• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plugovi Lemken

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
traktor je obični mada bi bilo bolje da je duplak, a vuče se kak na kojoj zemlji na lakšoj ide super dok na težoj molo to drugačije izgleda traktor malo pozna, a i brazda je malo gruba nije tak lepo rasipeča, ali s obzirom na druge moje je super nemaš vani nikakve kukuruzovine inače orem tu negde 25 - 30 cm
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
malo popravljao prijatelov lemkem pa evo par slika;

7c9c9761.jpg


804c01b8.jpg


aced1950.jpg
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
puno krivih stvari od orača, nepodešeni plug na traktoru nije bilo španera i tak da je ta prva brazda lovila i 25 cola, a traktor JD 6600 i onda je to malo pomalo pucalo pa su isto tak varili da bi na kraju zaršio kod mene na "amputaciji i stavljanju proteze"
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
danas skompletirao natrag plug pa evo još nekoliko slika

e86a2ef6.jpg


a032839c.jpg


224baad3.jpg


47efb029.jpg


562cca3d.jpg


5af34147.jpg


i na kraju plug se prodaje ima ko zainteresiran???
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,887
izgleda mi to dobro sređen posel.
kolko je cola 12 ili 14?
koja bi lova bila u pitanju?
dal jos kaj ide uz njega(crtala,kotač,preplužnjaci) ?
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
ja sam samo to stavio za prijatela, a kaj se tiće prodaje prelazimo na post o prodaji da ne postamo na dva mjesta
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Da Eko tera je zastupnik i od njih sam i kupio i ja
To je stroj nad strojevim
Gledao sam i druge i probao ih vući ali ovom je ocijena 5+
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,771
Mene bi zanimal jedan ovakav poput Jožekovog. Može bez pretplužnjakov.
Ima ko kaj takvoga za pristojne nofce?
 
M

MFstef

Guest
jozek kaže:
danas skompletirao natrag plug pa evo još nekoliko slika

e86a2ef6.jpg


a032839c.jpg


224baad3.jpg


47efb029.jpg


562cca3d.jpg


5af34147.jpg


i na kraju plug se prodaje ima ko zainteresiran???
Dobar posel :!:
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
na koju dužinu misliš ak je razmak med brazdami to ti je 100 cm, ali to ti nije kod svih plugova tog modela isto kao što se menja colaža tak i razmak brazdi
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Trebam nekoliko informaciju o Lemkenu Opal 90!

ovako-on je standardno 14 cola...jel postoji mogućnost da se on poveća ili smanji na 16 tj 12 cola...?

neznam čemu služi onaj španer na desnoj strani ako gledamo plug od napred?kaj se podešava s njim?

vidim da neki imaju 2 kotača(duple) a neki samo jedan(preklopni)...kak je original?
jel ima neko iskustva s njim kak se ponaša u kukuruzovini? :?:

fala!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
BELEC7340 kaže:
Trebam nekoliko informaciju o Lemkenu Opal 90!

ovako-on je standardno 14 cola...jel postoji mogućnost da se on poveća ili smanji na 16 tj 12 cola...?

neznam čemu služi onaj španer na desnoj strani ako gledamo plug od napred?kaj se podešava s njim?

vidim da neki imaju 2 kotača(duple) a neki samo jedan(preklopni)...kak je original?
jel ima neko iskustva s njim kak se ponaša u kukuruzovini? :?:

fala!
Član jozek ti bude više rekao o tom plugu :D

Španer na desnoj strani je za zakošenje pluga,da ga složiš da ti ne vuče prednji kraj traktora,da plug ide ravno..
Original je 1 kotač,mada čujem da su bolji ovi s dva jer se ovaj nekad prebaci nekad ne...velim tako čujem..
To je plug fiksnih 14cola..
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
tnx marko!

to kaj veliš za kotač...moglo bi biti...!al to se malo poštela i trebalo bi biti ok... :?
ja bi ga na 16" preštelal...ali ali...neznam jel to moguće...! čekam jozeka! :)

a el ima opal 110 dvije brazde?kolko sem aj čul ne...! :x
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Kaj se tiče Lamken 90 on ti je fiksni znači ak je 14 cola nemreš nikaj povečavati ni smanjivati osim prve brazde da uzima više ili manje, imaš i 12 colnati a čini mi se i 16. Kad kupuješ obavezno gledaj razmak između radnih tijela (ak misliš kukuruzovinu zaoravati) jer on se ti kreče 80-100 (čak i 105) cm pa gledaj da ima min. 95 ili više da predbrazde mogu raditi bez štopanja, a i visina da bude što veča kreče se 65-80 cm. Moj je 14 cola 70 visoki i 95 razmak bilo bi bolje da je malo višji ali kaj moremo ak je tak napravljen kak zaorava kukuruzovinu vidi se na prijašnjim postovima. Opremljen je ful znači ima predbrazde, nutarnje noževe, crtala i kotač i nek ti niko ne kaže da ovo ili ono ne treba jer da ne treba ne bi ni stavljali gore, a plug treba samo dobro poštelati i ide bez problema. Istina nam rekel da je ne leži zaorati kurzije kad se malo slegne nego odma posle kombajna ali oralo se i idmah za žetvu dobro ja sam ga zmalčiral pa je išlo lakše. Za lemken su lemeši među jeftinijima od zapadnih marki pa je i stoga povoljniji za održavanje ak imaš kakšu zadrtu zemlju.
Oni dva španeri su ti za podešavanje prve brazde koliko bude hvatala z jenim se povečava ili smanjuje, a sdrugim ravnaš liniju da plug ide ravno iza traktora da ga ne vuče na stranu. Na Lemkenu ti je original jedan kotač s dva još nisam vidio to nije lemken ili je neki jako stari model ili je domača dorada, jer vidim u oglasima plavi plug pa napišu da ja Lamken.
kaj se tiče 110 ima i dvobrazna verzija tj. 2+1 i naravno taj je robusniji jača greda viši i duži.
Ak te interesira kaj samo pitaj
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Jozek

Ti nemaš na svojem pločicu na svakom tijelu pa da mijenjaš colažu? Ja imam tanje pločice i mogu zahvat mijenjati po 1col, a ima i debljih-tak npr. kolega ima opal 90 i može štelat 12-14-16cola, isto tak 1 kotač je možda na tvojem original, al isto tak možeš imat i jedan gumeni, dva metalna....
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Misliš na one "kajlice", moj to nema izgleda da je zlatna sredina valjda ga je prijašni vlasnik tak mev i prodav a ve dal ih je uopče imev ... istina za to sam niti ne znav :oops: kad sam vario pajdošov 110 videl sam te kajlice ali si nisam premisliv da je to za to i ve sam išal gled v knjigu dijelova i tam su nacrtane, a nemreš rom se znati zato su tu forumaši :D
Kaj se tiče kotača ve dal je gumeni ili metelni kotač je ali na Lemkenu sam još ne videl dva
 

Najnoviji postovi

Na vrh