• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas 2

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,839
Rekel sam ja da je to preveliki stroj, moj bicikl (za oko vrta) nemre toliki benzin spaliti ni za dva dana rada..
Veliki je, (pre)težak mi je, preveliki nije.
Istina, zmučil me je, Husqvarna bi manje, ali bi to delal dva dana...a onda dva dana nebi mogel...a ovak ne bum moral cijeli tjedan 🤭 🤣
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,084
A sve mi je jasno, do prije par let ni ja nisam imal osječaja za težinu... od onda sam malo počel misliti, a sad več i osječam.
Sad smo opet na početku. Prije smo radili dva dana, sad radimo jedan, a odmaramo se drugi i opet smo na istom ;)
 
  • Like
Reactions: ZJ

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,084
Baš danas sam pročital nekaj vezano za naše starce za koje obično nemamo vremena a kolko su nam značili shvatimo kad je prekasno....

Kada pokopaš oca u zemlju znaj da si pokopao posljednjeg čovjeka čija je sva briga bila da te vidi boljim od sebe.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,863
Buzet, "7 slapova Mirne danas" ...
Zanimljivo mi bilo vidjeti da je svaka oranica "ograđena" strujom.
IMG_20240420_102554.jpg
Društvo je bilo brojno od 7 - 77, vrijeme nas je 3 put namočilo 🙃, priroda i krajolik lijepi, cijenjenog kolege @brgud a 😏👋 i domačih ljudi "nigdje" 🤔

IMG_20240420_104405.jpg
IMG_20240420_122722.jpg
Predah i užina 🙃
IMG_20240420_160034.jpg
I onda ta lijepa voda, odjednom više ne teče riječnim koritom, tamo ispred lokacije "Istarskog vodovoda", pa onda opet odnekud se malo pojavi...

Jedan dan, samo jedan dan 🎶, preko 30.000 koraka, malo truda - da bolje upoznamo Lijepu našu, mi dečki i puce z VŽ bregov 🙃😈
PS
Htel sam na kraju balade / tirade spiti njihovo domaće pivo, koje tu proizvode, malo morgen, ali ipak jesam, našel sam ga u hladnjaku mini marketa, pa iskal blagajnicu, pital za pivo u flaši, veli sam ak ga tu odmah spijete i vrnete flašu, 😈 o kak da ne bi daj u limenki duplo skuplje i doviđenja 🤣🤗🙃 bil sam jaaaaaako žedan i bilo je fiiiino 😈
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
740
Kada pokopaš oca u zemlju znaj da si pokopao posljednjeg čovjeka čija je sva briga bila da te vidi boljim od sebe.
Konstanta da smo svi, sva ziva bica, svakim novim danom sve blize grobu, me umiruje. Nema jednakijih pred prolaskom vremena. Netko ce imat prilike provest vise, a netko manje vremena ovdje. Iskreno, predivan mi je taj osjecaj, ta spoznaja, cinjenicq da nitko nije ovdje za sjeme. Sad, citat, dobro je kad je tako. Jos ako je otisao brzo, mirno i spokojno u snu... Nema boljeg nacina za odlaskom. Sve je dobro dok je brzo. Bez muke i boli. I dok je po redu. Jesam prosao u crno, ali meni je predivno kad sam si, kao mlada osoba poslozio te unutarnje stvari o zivotu. Sto god bilo sada, sve ce biti dobro na kraju.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,066
Buzet, "7 slapova Mirne danas" ...
Zanimljivo mi bilo vidjeti da je svaka oranica "ograđena" strujom.
View attachment 72361
Društvo je bilo brojno od 7 - 77, vrijeme nas je 3 put namočilo 🙃, priroda i krajolik lijepi, cijenjenog kolege @brgud a 😏👋 i domačih ljudi "nigdje" 🤔

View attachment 72362
View attachment 72363
Predah i užina 🙃
View attachment 72364
I onda ta lijepa voda, odjednom više ne teče riječnim koritom, tamo ispred lokacije "Istarskog vodovoda", pa onda opet odnekud se malo pojavi...

Jedan dan, samo jedan dan 🎶, preko 30.000 koraka, malo truda - da bolje upoznamo Lijepu našu, mi dečki i puce z VŽ bregov 🙃😈
PS
Htel sam na kraju balade / tirade spiti njihovo domaće pivo, koje tu proizvode, malo morgen, ali ipak jesam, našel sam ga u hladnjaku mini marketa, pa iskal blagajnicu, pital za pivo u flaši, veli sam ak ga tu odmah spijete i vrnete flašu, 😈 o kak da ne bi daj u limenki duplo skuplje i doviđenja 🤣🤗🙃 bil sam jaaaaaako žedan i bilo je fiiiino 😈
A kaj se nisi javil?

Bez struje ne treba ništa ni saditi,sijati
Struja se stavlja prije sađenja,sijanja,i skida nakon uroda
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,863
A kaj se nisi javil?

Bez struje ne treba ništa ni saditi,sijati
Struja se stavlja prije sađenja,sijanja,i skida nakon uroda
Hvala, ne brini.
Nego zbunilo me i stanje kretanja vegetacija viđenih vinograda. Kod nas su neki trsovi več potjerali mladice i do 35-40 cm, a ovo je jedva vidljivo, slikano izdaleka, u prolazu:
IMG_20240421_072625.jpg
Gledao sam da i neke jabuke tek cvatu.
Bio je s nama u društvu jedan domači planinar, (lijepo nas je dočekao i pratio, ali ništa pomogao vodički 🙃🤣 bar 3 put smo se tražili i lutali) . Markacije su u dosta jadnom stanju, ma nebitno za ovdje...
Probao mi je pojasniti da je to radi klime i mora. I da rekao je da ima toliko vinograda kao i ja oko 300 trsova, ali on šprica samo cca 7 put. A mi 10-12 put pa naše vino nije OK 🤗, bolji mu je Slovenski Ranjski rizling u hotelu u Ljubljani gdje ga je prvi put pio. I što sad, da cijepam svoje - e neću 😈🙃🤣👍🥂.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,616
Lokacije mi izgledaju poznato, ali ne mogu sa sigurošću odrediti točno lokaciju, jer takvih lokacija u Istri ima puno. Da to je gornji tok rijeke Mirne. Nedaleko ove lokacije je još jedna vrijedna spomena lokacija najmanji grad na svijetu Hum i u njegovoj blizini mjesto Kotle (selo) zanimljivo po svojoj povijesti. U tom selu je nekad bilo aktivno obrtništvo (koliko sad na brzinu ) mogu reći po krojačima - krojačicama. Mjesto se nalazi ispod Huma ne liniji prema Draguću. Bilo je tu i mlinova i nekih slapova itd... Zanimljivo za pogledati i još zanimljivije je čuti priče iz povijesti tog mjesta.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,863
Bili smo i u naselju "Kotle" ili "Kotli", dva natpisa unutar 100m uočio sam ih jučer i komentirao pitanjem, a koji je točan 🙃😈
IMG_20240420_143516.jpg
Most u Kotlima i jedan naš planinar iz našeg autobusa.
IMG_20240420_143548.jpg
Nizvodno od tog mosta...
Ni tu nije radilo ništa, nikakva prčvarnica, krčma, ništa. Bilo je puno Slovenaca oko tog mosta sa močnim fotoaparatima, malo smo pričali, odakle ste i tako.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,616
Sama riječ "kotal" (kazan) znamo što znači, i iz toga su dvije izvedenice "Kotle i Kotli" koje znače množinu (znači da se radi ) o više kotlova po čemu je ovo mjesto dobilo ime.
Tako da su obadva izraza točna i gramatički ispravna , samo je razlika u izričaju i izgovoru.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,839
To baš i nije zaokruženo...nekaj više je štrkljavo i košćato...kak lijeska 🤭:ROFLMAO:
Na predsjedničkim definitivno glasujem za nju...
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,066
Nego zbunilo me i stanje kretanja vegetacija viđenih vinograda. Kod nas su neki trsovi več potjerali mladice i do 35-40 cm, a ovo je jedva vidljivo,
To ti kod nas ovisi od mikrolokacije vinograda,sorte,i angažiranosti vinogradara
Ako je vinograd u "vali"(nizini)ili na jako visokoj nadmorskoj visini,ili ako je na sjevernoj strani i malvazija,onda malo kasnije kreču,ako je teran i na nekoj srednjoj lokaciji i na južnoj strani onda su mladice več do žice
Onaj dio koji ste vi obilazili nije baš pogodan za vinograd,zato i jesu u takvom stanju
 

Najnoviji postovi

Na vrh