• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SS vibraciona vadilica krompira

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
340
Što se tiče izrade takve vadilice krompira, da li se izrađuju od običnih cevi ili pošto je, po kazivanju jednog maš. ing., u pitanju velika vibracija metalni delovi se moraju okaliti, što iziskuje duple troškove nego sama vadilica, ako se želi duga eksploatacija od najmanje 10 godina inače neće trajati ni godinu dana.

Vaše mišljenje o tome? 21138
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Ja sam lani kupio original Bomet vadilicu za 4000kn po meni čisto smješna cijena tako da ne vjerujem da zahtjeva neku posebnu obradu i to za traktor a za motokultivator ide sigurno slabija
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,719
Ti radiš usluge, tebi će se uloženo dosta brzo vratit?
Jel može koja slika vadilice?
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
340
drazenhonda,

verovatno Krumpironja ima ovakvu vadilicu jer je već dao svoj post na temi "Vadilica krompira":

"Ja sam moju ove godine kupio, sve super samo fale ona dva diska napred da lakše guta travu da se ne zaštopa

"
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Ne radim usluge to sam kupio za sebe do sada je izvadilu oko 2 tone i radi bez greske jedino da fale ta dva diska za travu
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
340
Sam je napravio bez icije pomoci 2013g.

Puno je lakse napraviti vadilicu za traktor jer za frezu ste ograniceni dimenzijama, tezinom itd. Na internetu ima svega (Ukrajna, Rusija) ali sve treba prilagodit odredenom stroju. Vec 4 godine ovom vadilicom vadi krumpir (napravio je i sadilicu takodjer je na dole you tube ) i iza nje ne ostaje niti jedan krumpir i prava je stvar tko sadi 100 i vise kg.



 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
@krompironja , dali se ove gore mjere poklapaju sa tvojim mjerama.
Ovo gore je ako sam dobro razumio vadilica za MTK , zanima me jeli traktorska veća od ovoga?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Pa po mojoj slobodnoj procijeni prema videu se čini moja dosta veća od ove sa videa za mtk, pogledaj moj video gore i ove niže pa usporedi jer ja nemam mjere ove ma da mislim da bi se dalo na netu nać točne dimenzije jer je to ista vadilica ko agm i slične šta se sada prodaju, mogu jedino kad budem oko vadilice bacit okvirno mjere
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Javi se na pp spremit cu ove nacrte pa ti po njima posla moje dimenzije, al necu obecat da se bit sutra posto su me jednom na forumu kamenovali jer sam od obaveza zaboravio, ako kroz dan dva ne posaljem sjeti me na pp
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Ok . Svejedno nije žurba . Ako ti je lakse komunicirati viberom moze i tako.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,200
A steta....i ja sam mislio nesto nauciti.... @Krumpironja ja ti dam vremena do 7 mj za mjere mozda bi kakva samogradnja pala...pa u 9 mj proba...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
24670
Nisam se baš najbolje snašo ali nadam se da će barem malo pomoć
10cm je šira od one gore i 5cm duže šipke
 
Na vrh