• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

problem s vezanjem špage

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
imam balirku nez koje je marke ali ako treba mogu postaviti slike,nedavno sam radio servis,jedna strana spage na balama mi je labavija od druge i nikako ne mogu da je nashtimam,dok na jednom vezacu kada sveze balu spaga ne izde iz vezaca.
 
K

kkristjan92

Guest
nesa79 kaže:
molim za pomoc nece da veze desnu stranu ustvari veze ali nece da pusti na vreme inace balirka je kola rivale2

ja sam isto kupio balirko kola rivale2, isto ko je ova na sliki. a ja imam problem, ona stran bale koja je kod dovajača, oz. ruke koja dovaja sjeno zateguje špago bolje nego ona druga. ja činim, da je do zbod toga, što ova ruka ni nastavljena kako treba. na zglobu ima dvije luknji, moja je namješčena u zgornju. možda bi jo morao prebaciti na spodnju. na ovuj sliki san vidio da je na spodnji a na tvojoj je u zgornjoj
http://www.google.si/imgres?imgurl=http ... s%3Disch:1.
hvala za odgovor
 
D

doc30ster

Guest
Molim vas za pomoć u vezi class markant 50. Neveže lijeva strana odnosno veže svaku drugu u grubo. Već je svašta probano.molim vas i slike ili sheme ako netko ima ili zna gdje naći
 
L

lask

Guest
pozdrav gospodo forumaši imam new holand 376 i problem je taj da kad na prazno primim špage ona veže svaku a kad je puna sa sjenom ili slamom ne veže na jednom djelu špage ostane čvor kao da je drugi dio špage se prije prekinuo nego je svezan ima sistem vezanja kao i kola. molim vas ako mi netko možda može pomoči
 

Ale

Novi član
Tu od
5 Srp 2019
Poruka
2
problem kod moje ap 45 je što recimo na 100 bala jedno 4-5 bala ne sveže.i to samo jedna strana..probali smo i dotezat petljače i popuštat,nema neke koristi.kad prereže špagu sveže samo jednu stranu špage i to samo na čvor..u čemu bi bio problem?
moja balirka velger ap 45 nesveže 5 od sto bala a špaga ostaje na sljedećoj bali zavezana
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kum je davno kupil novu 45 svaka 500 bala je bila dugačka od 1 do 2 metra nitko to nije uspjel riješiti pa nakon 450 bala skidali špage i ponovo ih napeljavali .
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Vidio na par welgera očito mana
Dobro da IMT nije pravio balirke jer bi bile bez mane. Nešta je poderano, potrošeno i normalno da se javljaju neki problemi. Pokojni tast je davno kupio balirku, mislim da je Cola, na moj nagovor. Radila je dobro dok dok ju nije on prevezao preko rupa poljskim putem. Nije valjda 1000 bala napravila kod njega i od onda stoji. To onda neznači da te balirke ne valjaju. Moja scorbati sva hrđava, rasklimana, poderana, neznam šta ju više drži na hrpi, ove godine napravila oko 750 bala, od toga oko 30 promašila. To opet ne znači da te balirke valjaju.
 

Meda1985

Novi član
Tu od
27 Ožu 2019
Poruka
2
Pozdrav imam problem na balirki ama 153 nece da veze spagu saraf koji pokreće vile bio pukao i zamjenut je novim ali od tada ne veze bale, ako moze ko pomoc
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Jeste ju probali na prazno, ručno ? Treba opet pogoditi fazu. Samo to šta je pukao šaraf nije razlog da ne veže bale. Jeli uopće odrađuje zaštita za igle ? Da nisu igle pomotane ?
 

Dado 435

Novi član
Tu od
5 Lip 2020
Poruka
1
Pozdrav,ja imam balirku L.Sggorbati 133 s kupljenu nedavno,ali neznam kako postaviti špagu jer ima drugačiji mehanizam za vezanje,pa ako netko nešto zna.
 

Meda1985

Novi član
Tu od
27 Ožu 2019
Poruka
2
Jeste ju probali na prazno, ručno ? Treba opet pogoditi fazu. Samo to šta je pukao šaraf nije razlog da ne veže bale. Jeli uopće odrađuje zaštita za igle ? Da nisu igle pomotane ?
poz jel se razumjete u stelovanje balirke
 

predrag21

Novi član
Tu od
27 Svi 2023
Poruka
1
Molim vas za pomoć u vezi class markant 50. Neveže lijeva strana odnosno veže svaku drugu u grubo. Već je svašta probano.molim vas i slike ili sheme ako netko ima ili zna gdje naći
Da li znate uzrok tog kvara? Imam isti problem i znacila bi mi vasa pomoc. Unapred hvala
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Pozdrav svima!

Imam problema sa trganjem špage na balirici Claas Markant 40.

Događa se sljedeće petljač napravi čvor i to je uredu, ali ponekad gotova svezana špaga se ne skine sa vezača špage, pa vezač ostane u pozici kako kad petljač veže čvor, umjesto da se vrati u "O".
Pa sljedeća bala gura tako dugo dok ne pukene špaga iza čvora i tada se vezač vrati u "O".
U čemu bi moga biti problem i kako ga riješiti:?

Evo slike sad sam iscenira kvarom sa položajem vezača.

P.S probao sam sa kpl. novim vezačem tada je još gora stvara ne radi uopče dobro vezanje čvorova, petljač dohvati sam jednu špagu umjestu 2:

Hvala na odgovrima i pomoći....
 

Prilozi

  • problem pucanje.jpg
    problem pucanje.jpg
    33.6 KB · Pregleda: 21

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
u fazi je napravi 30 - 40 bala pa zakasni sa vračanjem u "O", pa napravit 100 pa se nevrati u "O" kak joj kad volja.
Radi se o desnoj strani, lieva je ok gledano u smjeru vožnje.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Ja tu balirku ne poznam i nemam odgovor. Jedino što mogu reči da sam se ponovo rodio dok je tast prodao svoju. Bilo je petljač ne veže, pa doktorat a ono podmazali smo ga 🙃, klizao je po špagi. Pa pobere željeznu armaturu i uništi bat i rezač 😥😖, uleti mu kamen odu lageri, okrene se negdje i svine kardan i tak bar 100 put u par godina. Ludio sam radi njegove balirke, ili pristupa lako ćemo s njom, to bude zet odmah popravil, jer to je njegov stroj za štancanje kuna 😖 od usluga.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,870
to bude zet odmah popravil, jer to je njegov stroj za štancanje kuna
Orginalno🤣😂🤝🤣


@zbalija
nisam upoznat s Claasom nek s Welgerom i kako to obično biva vjerujem da se radi u glupom kvaru.
Dobro je Plus spomenul probaj sve dobro očistiti i podmazati pokretne dijelove.
Negdje zapinje nekaj je potrošeno pa cvika. Ponekad i 'fleks' napravi čuda.
Primjera radi meni ponekad nije dovoljno spustila igle ...pa šus u njih 2 ili 3 sam nove kupil čak i ravnal nosač i varil....pošto je tako ne moglo dalje trebalo je vidjeti kako se to događa.....zapinjalo je, trebalo je ponovno napraviti jedan zub za to je bio dovoljan 'fleks" s finom brusnom i pajser da dojde sve na svoje mjesto i dalje radi bez problema (možda već 10.000bala)
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh