• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

supstrati

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
slikice odozgora (zelene površine) i nisu baš relevantne...mene više zanima stanje korjena...:(wasntme):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Korijen smo mi majstori za ubit i bez lošeg substrata ak nam se čefne.:icon_wink:
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
slikice odozgora (zelene površine) i nisu baš relevantne...mene više zanima stanje korjena...:(wasntme):

Bez brige, budi siguran da sa lošim korjenom ne bi bila bolja od one manje.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ma štel sam reć da ima supstrata (slabo balansirana hranjiva) gdje dobiješ prekrasnu lisnu masu a loš korjen...ono kad se neda čupat, ne obraste ga dosta jer ima recimo previše dušika...
zato je meni (zbog lakše sadnje u recimo vrućim danima) uvjek miliji dobro razvijen korjen, a zelena masa se digne...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Korjen treba isforsirati sa fosforom. Meni se super pokazao Rootex, možeš ga drmnut 3-4 grama na litru.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pa ja u suštini svaki put lagano čistom vodom prođem nakon prihrane, da slučajno ne ošteti list. Je li nužno nemam pojma.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
ma štel sam reć da ima supstrata (slabo balansirana hranjiva) gdje dobiješ prekrasnu lisnu masu a loš korjen...
Ako je loš supstrat (niska količina fosfora) najprikladnije je dodati mikrogranulirano startno gnojivo kod pripreme supstrata. Još sam 2012. pisao na portalu o gnojivu Microphos (http://www.gnojidba.info/gnojiva/gnojiva-agrofill/microphos/) ali sad već ima dosta takvih proizvoda na tržištu (doza je oko 500 grama/1 m3 supstrata). Osim fosfora, glavnu ulogu za početnu fazu razvoja korijena igra cink (sinteza auksina, hormona rasta) te huminske kiseline. Spoj toga daje uvijek dobre rezultate.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
U pikiranju paprike usfalilo dvije vrece supstrata, kupljen u istoj trgovini, cak i iz iste palete, ali donje dvije vrece i bile su pune vode..... Ma nema to veze sto je puna vode.... E bome ima, ocito ih je ispralo, tocno se poznaju kontejneri pikirani sa te dvije vrece... Isti presad, samo pikiran sutradan... Zeleni Klasman. Prihranio sam i izgubila se razlika...
 

Prilozi

  • IMG_20170430_142430.jpg
    IMG_20170430_142430.jpg
    68.9 KB · Pregleda: 115
Posljednje uređivanje:

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Koji supstrat postoji da nema u sebi gnojiva?
Treba mi da sam napravim supstrat od humusa...
 

blackeye

Član
Tu od
22 Velj 2016
Poruka
80
Imas klasman baltica. Bez djubriva ali nema regulisan ph tako da bi se oko toga morao pozabaviti

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
125
Koristio sam Klasman dvije godine i bio zadovoljan, prošle godine sam uzeo paletu na jesen da budem spreman prije prolječa jer zna biti nestašica, supstrat je bio mokar i jako loš a takav je bio i rasad. Sada mi se čini da je on od prolječa čekao negdje na kiši i isprao se, napunio vodom pa se onda smrznuo preko zime. Koja je preporuka osim Klasmana, cijena nije bitna jer tu nema mjesta uštedi
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
klasman, stender i brill....otac i sin i duh sveti (sveto trojstvo) u proizvodnji prijesadnica...ostalo varira kvalitetom
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
125
Zaboravio sam napisat najvažnije, loša paleta o kojoj je riječ je isto Klasman. Neznam šta se dogodilo ali malo me je strah sad
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Ja radim s klasmanom i zadovoljan sam s njim.
Lako se pune kontejneri i rasad mi bude dobar.
Probao sam brill i stender Al mi je bolji klasman.
Kasnije također radim klasmanom kad se pikira u veće čase i tad kupujem t3 plavi 200l puno mi je bolji nego recimo stender.
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
13 godina u proizvodnji i najbolje mi se pokazao Klasmann.
Jedina stvar koju pazim pri kupovini je ta da nije bio mokar.
Najbolje ti je naručiti preko KTC-a oni imaju suha skladišta.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ma i nije problem mokar, nego prehladan + mokar...za tih par dana dok mu digneš temperaturu izgleda da ošteti sjeme. Jednostavno nisu idealni uvjeti i dođe do problema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh