• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Registracija prikolice

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,268
Trebaš s njom doći u tehničku stanicu i napravit identifikaciju vozila -ništa ne košta i onda radiš papire(prometnu)
Jučer sam to radio pa znam proceduru.
S novom ili?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Da, novim autom, traktorom, prikolicom...
Uglavnom, provjere odgovara li broj šasije onom u dokumentima, slikaju i to je to.
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
Imam prikolicu Prima Bjelovar i sad je želim prvi put reg. I na tehničkom kažu da se više ne može reg. jer nema papire od homologacije koje nema jer 2006 ih proizvođači nisu trebali raditi. Je netko u zadnje vrijeme uspio nešto slično riješiti?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Danas bio na registraciji prikolice i traktora, te na kanalu i valjcima na provjeri kočnica ;).

WP_20220401_001.jpg
 

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
73
Jel ova prikolica ima zračne kočnice? Imam imt prikolicu koju trebam registrirat po prvi put, prijašnji vlasnik je skinuo nosivost i napravio atest tako da sada ima samo ručnu (parkirnu) kočnicu i tako je regana do sad. Ne znam jel svejedno mora na valjke ili ne mora pošto je to samo ručna.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Prikolica ima zračne kočnice, i ručnu parkirnu kočnicu, nosivosti 3 tone. I mi otkada imamo prikolicu nismo nikada trebali ići na provjeru kočnica. Probaj zvati svoj TP i pitaj ako ti vrijedi taj atest.
 

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
73
Ma ja mislim da oni ni sami ne znaju šta i kako... na prikolici bile gume R16 C od kombija koje su upisane u prometnu. Ja pitam jel može 7.50-16 da se stavi, koje i jesu tvornička ugradnja i upiše u prometnu pošto svejedno radim novu, kažu da ne može bez atesta. Pa reko sve takve prikolice imaju 7.50-16 gume, ovo je jedina sa auto/kombi gumama... pogledali u sistemu par drugih prikolica IMT isve imaju 7.50-16 gume. Kaže onda može budemo upisali bez problema. Da nisam pitao možda bi me poslali na atest.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zeko3511

Član
Tu od
11 Stu 2020
Poruka
50
Pozdrav,imam prikolicu za gnoj koju koristim za prijevoz drva i koječega,stavio sam na nju trokut i signalizaciju,obnovljena je kao nova,zanima me da li mora bit registrirana,vozim se cesto glavnom cestom,i uz policiju i oni me puno puta preticali ali zasad me nisu dirali,mislio sam da ne mora bit registrirana jer je to kao priključni stroj....
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Slabo si mislio, ali sada ce ti kolege objasniti zašto!
 

Zeko3511

Član
Tu od
11 Stu 2020
Poruka
50
A jesi pametan,bitno da ti očito dobro misliš,i kao moji neki znanci sigurno znas svu teoriju o svemu,od igle do space shuttle-a
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,985
Da li se ta prikolica mora registrirati? :unsure: Ne!
Još nisam pročitao da registracija ovisi koja govna voziš!:p
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,371
Ako imaš valjke za rastepati gore,ne registrira se . Spada u vučeni priključni stroj. Ko velika tanjurača npr. Ali ako skineš valjke i staviš stranicu otraga,podliježe registraciji jer je onda prikolica .
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,542
Kod mene je poljoprivredna inspektorica donesla uredbu da cisterna ili prikolica za gnoj moraju biti registrirani ako hoćeš voziti digestat.
 
Na vrh