorina? Kolika mu je vegetacija?
 

Najnoviji postovi

Na vrh