• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samohodna kosilica - preporuka

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,029
Ma te prodaje 15 njih u hrvatskoj. Nebo i zemlja razlika od ove sa slike.

Ova ima inox kućice. 224 CCM Kohler motor s uljnom pumpom. 4+2 mijenjač. Ručke se mogu zamicati u stranu itd.

Samo nažalost je moj motor bleknuo do kraja tako da svoju ne mogu prodati. Nego sam naručio novi motor pa ću je ostaviti još 2 godine.

Imam sličan model. Tj. Jeftiniju verziju jer takve nije bilo.

Sad sam uzeo isto 224 CCM motor za svoju pa ćemo vidjeti kako će raditi
.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,771
Ima li netko iskustva sa Tomo Vinković /Hittner kosilicom?
S obzirom na cijenu, zanima me samo rabljena.
Moj susjed u vinogradu kosi s Hitnerom, a njegova supruga s Husqvarnom (4x4). Na Hitneru je diesel motor i ide to kao sam vrag, ali unaprijed računaj da je održavanje nešto skuplje.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Moj susjed u vinogradu kosi s Hitnerom, a njegova supruga s Husqvarnom (4x4). Na Hitneru je diesel motor i ide to kao sam vrag, ali unaprijed računaj da je održavanje nešto skuplje.
Kakvi se kvarovi mogu očekivati kad spominješ "skuplje održavanje"?
Razmišljam o rabljenoj jer su nove skupe a nemam baš dovoljno površine da bi mi se nova isplatila.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,560
Ovo je teza "par exelance". Ma kupio bi rabljenu kosilicu jer nove su skupe i nije mi isplativo! Kupiti rabljenu kosilicu koja je bila održavana n a način da se je natočilo gorivo i pali - gas (dok ima goriva) i onda se natoči i tako cijele travnate sezone. Dođu prvi mrazevi i n a sreću treva više ne raste kao po ljeti, naravno kosilica više ne treba za ovu sezonu. I tako ona odmara u nekoj šupi, konobi, štali, garaži ili ako i u nekoj garaži sa centralnim grijajem, do proljeća. Pa dođe proljeće i travurin a narasla, u jbt treba kositi, a di je kosilica, ima li čorbe a nema moram po gorivo . Vraćam se sa benzinske sa kantom benzina , natočim i paljenje za napad na travicu. Eventualno pogledam ulje (ako ???) i upali ona nekako , istrese hrpu nakupljene travu (od prošle sezone), a dobro to ću počistiti kasnije samo da pokosim itd.....
Najisplativij je kupiti neku kosiljic za nešto sitno europljana ! Da li je to tako najbolje ? :rolleyes: :unsure::coffee:
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,370
Nakon 25 i kusur godina konačno moja SRK 70 istrunula i zaslužila novi plašt i nož 😎, sad ju moram cijelu pobojat da je sva u istom fazonu 🤦‍♂️
Sva sreća pa nož nije bio jako istrošen 😂
IMG_20240426_131426.jpg
IMG_20240429_092106.jpg
I upitnik, jel zna netko gdje bi se mogal nabaviti starter za ovaj motor, mislim da se radi o Lombardini motoru?
IMG_20240429_092113.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,686
Nema taj električnog paljenja.
Starter možeš nabaviti samo u staroj krami...gdje sam i i sam nabavil...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
I upitnik, jel zna netko gdje bi se mogal nabaviti starter za ovaj motor, mislim da se radi o Lombardini motoru?
Misliš na onaj dio na 4 vijka na kojem je špaga i opruga ili komplet?
Moram pogledati na par mjesta gde su ostali motori. Naravno benzici jer kolko ja vidim ovaj tvoj ima bacač iskre.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,009
Misliš na onaj dio na 4 vijka na kojem je špaga i opruga ili komplet?
Moram pogledati na par mjesta gde su ostali motori. Naravno benzici jer kolko ja vidim ovaj tvoj ima bacač iskre.
AKo bi bilo i ja bi jedan starter na špagu za isti takav motor
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,370
Misliš na onaj dio na 4 vijka na kojem je špaga i opruga ili komplet?
Moram pogledati na par mjesta gde su ostali motori. Naravno benzici jer kolko ja vidim ovaj tvoj ima bacač iskre.
Meni treba komplet kaj se montira na ventilator i ovo kaj se vidi da je ozubljeno iz nutra na slici.
Doduše imal sam negdje još tu špagu tj. starter jer pretpostavljam da je samo taj dio na ventilatoru poderan pa je preskakal, al mislim da je i ona neispravna.
 

Focus

Novi član
Tu od
22 Ožu 2020
Poruka
19
Pozdrav,jel može u kosilicu ulje Al-KO 10w40 namijenjeno za kosilice,barem tako piše,trebalo je ići 10w30 ali ga nisam imao mogućnost kupiti
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,560
Može , ali samo pod uvijetom da ako piše da je to ulje za tu tvoju kosilicu, ako kojim slučajem posudiš od susjeda neku drugu kosilicu onda bi to bio upitno da li bi takvo ulje moglo u susjedovu kosilicu, pogotovo ako je zagubio upute z a korištenje!:LOL::coffee:
 

Najnoviji postovi

Na vrh