• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TAFE

M

Miško 007

Guest
Ma ove s rakovica motorom treba preskakat to je sramota od motora ..
Da su svi perkins nenadjebiv traktor.
Evo jedan uzeo 550 10 koja strojčina...
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Možda bi tebe trebalo preskočit malo,osim silnog vređanja i nadmudrivanja nikaj pametno iz tebe izašlo nije.Kenjal si tam o torpedu i koje čemu,sad po IMT-u,pa kaj po tebi valja onda?Gde su sve one serije dosad s Rakovica motorima koji su okretali i po 10000 sati.Da nova kvaliteta nije ko stara to svi znamo,al nebreš generalizirati jer nemaš argumenata,pišeš bez uma i razuma kojekakve nebuloze.Osim svega navedenog postoji i način održavanja traktora koji je nekim ljudima nepoznat.Tako da ulje u mjenjaču na IMT-u nije potrebno menjati dok god je traktora,a ulje v motoru jenput u par let.To su samo neki od primjera koji utiču na trajnost motora i prema tome imaju tisuće vlasnika IMT-a kojima je dobar i koji ga održavaju,a ima i onih kojima nije dobar jer su škrti zameniti ulja i osnovne potrošne dijelove.Takvima ni najnoviji traktor nebi dobar bil.Ja osobno ne favoriziram posebno neku marku traktora,za mene je dobri svaki koji ide i koji svoj posel napravi,a za svakog od nas je dobar onaj traktor kojeg može priuštiti.O svojem (ne)održavanju strojeva si također dosta natovil pa prema tome,daj prevrti par puta kroz glavu prije nego napišeš to kaj kaniš napisati.Kao prvo,gramatički nema smisla,a onda dok si to prevedem onda shvatim da nije bilo ni vredno prevoditi,a i tu je tema o Tafe-u pa samo neznam kak si uspel već umešati celo krdo proizvođača.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Ma ove s rakovica motorom treba preskakat to je sramota od motora ..
Da su svi perkins nenadjebiv traktor.
Evo jedan uzeo 550 10 koja strojčina...
Miško opet pišeš o onome o čemu pojma nemaš ;)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
to je bit da vam traktor služi ,osnovno održavanje, ja nisam mehaničar i u to se nerazumijem ali zato postoje oni koji to znadu,ali promjeniti ulje paziti na vodu u kileru i te sitnice to može baš svako ,jer i novog fenda pojedinci su u stanju sahraniti jako brzo prije dvije godine kupili smo Sonliku 60 ks dupla vuča ljudi moji koje sam ja komentare dobivao tipa ono ,za te novce mogao si kupiti ovo iono ,a najbolji je bio sad kad je pod garancijom samo ga uništi,živi biseri i svako zna za šta če koristiti traktor jer meni osobno sad trenutno nije potreban traktor 200 ks da stoji neiskorišten,jer mnogi koji su kupili neke marke koje nisu in za malo posla budu ih služile u zadovoljavajučoj mjeri,jer i kod traktora nema savršenog za sve:drinkers::rolleyess:
 
M

Miško 007

Guest
Imam ja pojma Rakovica je nekad valjala nešto danas ništa.
Tako da loš motor na traktoru upropašćuje cjel traktor.
Što vrijedi da se neznam kako održava kada nema više kvalitete imao sam dosta traktora pe eto.
A ima i taj tafe u selu jedini liči na hrpu smeća a ne radi ništa.
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Ma pravi stroj nije nego za uramiti..
A da je bolji od IMT nije jedino onih novih s rakovica zastarjelim mašinama.
Oni novi s perkinsom ga jedu.

Da po meni je pravi stroj i 100x bolji od imt 539. Znam jer sam ga prodao tafe ga zaore u svakom poslu .. A koji motor ima tafe 42?
P.S Hvala svima
slike ce biti sutra.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Imam ja pojma Rakovica je nekad valjala nešto danas ništa.
Tako da loš motor na traktoru upropašćuje cjel traktor.
Što vrijedi da se neznam kako održava kada nema više kvalitete imao sam dosta traktora pe eto.
A ima i taj tafe u selu jedini liči na hrpu smeća a ne radi ništa.
Kaj se tiče kvalitete to više danas ne postoji ni na jednom tipu stroja, ali IMR je nekad proizvodil solidan motor za malu lovu.
 
M

Miško 007

Guest
Nekad je a taj tafe hvale a svaki cigo svog konja fali.
I neki ljudi nebuloze pričaju a indiski dijelovi su u komi .
I taj tafe isto procuri ko IMT kad ga dobro stisneš..
Slikao bi ali nemam fotić da vidite što je tafe...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Tafe

Dobro je ljudi stali ste na loptu,jer svako ima svoje razloge da nešto brani ili kudi ali jedno je sigurno da novi traktori su udobniji i maksimalno uređeni ali izdržljivi nemogu biti kao stari,imam osobno jednog starca od 32 godine taj dupljak nema niti klimu ,grijanu kabinu silnu elektroniku,ali može prevuči bolje neki teret nego njegovi kolege iste snage bez obzira koje marke,jer nevolim ni jedan traktor kritizirat bitno da se okreče:partyman:
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Pri kupovini traktora, i TAFE 45 nam je ulazio u uzi izbor, sve dok nisam prvi puta sjeo u njega... Kabina skucena (tko me je vidio, zna o cemu pricam), pedale se ne sjecam jesu li bile visoko ili ne, znam samo da se od poda kabine nije mogla desna kocnica stisnuti, jer je jedno "preklapalo" preko drugog za vise od 1cm... Instrument tabla je na 539 siromasna, ali na tom 45 u kojem sam sjedio je jos siromasnija. Obrtomjer je bio mali sat, kao na 539 pokazivac temperature ili pritiska ulja...

Nisam s tim traktorom uopce bio odusevljen, i sad mi je drago sto ga kupili nismo, bas zbog djelova. Trgovac nam se kunio svim i svacim da je motor IDENTICAN motoru na 549, te da je puno puno djelova kompatibilno s IMT-om, sto ocito nije istina, ne bih znao.

Jedino sto mi se svidjalo na njemu su OGROMNE gume, kojih se jedan 560 moze postidjeti ;) Traktor je izgledao kao IMT 577 starije linije.

pašu dijelovi i te kak...
ovu tvornicu osim mf-a, tafeovog licencodavaoca pomogli su postavit tadašnji jugoslaveni, i moraju imt ovi i tafeovi dijelovi pasat zbog druge stvari a to je da su licenca mf i perkins, a ak je tak, onda nejdeš nekom davat licencu da bude drukčiji nego da od njega dobiš kvalitetne dijelove. ali jeftinije...
a šta se kabine tiče, da vidiš kak su mu englezi lijepu i prostranu kabinu napravili, pa turci, samo bi trebalo se poigrat malo, nekima je to jako teško....uzet metar u ruke...
 
M

Miško 007

Guest
Nema više uvoza Tafe navodno nema homulogacije pa ne smije više radi eu...
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Nema više uvoza Tafe navodno nema homulogacije pa ne smije više radi eu...

ima uvoza
jul.com ih uvozi, valjda su dobili homologaciju.
rakovicu je izbacio a ursusa je dodao, tafe još uvijek stoji u ponudi:weedman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh