• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plugovi

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,699
Nema tu nikakvog štelanja, taj je fiksni. Jedino ako misli na štelanje prve brazde, onda da.
Ja imam Breniga ali moj je drugačiji i isto nije štelajući.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Plug sigurno nije standardno štelajući, ali s obzirom na izvedbu glavne grede, možda je moguće smanjiti za 2" u odnosu na sadašnje postavke. Imam sličan prihvat zadnje glave na svom Regentu i mogu ga podesiti na 12" ili na 14". Potrebno je poslikati plug sa zadnje strane. Onda bu vjerojatno vidljivo jel postoji mogućnost smanjenja zahvata i na koji način to izvesti.
Evo kak to izgleda na mojem Regentu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
U principu ima riješeno kak i moj Regent. Znači da bi se moglo premjestiti zadnju glavu desno na ovaj drugi flah glavne grede. Malo je na sliki nejasno jel taj desni flah ide odozadi do kraja lijevog ili završava prije. Ako zavešava prije, trebalo bi ga štuknuti. Može se pojaviti još jedna sitnica vezana na ploče koje povezuju glavnu gredu i glave. Kad se ploča premjesti na vanjsku stranu desnog flaha, mogla bi najahati na početak kosine tog flaha. Kod mene dojde taman do početka kosine.

Kad sam kupoval, bivši vlasnik je bil kooperativan, poslikal je sve kaj me zanimalo i izmjeril kaj sam ja označil na njegovim slikama.

@dado6340,​

kod tog pluga kajle ne pomažeju. Lemken ima drugi princip.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Nema tu nikakvog štelanja, ljudi pričaju gluposti.

Drugo, kako ga misliš okretati sa 539?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ja sam radi ove opruge mislio da je jednoradni cilindar, ali ipak je mehanički...

Ne znam, velik mi djeluje, imam osjećaj da bi se 539 patio sa tim dosta.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nema tu nikakvog štelanja, ljudi pričaju gluposti.

Drugo, kako ga misliš okretati sa 539?
molim te pročitaj još jednom moje postove. Možda sam zbilja nesvejsno nekaj glupo napisal, :unsure: :confused: molim te osvjesti me. ;)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,699
U principu ima riješeno kak i moj Regent. Znači da bi se moglo premjestiti zadnju glavu desno na ovaj drugi flah glavne grede. Malo je na sliki nejasno jel taj desni flah ide odozadi do kraja lijevog ili završava prije. Ako zavešava prije, trebalo bi ga štuknuti. Može se pojaviti još jedna sitnica vezana na ploče koje povezuju glavnu gredu i glave. Kad se ploča premjesti na vanjsku stranu desnog flaha, mogla bi najahati na početak kosine tog flaha. Kod mene dojde taman do početka kosine.

Kad sam kupoval, bivši vlasnik je bil kooperativan, poslikal je sve kaj me zanimalo i izmjeril kaj sam ja označil na njegovim slikama.

@dado6340,​

kod tog pluga kajle ne pomažeju. Lemken ima drugi princip.
Po ovome napisanome, meni ovo više djeluje kao prerada pluga nego štelanje colaže.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nazovimo to kak hoćemo, ali pomognimo kolegi da se odluči, kupiti ili ne taj plug. Njega zanima može li se tome plugu smanjiti zahvat s 2 x 12" na 2 x 10".
Moj pokušaj je konkretan, potkrijepljen vlastitim primjerom. ;)

Kolegi bu od slabe pomoći ako diskusije krenu u smjeru da se zaboravi kakva pomoć je zatražena (kak se znalo događati u nekim drugim temama na ovom forumu). :confused:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,699
Sve jasno. Po viđenome sa slike taj plug nema mogućnosti smanjena colaže, barem ne na klasičan način kako imaju ostali. Možda ima negdje nešto šta se ne vidi na slikama.
Ako će se radit na ovaj način kako je opisao @iwanho, pitanje je da li će plug nakon te prerade raditi dobro, jer kako sam napisao meni to više sliči na preradu pluga nego na smanjenje colaže.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,699
A kaj imaš prerađivati ako ga suziš? Ako plazovi ostanu paralelni nisi ga preradi tak da ne bi radil.

Ono kaj je pitanje hoće li se htjeti prekretati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,699
Glavna, nosiva...A kaj nisi stal?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,012
Kakova je ono greda ostala na SAMEu
Ne vjerujem da bumo imali priliku vidjeti ovogodišnje, a ako ga rastavi pitanje je kaj bu sve trebalo usavršiti..... znači možda nekad kroz koju godinu.

Ali možda mu ovo moje pikanje da motivaciju pa me iznenadi ;)

Ni vrag da je ovaj moj post urodil plodom i da se radi na plugu?
A gde su slike?
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Zna li netko koji je ovo plug? Mehanički je okretač, cilindri su samo za amortizaciju. Koliko znam da je iz njemačke dovežen u 90-ima..... IMG_20220912_141446.jpg IMG_20220912_141436.jpg
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Mozda gassner...jel to 10 cola? Tocno to trazim...
Plug je na prodaju, možemo se dogovoriti. Zato sam i pitao da znam marku, da ne prodajem a ne znam šta je... Za colažu moram provjeriti, dal je 10 ili 12, više nije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh