• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanja vezana za OPG

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Je li to sve ili na to još idu recimo troškovi knjigovodstva?
Možeš li mi točno (ma i približno) za pojedinu stavku reći kod doprinosa?
Predujam porezu na dohodak. Prva godina je bila malo problem jer sam taj porez sav platio na kraju godine s obzirom da nemaš na temelju čega izračunati predujam, dalje se računa po prethodnoj godini.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
617
@adan Uplaćeno mi je više, na to sam mislio.
I brat i ja ja radimo sa jednim otkupnim centrom, greškom su jednu turu njegove robe uplatili na moj račun a prošlo nekoliko mjeseci dok nisam to vidio...

Godišnje ispostavim 20ak računa ito u razdoblju od mjesec i pol, knjigovođa će me obožavat.
 
Posljednje uređivanje:

TangoM

Član
Tu od
7 Lip 2020
Poruka
73
Da li netko zna zašto APPRRR na svojim stranicama ima arhivu Baze korisnika potpora unazad samo dvije godine, tj. za 2021. i 2022. godinu?
Da li netko ima sačuvanu Excell arhivu unazad 5 godina da postavi na forum?
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Da li netko zna zašto APPRRR na svojim stranicama ima arhivu Baze korisnika potpora unazad samo dvije godine, tj. za 2021. i 2022. godinu?
Da li netko ima sačuvanu Excell arhivu unazad 5 godina da postavi na forum?

Mislim da na Agroklubu ima do 2018 unazad
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Mene zanima zasto Agronet aplikacija meni šalje mailove preko EONA modula za svaki oglas koji netko postavi u EONA i čemu uopće služi taj modul EONA i pri kojim mjerama i poticajima i natječajima?
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
728
Mislim da preko eona idu ponude za javnu nabavu. Za mjere 70.10..12..13..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Mene samo zanima tko to u mjesec dana bude napravio projekt farme,ishodio dozvole...da ne nabrajam..očito su ili na silu "pustili" natječaj da zadovolje rokove,ili se pripremao teren za nekoga...
 

Gospon Luka

Novi član
Tu od
16 Velj 2024
Poruka
1
Kupujem OPG tj riješenje o upisu u upisnik poljoprivrednog gospodarstva. Ako netko ima opg koji ne koristi ili ima namjeru zatvoriti skratim ga muke uz naknadu.
 

zlaja1

Član
Tu od
20 Lip 2016
Poruka
70
Za što ti koristi tako kupovati OPG??!???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

benjamin3

Član
Tu od
29 Lip 2020
Poruka
69
Ima pitanje vezano za upis u Upisnik Trgovaca voćem i povrćem, da li je netko kojim slučajem nedavno to radio? Na Upisnik trgovaca voćem i povrćem ima obrazac, ali neke stvari mi nisu jasne, pa ne znam da li ih mogu ostaviti prazne.

- naziv sustava kontrole kvalitete
- ime, prezime i adresa osobe ovlaštene za izdavanje certifikata o usklađenosti voća i povrća s tržišnim standardima

Proizvodimo relativno male količine bobičastog voća u ekološkoj proizvodnji te smo do sada sve prodavali na kućnom pragu. Da li je obavezno ako se upisuje u ovaj upisnik da imamo neki sustav kvalitede te netko da radi certifikaciju? Na internetu nisam pronašao odgovore na ovo, a nema mi baš logike da to sve tražim
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Pozdrav, planiram raditi jednu parcelu, dvije čestice su vlasničke, eh sad što me najviše interesira, 0.3ha ima na više čestica koje su u vlasništvu RH(zapuštene) koje su kupljene zbog izgradnje brze ceste.

Koja je sad procedura, kome se javiti dalje?
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
411
Šta planiraš raditi, u principu možeš raditi sve jednogodišnje kulture, pa i djeteline, dts.
Trajne nasade ne smiješ.
Kupnja takve zemlje je gotovo nemoguća misija.
Najam je već druga opcija.
 

Najnoviji postovi

Na vrh