• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Polaganje ispita za motornu pilu

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,548
Dadx, osposobljavanje najčešće provode oni koji su pilu vidli samo u katalogu ili na TV reklami ;)
Zato velim da je sve to beskorisno formaliziranje.
I sam sam dobil ispit za viličar na način da su podijelili testove, bez da su oni i ja vidli viličar.
Istina, ja sam se ga i navozil (teleskopskog Dieci-ja), ali samo zato kaj me zanimalo i da malo uhvatim osjećaj za feeling :)
Reklo bi se porez na budale. Nest slicno ko registracija traktorskih šprica. Registriraju se na neviđeno. Glavno da se lova pobere...
 
  • Like
Reactions: ZJ

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
@ZJ
Znam i sam se s time, odnosno slicnim poslom bavim, s malom razlikom kaj ipak ja znam kak zgleda motorka :)

No ipak ja sam samo htel objasniti kako stvari stoje u lijepoj nasoj...

Koliko sam upoznat zapad nema takve pizdarije, odnosno ima ali puno jednostavnije.

Dovoljno ti je pogledati koliko sati teoretskog si odslušal prije pristupu ispita

@Tommy
Pa to i je bit svega, daj lovu i nis ne pitaj...
Tak je i s lovackim ispitima, herbicidima, te da dalje ne nabrajam... Uglavnom su to sve skupe tiskare koje koriste nesposobnost ili bolje reci sposobnost zakonodavca.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,213
Dadx kazes slijedece....
Ako zelis popratnicu za drva, moras prilikom zahtjeva priloziti dokumentaciju iz koje je vidljivo da netko (ajmo reci ti, ili u mom slucaju covjek kojeg sam bil platil da mi sve zrusi i dopelja u metricama) strucno osposobljen za rukovanje motornom pilom.
A kome si ti to predao taj zahtjev .... savjetodavnoj sluzbi?
Nemaju oni to pravo traziti....
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,551
ja vas čitam i nije mi jasno jel mi u istoj državi živimo...
pa to svako selo ima svoj propis...u mom selu ne treba, u susjednom treba, za dva sela hapse ako upališ motorku...:hahah:
a jeste razmišljali o akumulatorskim alatima?...ne čuje se na kilometar....🤭
 

Najnoviji postovi

Na vrh