• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tarup

R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Ratarko kaže:
Kod traktora koji nemaju prednji hidraulik nego se on naknadno ugrađuje dosta puta bude tako izveden da se ulje za njegov rad ukrade iz hidro priključnica sa zadnje strane traktora . Prednji kardan koji se također naknadno ugrađuje ima isto tako pogon preko uljnih brzospojnica sa zadnje strane traktora . Ako ti na taj način riješe prednji hidraulik i kardan možda ti ipak pumpa sa protokom ulja od 55 litara bude preslaba , možda , raspitaj se .


Kad se ugrađuje naknadno može se ugradit i normalni kardan! Prednost toka preko hidromotora je da možeš vrtit u oba smjera i zakopčat i neki priključak koji ide otraga!

Da , znam da se naknadno može ugraditi potpuno jednaki kardan kao što bi tvornički bio ( ne može u baš sve traktore koliko mi je poznato ) ali izgleda da se kod krx-a ne može jer je odmah pitao za kardan koji je pogonjen uljem . Kolega mi ima na traktoru od 240 KS prednji kardan pogonjen uljem iz zadnje utičnice tako da ta kombinacija radi i na velikim traktorima a moj Ford opet ima prednji hidraulik koji je spojen na zadnju utičnicu i radi dobro , nema plivajuči hod kao na MF-u ali posluži i bez toga . Jedino je eto ta zadnja utičnica trajno zauzeta :(
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
I moj Lambo može imat prednju hidrauliku koje ide preko stražnjih utičnica, ukupno ima 8 utičnica pa mki to nebi smetalo, ali opet bi radije posebnu ručicu, plivajuči položaj može imati ako staviš ručicu u taj položaj.
 
R

Ratarko

Guest
Dobro tih 8 utičnica su zapravo 4 ?
Ostaju ti onda još 3 , zar ne , odnosno bile bi dvije ako se jedino tako može napraviti pogon prednjeg kardana i prednjeg hidraulika .

Da li je kod tebe plivajuči položaj kada ručicu gurneš skroz do kraja a ona tamo ostane , ne vrača se sama ?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Za sada mi plivajuči ima samo druga ručica, ali prodavač mi je rekao da se još dvije mogu prilagoditi da ima plivajuči položaj!
Da, pomaknem ju skroz naprijed i onda je u plivajučem!
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
@ krx
Na koji bi to traktor stavljao prednji kardan i hidrauliku? Ako je novije proizvodnje sigurno ima pripremu za prednji karda, samo češ sigurno morati nabaviti dvije dodatne getribe za prijenos. Å to se tiče hidro pogona vjerujem da če ti bit dovoljno jak za to što namjeravaš radiit sa njime... Kod nas vuku malčere širine traktora (170 - 210cm) sa traktorima od po 50 -60ks tako da bi to trebalo ici...
 
R

Ratarko

Guest
@zjockoo
Kod nas vuku malčere širine traktora (170 - 210cm) sa traktorima od po 50 -60ks tako da bi to trebalo ici...

Krx želi gurati malčer koliko sam ja skužio .
Treba mu ulje za prednji hidraulik ali i za prednji kardan ako uzima hidro/univerzalni prednji kardan .
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Ako je traktor dovoljno jak svejedno mu je dal če ga vuči ili gurat, samo što u slučaju guranja treba naprijed dovesti dovoljno snage na kardan. Mislim da se to može riješiti hidro pogonom...
 
R

Ratarko

Guest
zjockoo kaže:
Ako je traktor dovoljno jak svejedno mu je dal če ga vuči ili gurat, samo što u slučaju guranja treba naprijed dovesti dovoljno snage na kardan. Mislim da se to može riješiti hidro pogonom...

Ma daaa , kužim ja to ali ako ga vuče onda mu ne treba hidro kardan , zar ne ?
Sada mu treba dosta hidraulike da to sve proradi jer nema niti kardan niti hidraulik naprijed .
 
K

krx pozega

Guest
Zjockoo traktor je sto konja..mf,i nema pripremu za prednji hidraulik

Prednji hidraulik bi riješio tvornički...a kardan na takav hidromotor
Ma trebao sam uzeti prednji hidraulik odmah i to je to... :cry:
 
B

branko

Guest
imas u sloveniji par firmi koje ti izradjuju prednji hidraulik i kardan, samo neznam kako bi se to odrazilo na garanciju.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Pa..istina, na takav traktor je šteta ne uzeti prednji hidraulik... mislim da je znatno veča iskoristivost... Istina je da Slovenci proizvode prednju hidrauliku - firma RM International. Oni imaju prilično dobre utovarivače pa mislim da su im i prednji hidraulici kvalitetni...jedino pitanje je cijena...u dučanima sa traktorima če ti prednju hidrauliku naplatiti kao da je suho zlato, skoro ista cijena kao i za manje utovarivače. Ja smatram da je to previše, može se to i znatno jeftinije, osobito ako ti se time neče utjecati na garanciju...? Na slijedečoj slici je prednja hidraulika kakvu proizvodi RM International, no probaj se raspitati i kod Jurvala, mislim da ih oni prave za sve vrste traktora, a moglo bi te doči jeftinije nego kod MF-a jer oni če ti zasigurno stavit astronomsku cijenu, a po meni ta dva cilindra i poluge toliko ne vrijede (znam dobro jer sam ih zato i sam sebi izradio).

Obrisan neispravan link.
 
Na vrh