• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radionička preša

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Lakše joj je kad je zalijana, ali bude.
Možda nebi bilo loše natočiti joj za prvo pokretanje malo u nju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pumpu ne, morem cijeli motor.
Al onda dodatni nosač opet delat 🤦😀
Ako nisi junački zavario nosač motora a imaš mjesta pomakni u ljevo da se sakrije predugo crijevo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
Polegni spremnik i postavi ga iznad motora ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Ja bi se zapital iz kojeg razloga to sve skupa nije bilo ispod preše?
Kak god da gore bude pomaknuto i izvedeno uvijek bude prst u oko .
 
  • Like
Reactions: ZJ

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,961
Ako nisi junački zavario nosač motora a imaš mjesta pomakni u ljevo da se sakrije predugo crijevo.
Nisam zavaril, vrezani su navoji i zašarafljeno je.
Polegni spremnik i postavi ga iznad motora ;)
Da znaš i to budem uzel v obzir, bum probal kak to stoji..
@MUHA zato je da god prilikom prešanja nekaj padne dolje, zauzimalo bi mjesta za duge komade (osovine) i tak..
A gore mi ničemu ne smeta, visinu imam..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ponavljam se..ostavi kak je..a kad ova pumpa odjebe i uleti "normalna" pumpa napravi"vodovodni" usis 3/4 (ili 1/2 cola ako budeš zadržao motor) "na šelne" .

Sad mi je žao da sam ti unio nemir u projekt
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,961
Ma kakvi, zato i pitam tu za savjet i drago mi je da ima onih koji napišu nekaj..
Kaj morem budem ispravil, kaj ne ostane tak za probu. Pa se unda naprave promjene 💪💪
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
Problem toga obrnutog sifona je da nekak ostane zraka na vrhu, pa taj kasnije izaziva kavitaciju u pumpi.
No, koliko sati bude ta pumpa radila, iz uz kavitaciju bu trajala vječno.
 

cjepac munja

Novi član
Tu od
28 Svi 2023
Poruka
1
pozdrav za forum htio bi napravit hidrulicnu presu imamhidrulicnu pumpu iz petoletke al nemogu nac nikakve podatke pa bi zamolio ako neko zna pumpa je 100-5100 K1 fabricki broj0050 69C
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Dobra vecer. Krenuo sam na remont jednoga hidravlicnog cilindra fi 100/fi 63.
Poslije je zavarena flancna za prisarafiti. Vjerojatno treba unutra potokariti i honovati tamo gdje je vareno... Sta kaze @vlč.puknuti ?
 

Prilozi

  • IMG_20230821_203140.jpg
    IMG_20230821_203140.jpg
    29.3 KB · Pregleda: 18
  • IMG_20230821_200501.jpg
    IMG_20230821_200501.jpg
    34.2 KB · Pregleda: 18

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
@cloos, jel sad klip zapinje ili ide lagano? I kaj je/kaj bu radil? Za kalač ili prešu?
Ne znam koliko ti ima smisla skidati tu flanđu ako ti ne smeta, jer "šteta na cilindru je već napravljena", osim ak ti treba na drugoim mjestu.

Dok sam delal kalač, zavaril sam ploču pri kraju navoja, početku cijevi, tam kam ne dolazi niti navoj niti klip i nije bilo problema. Zavareno je po 2cm, s prekidima, s jedne i druge strane.
 
Na vrh