• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Popravak kućanskih aparata

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,842
Ovako to izgleda
View attachment 72508
O tome nisam imao pojma, nisam ni trebao. Vozili smo prošli model cee'd-a točno 11,5 godina, sada smo kupili novi, nadam se da opet bude ugodno druženje s njim kao i višegodošnje sa starijim mu prethodnikom. Ja sam imao jedino problem s puknutom bravom bunkera/prtljažnika i to sam silom prilika (nedostatka dijelova) sam sebi izradio i riješio. Pisao sam o tome i na ovom forumu.
Hvala ti za detaljan info 🥂, prolazi rosa krečem u nove radne pobjede 🙃😈
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,008
Stvar je u tome kaj to treba i montirati netko, a treba rastepsti pola auta da se dodje do toga.
A ovlašteni servis ne želi ugraditi dio koji ti doneseš

I kako od mrvica napraviti nacrt i replicirati dio?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,062
A da priupitare npr. Gumuimpex ili sl. A to se da i napraviti!
Za 1 euro,ti nitko to ne ide radit,a i nemaš uzorak po kojem bi radili

a treba rastepsti pola auta da se dodje do toga.
I ovako treba skinuti,razlika u vremenu je točno 20 min,samo što je servisu lakše ugraditi cijeli novi komad,a nama ukrasti pare
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,062
O tome nisam imao pojma, nisam ni trebao. Vozili smo prošli model cee'd-a točno 11,5 godina, sada smo kupili novi, nadam se da opet bude ugodno druženje s njim kao i višegodošnje sa starijim mu prethodnikom. Ja sam imao jedino problem s puknutom bravom bunkera/prtljažnika i to sam silom prilika (nedostatka dijelova) sam sebi izradio i riješio. Pisao sam o tome i na ovom forumu.
Hvala ti za detaljan info 🥂, prolazi rosa krečem u nove radne pobjede 🙃😈
I ovo je od ceed a 2013 god

Pa napravi sam!
tako je i bilo
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
752
Najispravniji naziv za ovo moje bi bio spherical bushing i uglavnom mi izbacuje samo ove od Omniballa i Dalona, samo što nitko nema moju dimenziju, valjda će odgovoriti na upit.


 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,559
Imam ovakvu instalaciju hidrofora. Crijevo je dodano danas na povrat jer je inače punjenje hidrofora trajalo 2h. Ovo okolo je mokro jer je puštala brtva na osovini (to je sad recimo riješeno). Kad sam dodal crijevo sa pipe na povrat vode u injektor napuni ga za par minuta. Kaj mislite jel problem u pumpi ili injektoru? Pumpa je Elektrokovina VC 154.
IMG_4134.jpeg
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,814
Kak često se pali motor na hidroforu? Ako ga ugasiš preko noći, na koliko je tlak ujutro?
Normalno je da nemre povleći vodu dok pumpa i ulazni vodovi nisu zalijani.
A kam je to crijevo spojeno?
Ak je spojeno na pipu iza hidrofora i sad radi, a bez toga neće, znači da je neki čep na onom T komadu ispred (lijevo) od te cijevi.
Ak preko noći ne izgubi tlak, znači da je injektor dobar.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,559
Pumpa i ulazni vodovi su zalijani. Pali se dok se spusti tlak na 2,4bar. Al i voda je curela oko osovine tak da je normalno da se uključival i po noći. Kad zatvorim ventil prema pumpi ne pali se po noći.
Pipa je naravno iza hidrofora.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,814
Kad povlačiš vodu, zatvoriš ventil iza pumpe, tak da pumpa može stvoriti tlak, pa ga postepeno popuštaš nastojeći održati tlak oko 4-5 bara iza pumpe. Kad prejde 2 bara i u spremniku, slobodno otvori ventil do kraja.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,559
Znam kaj misliš al ne funkiconira bez ovog crijeva na povratu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,814
Sve štima dok je tlak u spremniku toliki da može napuniti cijevi vodom.
Ovo crijevo ujedno "glumi" i odzračnik.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,559
Bez tog crijeva prakticki nije htel potegnuti vodu (2h je punil). Pokušaval sam i sa zatvaranjem ventila na ulazu u hidrofor i polako otvarati. Pumpa je zalijana, nema zraka, al ništ. Obično je tak sporo znalo biti dok nebi došlo do 2 bara ( npr kad je tlak pal na 1-1,5 ak nebi bilo struje ili tak nekaj) al sad je skroz do 4 bara išlo tak sporo bez crijeva. I sad neznam jel do pumpe ili injektora. Pumpu mi je lakše servisirati nego vaditi injektor… 🤦‍♂️
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,814
Da injektor curi, svako malo bi se uključival.
Da je neispravan, ne bi pumpa mogla potegnuti vodu.

Rekel bi da je 40 let ostavilo traga na pumpi...a ak ju budeš mijenjala za repariranu, zemi VC105 ili 155 ;)
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,559
Pumpa je stara blizu 50 god kolko ja znam. Servisirana je 1x prije 7-8 godina.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Najnoviji postovi

Na vrh