• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ruris 6500 gasi se

ruris2024

Novi član
Tu od
4 Svi 2024
Poruka
2
Pozdrav.
Prije 2 sedmice sam kupio Ruris 6500 da bi obrađivao samo plastenik površine 35m2. Nakon 10ak minuta frezanja se ugasi i ne može se upaliti dok se ne ohladi. Ako nije opterećen radi dosta duže bez da se ugasi. Da li je neko ima sličan problem? Moguće da je usuto gorivo benzin 98.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,761
Valjda imaš jamstvo.
Odnesi na popravak.
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
204
Pozdrav.
Prije 2 sedmice sam kupio Ruris 6500 da bi obrađivao samo plastenik površine 35m2. Nakon 10ak minuta frezanja se ugasi i ne može se upaliti dok se ne ohladi. Ako nije opterećen radi dosta duže bez da se ugasi. Da li je neko ima sličan problem? Moguće da je usuto gorivo benzin 98.
Ne znam kako je za taj model Rurisa, no naš je 731k. Također smo imali problema slicnih kao i ti sve dok nismo naletjeli na jednu informaciju. Kopačica ima senzor koji prati razinu ulja u motoru. Iz sigurnosnih razloga su ih valjda ugrađivali. Bez obzira što je razina ulja do max. freza ce nekad biti pod kutem da se ulje nagne u jednu stranu, a senzor vidi prazninu u drugoj pa automatski gasi motor. To nas je užasno živciralo. Rješenje je jednostavno, otpojiti žicu od tog senzora i freza ce nesmetano raditi bez obzira na kosinu. Dobro si pregledaj kopačicu da li ima taj senzor, i ako ga ima, otpoji žicu, izoliraj i vozi dalje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,761
Osjetnik razine ulja ugrađuje se na motore za agregate, koji rade puno sati bez nadzora.
Na ovakvim strojevima može stvarati probleme (ako je to uzrok).
 

ruris2024

Novi član
Tu od
4 Svi 2024
Poruka
2
Ne znam kako je za taj model Rurisa, no naš je 731k. Također smo imali problema slicnih kao i ti sve dok nismo naletjeli na jednu informaciju. Kopačica ima senzor koji prati razinu ulja u motoru. Iz sigurnosnih razloga su ih valjda ugrađivali. Bez obzira što je razina ulja do max. freza ce nekad biti pod kutem da se ulje nagne u jednu stranu, a senzor vidi prazninu u drugoj pa automatski gasi motor. To nas je užasno živciralo. Rješenje je jednostavno, otpojiti žicu od tog senzora i freza ce nesmetano raditi bez obzira na kosinu. Dobro si pregledaj kopačicu da li ima taj senzor, i ako ga ima, otpoji žicu, izoliraj i vozi dalje.
Hvala vam. Ima taj senzor, otpoji sam ga pa ću probati.

Valjda imaš jamstvo.
Odnesi na popravak.
Da, imam 2 godine ali stvarno bi izbjegao prolazak kroz čitav proces.
 
Na vrh