• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja nisam u životu dobio niti lipe poticaja,niti sam ih tražio od države,ali nešto me posebno smeta u svemu tome...
Poticaji otkupljivačima
Zanima me konkretno tko se to pametan dosjetio da bi i otkupljivači trebali dobivati poticaj?
Oni koji nisu ništa uložili u proizvodnju,beru državnu lovu kad otkupe mandarine,jabuke,grožđe,masline itd od seljaka...
Da li isto beru državnu lovu prilikom otkupa i skladištenja žitarica,uljarica,povrća itd?
E,

E,baš sam o tome je govorila proljetos,i nećeš vjerovati,nitko,ama baš nitko na to nije reagirao.kao da je to najnormalnija stvar na svijetu.I još me malo oprali.Pa sam ispala idiot.Kada vidiš da mnogima neke stvari nisu jasne-nemaš volje niti diskutirati.Danas sam u jednom centru vidjela jabuke po dvadeset kuna.I to stare.Jer te sorte još nema u berbi.za tu je jabuku otkupljivač dobio subvenciju da bi bila na polici po kupcu prihvatljivoj cijeni.A ona skuplja od uvoznog sviježeg grožđa.A proizvođač je za nju dobio mršave četiri kune.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Steta sto nismo slozni,mogli bi sve preokrenuti naopacke,ovako smo preslabi.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Mili Bože je li to moguće,
prkosili i bombi i metku,
izborili Hrvatsko svanuće,
sad smo opet na početku!

Dobivamo političke pljuske,
iskrivljuju povijest u tišini,
vodaju nas kao male guske,
a pobjednici na margini!

Često Jude pravednima sude,
svaku obijest kaznila je povijest!

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=PJCZjNY4tGA[/YT]
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Na svojoj FB stranici postavim ovaj link članka iz http://www.vecernji.hr/vijesti/idemo-kraja-moramo-urazumiti-usijane-glave-vladi-clanak-598120

i onda sljedi jedan komentar profesora na nekom učilištu u VK

Ante Gale gospodine Laso koliko hektara nečije zemlje "obrađuješ", koliko tisuća kuna uzimaš "poticaja" sa leđa poreznih obveznika , ljudi koji pogrbljeno rade, šute i tako pomažu ovoj pokradenoj zemlji i narodu, kakav traktor voziš, tko ti je dao novac za njega, koliko koštaju konji kojima

pa opet ponovo
gospodine Laso koliko hektara nečije zemlje "obrađuješ", koliko tisuća kuna uzimaš "poticaja" sa leđa poreznih obveznika , ljudi koji pogrbljeno rade, šute i tako pomažu ovoj pokradenoj zemlji i narodu, kakav traktor voziš, tko ti je dao novac za njega, koliko koštaju konji kojima se k ........Koliko, koliko....????Sjeti se tvog i takovih vremena kada je seljak obrađivao pet jutara zemlje , školovao djecu, imao dosta , a poslije žetve kupovao se auto i/ili traktor i ostalo, gdje ti je tada bio poticaj , Holander, John Dir i slično ???Jesi li i tada zatvarao ceste kojima teče i ovo malo gospodarstva od kojega tražiš POTICAJ I SA čijih leđa guliš kožu na vrelini sunca ,onima koji čestito pokušavaju pomoći svome / mom , možda i tvom narodu.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
ma to je ***** od profesora dok netko radi netko spava pitao bih ga koliko dana u tjednu ustaje u 5 a ide spavat u 24, ma pustite takve budale,, sve su to prevaranti a i ovdje na ovom forumu ne vjerujte svima jer mi se čini da se iza neko profila kriju osobe kojima je cilj samo posvađati ljude a ovo im je idealna medij i dajem ruku u vatru da je tako, svoje vremeno sam razbijao glavu o tome tko je vlasnik ovog foruma jer mi jako smrdi osječaj da neki manipuliraju sa ostalima i još k tome administratori navodno iz susjedne države, hmmm još više razloga za oprez
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
gospodine Laso koliko hektara nečije zemlje "obrađuješ", koliko tisuća kuna uzimaš "poticaja" sa leđa poreznih obveznika , ljudi koji pogrbljeno rade, šute i tako pomažu ovoj pokradenoj zemlji i narodu, kakav traktor voziš, tko ti je dao novac za njega, koliko koštaju konji kojima se k ........Koliko, koliko....????Sjeti se tvog i takovih vremena kada je seljak obrađivao pet jutara zemlje , školovao djecu, imao dosta , a poslije žetve kupovao se auto i/ili traktor i ostalo, gdje ti je tada bio poticaj , Holander, John Dir i slično ???Jesi li i tada zatvarao ceste kojima teče i ovo malo gospodarstva od kojega tražiš POTICAJ I SA čijih leđa guliš kožu na vrelini sunca ,onima koji čestito pokušavaju pomoći svome / mom , možda i tvom narodu.

Svaka cast onome tko je ovo napiso ima moj Lajk!
 
B

BAGERISTA

Guest
sve ide po planu 21, pa i komentari ovdje, kak vas je lako zapalit i posvađat pa to nije normalno

ako nemate šta reći za podršku svojima, onda šutite! jer "bolje je šutit i pustit druge da misle da si glup, nego progovorit i otklonit svaku sumnju!"

waoxh0.gif
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
70
Ovo je moj zadnji komentar u ovoj temi jer vidim da ovo ne vodi ničem, samo znam da su svi hrvati GOVNA od ljudi, jer samo se gleda koliko ko ima i kako mu to oduzet, a ne gleda se kako je zaradio, jesmo zavisni i pohlepni u pi.ku mate.inu.
Kad 20 ljudi na forumu ne može normalno razgovarati i ne može se složiti kako će onda svi seljaci.
Prvo je jedan "pametnjaković" pisao da seljaci stavljaju barikade i poistovjećivao ih sa četnicima, ne razmišljajući da se je 90% tih ljudi kao i on sam borili u ratu za ovu JADNU državu.
Onda se je drugi pravio pametan i hvalio kako živi od turizma ko bubreg u loju, a sve što je zaradio u životu je motokultivator od 20 godina.
Onda je dio foruma napao na vikend poljoprivrednike, ali takvi ne postoje, jer kod mene se poljoprivreda radi skoro svaki dan kada tata dođe s posla, priča je kako oni ne uplaćuju porez i ništa ne daju državi, a da poticaje troše pred trgovinom, a nisu razmišljali da ti ljudi plaćaju sve obveze iz plaće i to možda i više nego oni, i ne voze aute od 5 godina i to Passate, nego stari od 15 godina, a da poticaje troše u umjetni i gorivo a ne na ljetovanje na Hawaima ili Bahamima kako neki misle.

I još da spomenem ovo kako ovi što se povremeno bave poljoprivredom ne kupuju nikakve strojeve i ne obnavljaju mehanizaciju niti su je ikad kupovali, nego lijepo izvade onu stvar iz gaća pa s njom oru.

Kako netko ko radi za minimalac može nešto uplaćivat u državni proračun kad mu sve ulazi u osobni odbitak a ako i radi za više onda mu to poslodavac daje u koverti tako da to nije oporezivo a ovi šta imaju veće plače oni su politički zaštićeni tako da nisu ni uplaćivali neki porez sve državne firme su prodane a koje nisu bit će i tu dobit izlaz van.Jedini koji tu nešto uplaćuju u državni proračun od poreza su bili poljoprivrednici u sustavu pdv-a ili obrtu a sad neće više jer će bankrotirat govorim iz vlastog iskustva.Ako misliš na rtv pristojbu, komunalac,struju to svi uplaćuju.A ovi što su pred trgovinom tu si upravu oni plaćaju pdv na pivo.Što se tiče rada ja radim i nedeljom i svetcom a ne samo sedam dana kak se priča na televiziji ko živi samo od poljoprivrede on zna šta pričam jer malo je onih koji se bave isključivo samo ratarstvom većinom opgeji imaju i stoku.Auto imam iz 1996 vrijednosti 5.000,00 jer mi bolji netreba za 4.000 km godišnje jer na more nejdem i nisam nikad ni bio ni ja ni moji.A ovi šta voze pasate,bmw,mercedese i audije 5 godina stare to nisu pravi nego ovi novopečeni poljoprivrednici jer pravi poljoprivrednik če bolje ulužit u strojeve i kupnju zemlje a ne u aute bar je to kod mene tak.A šta više reč sto ljud sto čudi.:icon_pray:
 
Posljednje uređivanje:

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402

Niti vas kisa kvasi,niti vam je vrucina,strojno orete,frezate,sijete,prskate,zanjete.velika vecina vas se uopce ne uznoji a samo se zalite.imate gomilu hektara a radite ono sto je vama najlakse.dodjite kod mene u neretvu pa berite rucno na 45 stupnjeva po zvizdanu po 10-20 tona lubenica a svaka preko ruke minimum 3 puta.50 lipa je otkupna cijena i ako.... Vi kukate za 1.05 za psenicu a nisite je ni pogladili rukom.spustite se na zemlju
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
70
Niti vas kisa kvasi,niti vam je vrucina,strojno orete,frezate,sijete,prskate,zanjete.velika vecina vas se uopce ne uznoji a samo se zalite.imate gomilu hektara a radite ono sto je vama najlakse.dodjite kod mene u neretvu pa berite rucno na 45 stupnjeva po zvizdanu po 10-20 tona lubenica a svaka preko ruke minimum 3 puta.50 lipa je otkupna cijena i ako.... Vi kukate za 1.05 za psenicu a nisite je ni pogladili rukom.spustite se na zemlju

Nije tebi nitko kriv šta živiš u pripizdini pa nemaš puno hektara dođi ti kod mene u štalu na +50 pa češ vidt šta je vručina.:fiery:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Krumpironja ti manje vrijediš od onih konja sa kojima je moj stari izveo performans oranja

I ti znaš šta ćeš uspoređivati sa ''Krumpironjom'' :icon_lol: Pa ne vrijedi ti on kao jedna podkova od toga konja, a kamo li kao konj!! On ti je otrov za strance :icon_lol:

Nije tebi nitko kriv šta živiš u pripizdini pa nemaš puno hektara dođi ti kod mene u štalu na +50 pa češ vidt šta je vručina.:fiery:

Nisu baš svi koji nisu okusili čari vrućine ima nas dosta koji nemamo trakotre sa klimom, koji ručno trpamo bale i ostalo! Ljudi malo previše gledaju pojedince koji se voze u bankinim traktorima, koje će tek odplatiti kada budu morali ići po novi, a ako ne bude seljak dobio što traži on više neće imati za ratu kredita, neće imati od čega živjeti, niko ga nije tjerao da uđe u takav kredit, kada je ulazio u kredit uvjeti su bili dosta dobri da se to vraća, da bi svake godine situacija bila gora, pa dokle!? Treba tome stati jednom na kraj, umjesto da država potiče poljoprivredu ona ju želi ugasiti kao i sve ostalo u državi! Tako šta samo kod nas može biti da se nema osigurano tržište i ono obećano da se da! Ja sam jedan od onih koji nemaju kredit pa mi voda baš nije došla do grla, al da je teško stanje je, nije bajno!
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Niti vas kisa kvasi,niti vam je vrucina,strojno orete,frezate,sijete,prskate,zanjete.velika vecina vas se uopce ne uznoji a samo se zalite.imate gomilu hektara a radite ono sto je vama najlakse.dodjite kod mene u neretvu pa berite rucno na 45 stupnjeva po zvizdanu po 10-20 tona lubenica a svaka preko ruke minimum 3 puta.50 lipa je otkupna cijena i ako.... Vi kukate za 1.05 za psenicu a nisite je ni pogladili rukom.spustite se na zemlju

Pedeset lipa kažeš,jel,a one što si po tri kune prodao,pa večinu po dvije,ne kažeš ništa.To zadnje prezrelo smeče što rješavaš i ne vrijedi više.Sa hektar-dva zemlje zaradiš više nego ja sa jedanaest plus dve hiljade kvadrata plastenika.O poslu možemo isto diskutirati.Radila sam u vremenu kada nije bilo viljuškara,pokretnih traka,i kada su se krumpiri prodavali u vrećama od trideset kila.I tovarli se na šlepr ručno.Ja sam žena.Dvadeset i dvije tone smo nas troje najprije uvrečali ručno,izvagali,na prikolice potovarili,pa sa prikolica na šleper.Dvadese i dvije tone je prošlo kroz ruke svakoga od nas,i tako svih stopedeset tona-dvijesto tona.Svake godine.I nemoj mi molim te pričati o svome poslu,pogotovo ne o lubenicama.I ja sam sadila lubenice i jako dobro znam o čemu pričamo.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Niti vas kisa kvasi,niti vam je vrucina,strojno orete,frezate,sijete,prskate,zanjete.velika vecina vas se uopce ne uznoji a samo se zalite.imate gomilu hektara a radite ono sto je vama najlakse.dodjite kod mene u neretvu pa berite rucno na 45 stupnjeva po zvizdanu po 10-20 tona lubenica a svaka preko ruke minimum 3 puta.50 lipa je otkupna cijena i ako.... Vi kukate za 1.05 za psenicu a nisite je ni pogladili rukom.spustite se na zemlju

Uvijek svatko sebe najviše žali i cijeni. Misliš da u svakoj grani poljoprivrede nema muke i znoja. Strašno mi slušati i čitati kako ljudi umjesto da pruže potporu okreću se jedni protiv drugih, a u istom su problemu. Danas su to ratari,a sutra povrtlari, vočari, stočari, ribari i briga ih je samo za njih same iako su svi skupa prevareni i iskorišteni od strane otkupljivača, države, eu. Ljudima su obećani poticaji na temelju kojih su oni digli kredite, zadužili se za repromaterijal, uložili u strojeve jer su bili sigurni da će sve to pokriti s novcem od poticaja. Sad kad sve dolazi na naplatu,a obečanih poticaja nema,a banke im sjedaju na račune i plijene imovinu oni ispadaju gamad samo zato što žele ono što ime je obečano.

Nije problem stati na loptu i smanjiti poticaje za naredne godine ako novca nema ali obećano se mora ispuniti.

Ako država ne isplati poticaje po čemu je bolja od privatnika koji radniku mjesecima ne isplačuje plaću i kakvu poruku šalje.

A ovo kako neki razmišljaju je prestrašno. Al smo glup narod.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
70
Pedeset lipa kažeš,jel,a one što si po tri kune prodao,pa večinu po dvije,ne kažeš ništa.To zadnje prezrelo smeče što rješavaš i ne vrijedi više.Sa hektar-dva zemlje zaradiš više nego ja sa jedanaest plus dve hiljade kvadrata plastenika.O poslu možemo isto diskutirati.Radila sam u vremenu kada nije bilo viljuškara,pokretnih traka,i kada su se krumpiri prodavali u vrećama od trideset kila.I tovarli se na šlepr ručno.Ja sam žena.Dvadeset i dvije tone smo nas troje najprije uvrečali ručno,izvagali,na prikolice potovarili,pa sa prikolica na šleper.Dvadese i dvije tone je prošlo kroz ruke svakoga od nas,i tako svih stopedeset tona-dvijesto tona.Svake godine.I nemoj mi molim te pričati o svome poslu,pogotovo ne o lubenicama.I ja sam sadila lubenice i jako dobro znam o čemu pričamo.

Slažem se u potpunosti.
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
70
Uvijek svatko sebe najviše žali i cijeni. Misliš da u svakoj grani poljoprivrede nema muke i znoja. Strašno mi slušati i čitati kako ljudi umjesto da pruže potporu okreću se jedni protiv drugih, a u istom su problemu. Danas su to ratari,a sutra povrtlari, vočari, stočari, ribari i briga ih je samo za njih same iako su svi skupa prevareni i iskorišteni od strane otkupljivača, države, eu. Ljudima su obećani poticaji na temelju kojih su oni digli kredite, zadužili se za repromaterijal, uložili u strojeve jer su bili sigurni da će sve to pokriti s novcem od poticaja. Sad kad sve dolazi na naplatu,a obečanih poticaja nema,a banke im sjedaju na račune i plijene imovinu oni ispadaju gamad samo zato što žele ono što ime je obečano.

Nije problem stati na loptu i smanjiti poticaje za naredne godine ako novca nema ali obećano se mora ispuniti.

Ako država ne isplati poticaje po čemu je bolja od privatnika koji radniku mjesecima ne isplačuje plaću i kakvu poruku šalje.

A ovo kako neki razmišljaju je prestrašno. Al smo glup narod.

Potpisujem.
 
M

MOCO

Guest
Niti vas kisa kvasi,niti vam je vrucina,strojno orete,frezate,sijete,prskate,zanjete.velika vecina vas se uopce ne uznoji a samo se zalite.imate gomilu hektara a radite ono sto je vama najlakse.dodjite kod mene u neretvu pa berite rucno na 45 stupnjeva po zvizdanu po 10-20 tona lubenica a svaka preko ruke minimum 3 puta.50 lipa je otkupna cijena i ako.... Vi kukate za 1.05 za psenicu a nisite je ni pogladili rukom.spustite se na zemlju

ako si ti tako sretan i zadovoljan, tvoja stvar! al čemu onda pljuvat po ljudima koji za sebe žele fer uvjete?
 
K

Koma

Guest
Krumpironja ti manje vrijediš od onih konja sa kojima je moj stari izveo performans oranja


Ako sve radi kao oranje, nije ni čudo da treba poticaj, a pokazalo se na snimci da je konj ipak bio pametniji od orača. :biggrin::(clap):
 

Najnoviji postovi

Na vrh