• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Re: Problem sa poilicom

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,696
Re: Problem sa poilicom

Ionak je običaj postaviti ventil ispred pojilice. Naravno da je regulator tlaka bolje rješenje, ali i ovo može poslužiti.
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
U pravu si. I jeftinije rješenje od regulatora. :(y): Samo dok za svaku pojilicu kupi ventil postavi ga i sve ostalo :icon_scratch: Zašto jednostavno kad može komplicirano.
Ima ga svaka poilica ili max dvije na 1 ventil radi lakše zamjene poilice

Na živce mi ide jer stare poilice sa plastičnom guzicom ne zuje a ove full inox zuje da popizdiš
Proba sam zatvoriti ventil za 50% ali i dalje zuji[emoji49]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Problem sa poilicom

U pravu si. I jeftinije rješenje od regulatora. :(y): Samo dok za svaku pojilicu kupi ventil postavi ga i sve ostalo :icon_scratch: Zašto jednostavno kad može komplicirano.

Pa i nije komplicirano evo kod mene vod ide iza jasla po podu kod svake pojilice t-komad pa cijev u zrak i ventil pa holender pa pojilica znači mogu skinuti svaku pojilicu do sad nije trebalo kad su istrule cijevi cijelu jednu stranu sam sve našarafil . Nakon toga samo spojil holendere i pojilice opet u funkciji da ne napominjem da su krave cijelo vrijeme bile u štali .
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Re: Problem sa poilicom

Dok smo imali pojilice za krave stavio sam regulator
tlaka na početak voda za pojilice i nije bilo problema
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Re: Problem sa poilicom

Pa i nije komplicirano evo kod mene vod ide iza jasla po podu kod svake pojilice t-komad pa cijev u zrak i ventil pa holender pa pojilica znači mogu skinuti svaku pojilicu do sad nije trebalo kad su istrule cijevi cijelu jednu stranu sam sve našarafil . Nakon toga samo spojil holendere i pojilice opet u funkciji da ne napominjem da su krave cijelo vrijeme bile u štali .

Kolega stavi plastične cijevi i nemaš brige kod mene
za tov svinja i bikova pokazale se ok.Istina kod mene je tov hobi da oranice ne malčiram
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Problem sa poilicom

Za sad radi a kad počnu cijevi puštati ići će plastika no moram se naučiti spajati i kupiti peglu :(emo):
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,229
Da ne otvaram novu temu pitanje ću postaviti ovdje.
Naime planiram postaviti poilicu za svinje, u svinjac, e sad pitanja :
1 kakve su naj bolje
2 na koju visinu
3 koliko je dovoljno za 4-5 komada
4 dali je pritisak od 2 bara u sistemu malen, jer vidim da se ovdje o tom raspravljalo.
Hvala.
 
Na vrh