• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samohodna kosilica - preporuka

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
moram sebi i ocu kupiti zajedničku samohodnu benzinsku kosilicu, neka koja ima pouzdan dobar prijenos na "zadnje" kotače ,b&s motor, kučište koje če izdržati više od 8 godina ( n.n. na zadnjoj 7. godina vrisnuo prijenos a kučište počelo cvasti nakon 8. godine, B&S motor radi i dalje kao prvog dana,još prije n.n. na guranac kučište procvalo nakon 12 godina a B&S motor ostao kao movi/prodan), na brzinu sam preletio po pevexu i bauausu i u cjenovnom rangu zapele ove :
POWERED PWRB-BS 51R 4 IN 1-EU -2,48 kW, 161 cm³, Širina reza: 51cm ,samohodna (GT prijenos 85190-A-16863) = 420,00 eura - Bauaus
SMARTOOL PRO S531VHY - 2,8 kW, 161 cm3, Širinareza reza: 52,5 cm ,samohodna (GT prijenos 85022-A-19300) = 420,00 eura - Pevex
AL-KO Benzinska kosilica 520 SP-B Premium - 2,3 kW, 150 cm3, Širina reza: 51cm ,samohodna (ALK prijenos 362 NP Italy) = 440,00 - Bauaus
(trenutno u Bauausu nije dostupna)
svaka preporuka u ovom cjenovnom rangu a zadovoljava navedene kriterije je dobrodošla, trgovine u Zagrebu i zagrebačkoj županiji, zahvaljujem
Alko bez razmišljanja, mislim da jedino ona ima Brigsov motor.
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
54
Krivi zaključak, sve tri imaju B&S motor, napisao sam nekoliko argumenata o svakoj,,Alko ima najslabiji B&S motor od ove tri (napisao sam), ne mora obvezatno biti odabir između ove tri,može argumentirani i neki drugi prijedlog,hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
A neznam , brend je Brigss, a porjeklo je kinesko, neznam. Uglavnom ima razlike u odnosu na one "no name" kineske.....
Ovo je npr. "no name" kinez
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,818
moram sebi i ocu kupiti zajedničku samohodnu benzinsku kosilicu, neka koja ima pouzdan dobar prijenos na "zadnje" kotače ,b&s motor, kučište koje če izdržati više od 8 godina ( n.n. na zadnjoj 7. godina vrisnuo prijenos a kučište počelo cvasti nakon 8. godine, B&S motor radi i dalje kao prvog dana,još prije n.n. na guranac kučište procvalo nakon 12 godina a B&S motor ostao kao movi/prodan), na brzinu sam preletio po pevexu i bauausu i u cjenovnom rangu zapele ove :
POWERED PWRB-BS 51R 4 IN 1-EU -2,48 kW, 161 cm³, Širina reza: 51cm ,samohodna (GT prijenos 85190-A-16863) = 420,00 eura - Bauaus
SMARTOOL PRO S531VHY - 2,8 kW, 161 cm3, Širinareza reza: 52,5 cm ,samohodna (GT prijenos 85022-A-19300) = 420,00 eura - Pevex
AL-KO Benzinska kosilica 520 SP-B Premium - 2,3 kW, 150 cm3, Širina reza: 51cm ,samohodna (ALK prijenos 362 NP Italy) = 440,00 - Bauaus
(trenutno u Bauausu nije dostupna)
svaka preporuka u ovom cjenovnom rangu a zadovoljava navedene kriterije je dobrodošla, trgovine u Zagrebu i zagrebačkoj županiji, zahvaljujem
Dati odgovor, ili komentar na ovakvo zahtjevno pitanje je jako teško.
Da bi odgovori bili pošteni, iskreni i stručni, za takvo što od strane nas koji nešto napišemo mora se imati iskustvo na vlastitoj koži.
Ako netko i je korisnik bilo kojeg od tih modela kosilica godinu ili dvije, to nije iskustvo od cca 7 god pa da napiše da izabrani model ne bude istrunuo za 8 god.
Tražiš obavezno B&S motor. Na novoj kosilici u trgovini je to PVC smeće, to je moje iskustvo s njima, svaka čast starim B&S motorčekima.
Tražiš dokazano dobar pogonski sklop, svi su dobri kroz godinu ili dvije dana, da bi netko znao kakav je treba znati kakav je iznutra. To od forumaša rijetko kad vidi jedan ili dva, na svojim starim kosilicama, nakon puno godina. Ja sam novu kosilicu iz Bauhausa vratio u trgovinu i dobio novac nazad, nakon prve košnje, nije vukla ni na ravnome, kamoli na malo uzbrdice.
U lošem spominješ kineske kosilice, samo nisu sve iz istog koša. Ja imam kinesko kosište koje ne može baš svaki forumaš probušiti svojim alatom iz garaže. Nije trulo, svaki kotač ima tvornički dva vodotijesna kuglična ležaja i getribicu bez brzina ali s ležajevima i čeličnim pužem i pužnim kolom, sve staro cca 12 god i još kao novo.
Kako to ti možeš u izlogu prepoznati bez rastavljanja na proste faktore?
Ja osobno ti ne mogu dati preporuku, nemam odgovore na tvoje zahtjeve na temelju izloga.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,100


Šta kažete na ovo čudo? Možda imam neke kombinacije pa da zamijenim svoju Vary F550 koja me vjerno služi već par godina. Jača, veći zahvat, hidro pogon ako se ne varam?
To je ako se ne varam ova kosilica. Tj. Villager je praktik Garden.

Jel ima tko s villagerom iskustva?

 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,100




Ovo sam isto gledao. To je kao motokultivator. Ali mali. Imam mogućnost nekih priključaka koji bi mi olakšali život.

Ali kod toga se postavlja pitanje jel ići na B&s 190ccm ili na Loncin 224ccm ?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,100
Znači bolje je onda gledati motor s većom zapreminom.


Ima netko iskustva s tim eurosystems priključcima i strojevima?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
B&S kelji ime i prezime na LONCIN (kao i neki drugi)!
Loncin je proizvođač motora, pa prema tome posjeduje i određenu kvalitetu. Onaj link što sam postavio , kad piše u opisu proizvoda, (kosilice) da je ugrađen motor u ovom slučaju Einhell to znači da je no name kinez, jer Einhell nije proizvođač motora......
Imam Loncina na hondi 620 sedam godina i za sada nema problema.
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
54
@Lee Champa, u 25 godina imao sam dvije nn kosilice, na guranac i samohodnu, obje sa B&S motorom, na obje je strulo kučište, na samohodnoj se rashrglala getriba nakon 7 godina (plastični pužni prijenos/bez imena proizvođača getribe), oba motora u proljeće nakon godina korištenja su palila i radila kao prvog dana 2~3 poteza špage maksimalno, jednom godišnje zamjenio sam ulje kaj mi ostalo od auta, sviječice sam promijenio preventivno na svakom motoru nakon 5 godina rada-kad sam imao viška novaca za neplanirano potrošiti, moje iskustvo sa B&S su motori za pouzdano korištenje: " bez brige i pameti", jedan susjed ima sve od honde, i trimer i kosilicu, on ima problema sa proljetnim paljenjem a čini mi se i sa pregrijavanjem-uglavnom malo malo ima brige sa motorom/ima , za razliku od mene, drugi susjed se kur.i sa štilovim alatom a ima manje površine od mene i prvog susjeda, ajde budi konkretan sa preporukom, do 450 eura koje kvalitetno kučište sa B&S motorom ima pouzdani prijenos na zadnje kotače, član plus opisuje svoje iskustvo ali opet bez nekih detalja i ništa konkretno,
drazenhonda predlaže konkretno VinGo B&S625E, po slici čini mi se da ima varijabilnu brzinu što ove tri koje sam gledao nemaju, još kad bi znao nešto o njezinoj getribi/proizvođač....
evo pogledao sam 3 kosilice i kod svake sam pogledao detalje koji su mi bitni za novu kupnju, pošto nemam pojma što od toga valja a imao sam problema samo sa tim dijelovima zato tražim savjet i pomoč od vas ovdje na forumu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,818
@mbukal kako da ti dam "konkretne detalje" o unutrašnjosti novih sklopova, konkretno getribice za pogon kotača kada ju još nikad nisam imao u rukama, mislim te tipove na koje ti ciljaš.
Probaj se raspitati za detalje u njihovim ovlaštenim servisima, nigdje mislim drugdje, a da ne bude trla baba lan.

A za nove B&S motore sam ti napisao, da nisu ni sjena starim B&S motorima, njih sam - novog tipa, ja ih zovem PVC, nekoliko bacio u smeće.

Varijabilnu getribu i kosilicu sam vratio u Bauhaus, to sam napisao i vratili su mi novac.

Što još?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,771
Pa dobil si konkretan odgovor na Forumu hr.
Ovdje takve kosilice nitko ne shvaća ozbiljno, ak nemaju dizel motor od bar 35ks ;)
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
54
evo u nedjeljno posljepodne surfajuči bespučima neta naletio sam na ovu jednu izvavu o getribama (GT prijenos) na spomenutim/navedenim kosilicama, nisam uspio nači konkretno ništa drugo:

Ugrađeni pogonski sklop na ovoj samohodnoj kosilici je od renomiranog svjetskog proizvođača GT ( General Transmissions ) koji spada u sam vrh po kvaliteti u svijetu, te osigurava vrhunske performanse i izdržljivost.

zj nisam još posjetio forum.hr, tam mogu očekivati diskusiju o dizel motorima sa tdi i diznama naspram benzinaca sa direktnim ubrizgavanjem :ROFLMAO:, ovo je ipak forum malo specijaliziraniji za pomoč kakvu trebam nek tam gdje je malo šira diskusija ;)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,818
@mbukal molim te postavi za sve nas taj link, nekakvu prečicu, gdje si iskopao te podatke o pogonima kotača na kosilicama, koje si naveo u otvaranju teme. :ppozdrav: Kako točno ti njih "izvana" prepoznaješ?
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
54
plus, jednostavno kosilice na licu mjesta okrenem naopačke/dignem zadnji kraj na prve kotače i fotkam getribe, ALKO ima talijamsku getribu u aluminijskom kučištu ostali su imali GT getribu u plastičnom kučištu, ionako vanjski izgled ne mora puno značiti jer getriba može biti od plastičnog ili nekakvog metalnog prijenosa i koji se može lako servisirati ili za koje je neisplativ servis, to je najbitnije za getribu a o tome svi skrivaju podatke kao kača noge, naravno da prije pitam osoblje smijem li to uraditi, dođem doma i sa fotki tražim po netu podatke o kvaliteti istih,
zj ,bio sam i na forumu.hr i vidio prijedlog, je konkretan je i svrsishodan, dopao mi se 1. prijedlog kojeg bi mogao provjeriti prije kupnje-mada zeru prekoračuje financijski krug i 3. prijedlog koji mi se sviđa ali ga ne mogu fizički pogledati prije kupovine i nisam našao trgovinu nigdje u Zagrebu ili blizini zagrebačke županije, a i ono što sam našao na netu piše Fe a ne Al kučište = Rotacijske kosilice serije 5300 SB i SH dijele vrlo kvalitetno kučište od lima/*LIMENO KUČIŠTE, eto sad več imam osnove za tražiti
 
  • Like
Reactions: ZJ

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,926
@Lee Champa, u 25 godina imao sam dvije nn kosilice, na guranac i samohodnu, obje sa B&S motorom, na obje je strulo kučište, na samohodnoj se rashrglala getriba nakon 7 godina (plastični pužni prijenos/bez imena proizvođača getribe), oba motora u proljeće nakon godina korištenja su palila i radila kao prvog dana 2~3 poteza špage maksimalno, jednom godišnje zamjenio sam ulje kaj mi ostalo od auta, sviječice sam promijenio preventivno na svakom motoru nakon 5 godina rada-kad sam imao viška novaca za neplanirano potrošiti, moje iskustvo sa B&S su motori za pouzdano korištenje: " bez brige i pameti", jedan susjed ima sve od honde, i trimer i kosilicu, on ima problema sa proljetnim paljenjem a čini mi se i sa pregrijavanjem-uglavnom malo malo ima brige sa motorom/ima , za razliku od mene, drugi susjed se kur.i sa štilovim alatom a ima manje površine od mene i prvog susjeda, ajde budi konkretan sa preporukom, do 450 eura koje kvalitetno kučište sa B&S motorom ima pouzdani prijenos na zadnje kotače, član plus opisuje svoje iskustvo ali opet bez nekih detalja i ništa konkretno,
drazenhonda predlaže konkretno VinGo B&S625E, po slici čini mi se da ima varijabilnu brzinu što ove tri koje sam gledao nemaju, još kad bi znao nešto o njezinoj getribi/proizvođač....
evo pogledao sam 3 kosilice i kod svake sam pogledao detalje koji su mi bitni za novu kupnju, pošto nemam pojma što od toga valja a imao sam problema samo sa tim dijelovima zato tražim savjet i pomoč od vas ovdje na forumu
Honda kosilice su odlične, ne znam kakve probleme ima tvoj susjed s njima al ja imam dva prijatelja koji ih nemilosrdno gaze bez problema. Ima razloga zašto toliko koštaju.
General Transmissions je kineska roba, daleko je to od "vrha po kvaliteti".
Nisi napisao koliku bi površinu ti i otac kosili?
 

Najnoviji postovi

Na vrh