• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,417
Koji teret nosite sa prednjim utovarivačem?
Po deklaraciji piše 1880kg, meni to nekako puno zvuči za prednji kraj traktora, govorim o traktorima 100ks.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,949
Pa možda bi i išlo, ako je traktor za to predviđen (4X4) ili je to nosivost utovarivača!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,417
Nosivost utovarivač. Naravno da pričamo o 4x4 traktoru.
Recimo paletu gnojiva bi trebao moći?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Pozdrav. Imam pitanje u vezi prednjeg utovarivača. Znači kad utovarivač dižem u zrak ide sporo također i kad spuštam dolje, i na velikome gasu diže sporo. Kad sam spojio na izvod kipe ide nešto brže ali ne onako kako treba. Traktor ima svoju samostalnu pumpu. U čeme može biti problem?
Termin sporo je relativan pojam (koliko sporo),
1.Uzrok može biti o malom protoku ulja koji ovisi o veličini hidraulične pumpe i broju okretaja kojim se vrti (ako imas 50l/min to bi trebao biti ok).
2. Prigusenje protoa (mali promjer hidraulične instalacije ili hidrauličnog razvodnika), osjeti na zvuku motora malo kad se da komanda)
3. Ako je spor pod teretom samo onda je losa pumpa
 

Ivan06

Novi član
Tu od
18 Velj 2023
Poruka
10
Koji teret nosite sa prednjim utovarivačem?
Po deklaraciji piše 1880kg, meni to nekako puno zvuči za prednji kraj traktora, govorim o traktorima 100ks.
Govorim kad dižem utovarivač bez teret.

Pa možda bi i išlo, ako je traktor za to predviđen (4X4) ili je to nosivost utovarivača!
Traktor je 4×4
 

Ivan06

Novi član
Tu od
18 Velj 2023
Poruka
10
Termin sporo je relativan pojam (koliko sporo),
1.Uzrok može biti o malom protoku ulja koji ovisi o veličini hidraulične pumpe i broju okretaja kojim se vrti (ako imas 50l/min to bi trebao biti ok).
2. Prigusenje protoa (mali promjer hidraulične instalacije ili hidrauličnog razvodnika), osjeti na zvuku motora malo kad se da komanda)
3. Ako je spor pod teretom samo onda je losa

Termin sporo je relativan pojam (koliko sporo),
1.Uzrok može biti o malom protoku ulja koji ovisi o veličini hidraulične pumpe i broju okretaja kojim se vrti (ako imas 50l/min to bi trebao biti ok).
2. Prigusenje protoa (mali promjer hidraulične instalacije ili hidrauličnog razvodnika), osjeti na zvuku motora malo kad se da komanda)
3. Ako je spor pod teretom samo onda je losa pumpa
Našao sam u prospektu i piše 26.5.l/min. Dali može biti do toga?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Našao sam u prospektu i piše 26.5.l/min. Dali može biti do toga?
Treba izračunati kaj se dešava..volumen cilindra izmjeriti vrijeme dizanja .

Ovak napamet samo filozifija
 

bukovac77

Aktivni član
Tu od
2 Srp 2018
Poruka
142
Pozdrav, ima li netko ovakav elektro magnetni ventil za utovarivač, ili ako sam fulao temu gdje bi mogao pitati...
 

Prilozi

  • FB_IMG_16798660159424341.jpg
    FB_IMG_16798660159424341.jpg
    30.7 KB · Pregleda: 32

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Kupio sam utovarivac stoll, koji ima đojstik upravljanje preko struje, spojio sam žice na + i -, ali ništa, eh sad ima još jedna smeđa žica koja ide iz ovih konektora ali ne znam gdje bi mogla ic IMG_20230801_175648.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20230801_175844.jpg
    IMG_20230801_175844.jpg
    56.2 KB · Pregleda: 13

rstranic

Novi član
Tu od
29 Kol 2023
Poruka
3
Pozdrav!

Prodaje li netko prednji utovarivač za traktor Carraro Agriplus 85?
Ili ako zna koji model konzola paše bez većih preinaka?
 

Najnoviji postovi

Na vrh