• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetvospremači

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Zeko takve opruge imaš u Osijeku . Točnije na livani prema Čepinu , neznam kako se zove trgovina ali sam tamo kupovao takve S. opruge.
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
250
Koliki sjetvospremac bi odgovarao traktoru od 113 konja i 4,5 t tezine?
Teren je svakakav i brdovit i ravan a zemlja je isto razlicita, ima teske ali i lake za obradu.
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
250
Ja mislio 3.2 m. Consuma uzeti, sad me vi navedoste na razmisljanje o 3.6.m.
Da bar neko blizu mene ima nesto slicno pa da isprobam.
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Ja mislim da ti je 3.20 mali iako imas brdovit teren.
A ako mislis da ti je 4,5m velik anda je najbolje resenje 3,60.
 
Posljednje uređivanje:

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
ja sa 75 ks i 5,5t vucem 4,1m sklopivi male s opruge 4 reda po 5 komada znaci 20kom x 3krila i 2 reda valjaka po krilu. vuce dobro nemam brdo al se vidi da mu je na 85-90% po tezini i po opterecenju. Kad naglije pustim kvacilo ne poskoci al se osjeti da malo prednji kotaci izgube trakciju.

kod kupovine pripazi na masivnost rame (nosece konstrukcije) poznanik je kupio olt ili neki taki plavi od 5,5 metara vuce sa deutz agrotronom 160 ks mislim morali su staviti jos metar utega naprijed na agrotrona da ga ne dize znaci traktor brutalno ima utega naprijed naslagano i jos uvijek cupka. pretezak je sjetvospremac,
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Mislim da je to posao, mora biti tezak, a ne da leti za traktorom i nenapravi nista.....mozda je dugacak, pa ga zato podize
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,427
I sam bi trebao koju takvu ravnu, to je iste dužine kao i ona klasična S opruga? U zamjenu za ove koje su mi pukle sam uzeo klasičnu S oprugu, ali ljepše mi rade ravne.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,467
Iste su duzine.
Kako ti rade ravne? Jel manje vade vlagu i biljne ostatke? Jel bi se dalo npr. 'zadrljat' sjeme psenice ili jecma?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,427
Ja sam proljetos zob sijao sa rasipačem i prošao s njim i bilo super. Vadi manje buse i vlagu van.
 

Najnoviji postovi

Na vrh