• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

bing2008

Član
Tu od
16 Sij 2022
Poruka
57
Pa da, tako i mislim. Isto kao i nad orem. Kako imam jako “tešku” zemlju nekad tomo počne proklizavati i ne vrijedi ni blokada diferencijala, e onda malo podignem plug hidraulikom…
Tako ću i s ovim
 

bing2008

Član
Tu od
16 Sij 2022
Poruka
57
Ne sumnjam u Tomu, kad izlazi na kraj s teškom ilovačom gdje neće s malo ovčjih govana pomješanih s puno sijena
 

bing2008

Član
Tu od
16 Sij 2022
Poruka
57
Šteta toga dobrog pluga... No, priključak je zanimljiv (y)
Malo i meni žao pluga al nažalost takvi znaju bit i prodani u staro željezo. Sakupljači pokupe to po dvorištima, ako uspiju preprodat ušičare koju kunu a ako ne prodaju u staro željezo. Vidim da isti prodavatelj na buvljaku povremeno odnekud vadi takve plugove. Ovaj je koštao 400kn i dao sam mu za komopenzaciju neku rashodovanu sječkaru, a i dovezao mi je i istovario plug dizalicom. Da sam kupovao željezo za materijal puno bi me skuplje došlo a ovako sam već imao poluproizvod. Da ne govorim kakva je razlika u kvaliteti materijala. To najbolje znam kad sam išao rastavljat plug. Uzeo veliku fleksu i sad ću ja odrezat nosač pluga a on jedno 4x8cm napravljen od ljutog čelika, Rezao bi pol dana i onda shvatim da ništa od tog nego ajde nekud da se to recne kisikom. Kad sam bušio rupe na onim kosim flahovima jedva išlo. Ono što sam kupio, U profil za grablje i pločevinu 12mm za spoj na Tomu sve mekano, probušio rupe 16 i 18mm s pol snage.
 

Beslic

Član
Tu od
26 Svi 2022
Poruka
32
Ovih dana ćemi majstor raditi korpu za tv. Koliko je rastojanje među tri točke za kačenje na priključcima? Ne mogu još do sela da sam premjerim...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
TV bi (valjda) trebal imat 3t kvačenje kategorije 1N.

Znači:
- donji bolcni fi 22,4mm
- širina kugli 35mm
- razmak (centra kugli) 436mm
- bolcni na toplinku fi 19mm
- visina rupe top linka od donjih bolcna 360mm
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Bok, jedno pitanje, nemam TV al znam nekog ko ima :) interesira me da li postoji neki nastavak za njega, i koji je to nastavak, da se moze pocistiti makija do razine tla, neki malcer ili sl al neznam da li bi takav malcer mogao drobiti/rezati grane do 10ak cm?

Jos bolje, jel postoji malcer za njega da moze malcirati zemlju i kamenje?

Hvala
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,008
Šteta toga dobrog pluga... No, priključak je zanimljiv (y)
Jbt, ja imam takav plug ali je netko s njega skinuo onaj dio za regulaciju sa ručkom i zubima i nemam one deflektore iznad raonika.
Trebao sam to sve prešarafiti sa svojeg na tvoj i dati tebi svoj kostur.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,984
Bok, jedno pitanje, nemam TV al znam nekog ko ima :) interesira me da li postoji neki nastavak za njega, i koji je to nastavak, da se moze pocistiti makija do razine tla, neki malcer ili sl al neznam da li bi takav malcer mogao drobiti/rezati grane do 10ak cm?

Jos bolje, jel postoji malcer za njega da moze malcirati zemlju i kamenje?

Hvala
Takvo nešto zaboravi sa TV!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Ne, nemoj zaboravljati:rolleyes:, može on to ali sa strižnom kosom, osim kamenja tu bi se onda mogli pojavljivati određeni problemi......:geek:
 

Najnoviji postovi

Na vrh