• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poticaj

sana12

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
48
Da, to je dodatak, ako samostalno ispunjavate zahtjev samo kliknete na kraju pod zatravnjivanje trajnih nasada, ako Vam zahtjev rade u agenciji onda to trebate naglasiti da je nasad zatravljen i da Vam kliknu.
 

zaagy

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
55
Ja sam već bio u agenciji i prijavio se za poticaje, ali nisam rekao da je vočnjak zatravljen. Jel mogu to naknadno?
 

sana12

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
48
Ja sam već bio u agenciji i prijavio se za poticaje, ali nisam rekao da je vočnjak zatravljen. Jel mogu to naknadno?

E ne znam, mislim da ne, ali možeš provjeriti. Ako ne ove godine, onda za slijedeću znate.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Zanima me koliki je prag poticaja za obavezni ulazak u sustav PDV-a? Za ovu god bi trebali dobiti oko 27 000 kn ( prijelazna eko proizvodnja za 2,38 ha). A ukupni primitci od poljoprivredne djelatnosti bi bili oko 15 000 kn.

Nema, uglavnom vam sustav sam izbaci, treba samo dobro proučiti na šta imate pravo i šta koja stavka podrazumijeva i klikati. Npr. novo je ovo zatravnjivane trajnih nasada. Mnogi ne znaju šta je to, pa nisu ni kliknuli za potporu, a trebali su. Meni su ovi iz Bioinspekta rekli da imamo na to pravo jer je voćnjak zatravljen ( sprečavanje erozije i to ) i da se dobije 309 eura /ha.


Nebi baš rekao za ovih 309e...
Zatravljivanje se nemože kombinirati sa ekološkom , odnosno mjere 10 nemogu u kombinaciju sa mjerom 11 ..
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
919
I voćnjak mora biti veći od 1Ha. Mislim dase može i nagodinu upisat tko nije ove godine.
 

sana12

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
48
Nebi baš rekao za ovih 309e...
Zatravljivanje se nemože kombinirati sa ekološkom , odnosno mjere 10 nemogu u kombinaciju sa mjerom 11 ..

Meni su tako rekli kontrolori iz Bioinspekta, voćnjak je 2.38 ha, zatravljen. Rekli su mi da tražim tu mjeru jer imam pravo na to i da je 309 e ( prijelazno razdoblje).
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ne znam odakle podatak o dodatnom poticaju za zatravnjene voćnjake....u agenciji za plaćanja nemaju nikakve informacije o tome,prošli ponedjeljak provjereno pri prijavi poticaja.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Još nije raspisan natječaj za tu mjeru, strpi se malo.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ovdje je napisano da se to pri prijavi poticaja i to dodatno prijavljuje...u agenciji samo gledaju zbunjeno na spomen toga.

Da, to je dodatak, ako samostalno ispunjavate zahtjev samo kliknete na kraju pod zatravnjivanje trajnih nasada, ako Vam zahtjev rade u agenciji onda to trebate naglasiti da je nasad zatravljen i da Vam kliknu.

o ovome govorim....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ja sve provjerio,ljubazan gospodin u pss gdje sam ispunjavao poticaj zvao zg ministarstvo. Voćnjak mora biti od 15 % nagiba na više ispod ne prolazi. Iz agencije neko treba kada se podnese zahtjev izaći na teren,prethodno iz katastra izvaditi visine i nagib,onda se tek podnosi zahtjev da bi iduću godinu uopće mogao staviti kvačicu u sustavu. Uz to potpisati da će kompletno 5 god biti zatravljen nema totalcrm prskati itd,itd. Bitno da su naši se nahvalili pri predstavljanju te mjere koja će malo ljudi koristiti ipsk su to veliki nagibi.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Eto...caka mora biti... :)

Bitno da su tako realistički,prenapuhali i do sada svako njihovo predstavljanje bilo fondova,mjera ili poticaja puno je caka,tek kada se krene u realizaciju vidi se koliko je to komplicirano.:fiery:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Jesmo, već smo danas i naknadno slali biljege. Još se ja ispričavam frajeru kako nisam poslao biljege sa zahtjevom i razmišljam kako mi je to promaknulo. Idem malo pogledat i nigdje ne piše da treba biljege poslat.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Ja isto mislim da ne treba...
Ja jesam doduse nesto kupova biljega, ali radio sam neke izmjene...adresa i ne znam sta jos...
Ali koliko sam skuzija, zahtjev se moze napravit i online...tako da biljeg ne treba..?
Jedino sta se nisam nista raspitiva...stvarno su bili u guzvi...
Meni je ovo prvi put da prijavljuem.
Sta ti ostvarivas, znas li kako ide za bademe 3,5ha?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ja sam ispunio " online" u agronetu, onda to isprintaš i pošalješ poštom. Nigdje ne piše da treba 20kn biljega ali su me zvali da pošaljem ili donesem.
Bademi su trajni nasad, trajni nasadi su bili nešto preko 3000kn po ha prošlih godina. Ne znam koliko je za integriranu i konvencionalnu sada ali eko bi trebao biti preko 6000kn.
 

sana12

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
48
Poticaj možeš praviti sam, preko agroneta, isprintaš, potpišeš, šalješ poštom, preporučeno sa povratnicom i moraš staviti biljege od 20 kn u kuvertu.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Znaci ipak biljeg treba...
Ja sam nosio 90...moze bit da je bilo 20+ 70 za izmjenu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh