• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radionička preša

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Dobra večer. Pošto nemam sam zamisli, okrečem se na forumske kolege... Izradio bi prešu sa dvoradnim klipom, ručnom pumpom i pumpom sa elektromotorom. Zanima me kako to jenostavno spojiti. Ide samo sa jednim ventilom?


Ova pipa je za ručno pumpo i dvoradni cilinder. Kako sad pripojiti još pumpo sa elektromotorom? Ima ko takva iskustva?
Najjednostavnija opcija je, da se crijeva preklope ali to ne bi htio. I treba dva ventila... Molim kakav prijedlog.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jedan ovaj je dosta ..ali njemu treba još jedan sigurnosi ventil na kojem je podešen max. pritisak .( štiti pumpu).
možda ovo več postoji na agregatu , ali!

To može raditi samo da npr. prebaciš ručku i onda upališ motor ..kad preša odradi ugasiš motor ...za vračanje prebaciš ručku pa upališ motor ...dosta neprecizno , ha?

ili
uz,uzmeš ovo:
20 e više ..na sebi ima sigurnosni ventil , motor stalno radi ..imaš precizno upravljanje .
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,961
Ja sam na svoji maknul ručnu dizalicu i idem samo na agregat.
Zašto ti želiš kombinaciju.? Zbog veće snage ili preciznosti/osjećaja?
 

Prilozi

  • 20230403_201152.jpg
    20230403_201152.jpg
    38.6 KB · Pregleda: 42
  • 20230515_182408.jpg
    20230515_182408.jpg
    41.3 KB · Pregleda: 42
  • 20230516_180933.jpg
    20230516_180933.jpg
    42.4 KB · Pregleda: 42

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da..hm..zaboravio sam ..bilo je kasno..
Kako bi tadilo na ručnu i elektrkmotornu pumpu kod elektromotorne pumpe tteba staviti nepovratni ventil.
Kod ručne pumpe ne treba nepovratni.
 

šarafko

Novi član
Tu od
6 Kol 2019
Poruka
11
Ako imaš kompresor možeš složiti hidropneumatsku pumpu. Čini mi se da je to jednostavnija opcija. No to ovisi o dimenzijama hidro cilindra te tvojim potrebama u poslu. Ja sam za sebe složio hidrauličku prešu sa dvovolumenskom ručnom klipnom pumpom. Ako nekoga interesira, mogu poslikati.
 
Posljednje uređivanje:

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Zašto ti želiš kombinaciju.? Zbog veće snage ili preciznosti/osjećaja?
Zbog osjecaja... Kad treba nesto orecizno ravnati i slicno...

Kod ručne pumpe ne treba nepovratni.
Zasto kod rucne pumpe ne treba nepovratni? Zatvori onaj rucni ventil u sreinskom polozaju?
A dvosmijerni ventil za elektromotorno pumpo nece zatvoriti pritisaka iz rucne pumpe u sredinskom polozaju?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ručna pumpa sama po sebi ima tlačni ventil koji sprečava povrat ulja nazad.

Postoje i elektromotorne pumpe koje ne bi trebale nepovratni ventil ali ti sigurno nemaš takvu.


Drugi dio pitanja možda ne razumijem.

Možda ti ovo pojasni.
Ručnu i motornu pumpu spajaš na ulaz ovog razvodnika.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Ručnu i motornu pumpu spajaš na ulaz ovog razvodnika.
Ako spajam oboje na takav razvodnik, trebam drzati rucko kad rucno pumpam i moram staviti nepovratni ili pipu...
 

šarafko

Novi član
Tu od
6 Kol 2019
Poruka
11
Cloos, zašto baš dvoradni cilindar? Obično se stavlja jednoradni sa povratnim oprugama.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Kod mene su opruge od sjedala sa Pasatta i rade odlično za moje potrebe.
Kakav je cilindar treba Puknutog pitati, on zna više o tome (y)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Vlć. Puknuti za zaboravil kak je fini paprikaš pojel na račun toga cilindra
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
U to vreme si bil domištrant, vidiš kak titula promjeni čovjeka i puno toga zaboravi
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,961
Nisam znal kak drugač prepeljati..
Misliš da bi moglo biti hidrauličnih problema? Ili ciljaš na estetiku?
 

Najnoviji postovi

Na vrh