• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 55 A

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Ja bi se klonil ovog s roto pumpom. Za te pumpe nema više dijelova a ak se nađe, ispod 10t kn nema nikaj.
Rednu pumpu se da popraviti.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mislim da je cjeli taj traktor takav što se djelova tiče, za svoje godine mislim da se nebi postidjeo ni mlađih traktora, samo se bojim djelova, jer ako nešto ode, i nemogu popraviti neko vrijeme, opet kao da i nemam jači traktor, osuđen orati sa fergusonom

i taj TD 55 ili TX 55 izgledaju dobro, al kako sa djelovima
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa onda uzmi td 75, vidim dosta tih traktora još uvjek dobro radi, netreba ti ni prednja vuča, solac odlično ide s 2x14" i u brdu i u ravnici, osobno orao nekoliko godina s njim.
 

Maksim

Novi član
Tu od
29 Srp 2015
Poruka
1
Imam Torpeda TX 55, kada ga vozim uzbrdo pri vecem gasu desava se da iskace iz prve i druge brzine a nizbrdo ne iskace, sta moze da bude kvar?
 

kruno1601

Član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
91
Maksim imam i ja 55TX i isto u breg iskakal iz brzine veli stari da su menjali zubčanike i jos neke zezali po getribi i od onda radi sve samo kočnice nemožemo složit nikako a ovo kj su po getribi zezali se nemre ni on setit
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
traktor je dosta zanimljiv, ima dosta brzina u odnosu na torpeda i bolji mjenjač

novac i nije neki, samo je pitanje stanja samog traktora

rusa 82 sam imao, za 50 000kn i njega nemožeš uzeti da je u nekom stanju, a kažu da je ovaj puno bolji

evo ovako nešto, traži 7500€, al vjerujem da ide jeftinije, ima i jedan za 48000kn, al ima klipnu PVP, što mi izgleda kao da je od torpeda, pumpa samo ili cjeli motor















TRAKTORCINA ...DIVOTA ZA GLEDATI.
@ivanz moj skromni savjet ti je: KUPUJ 100-tku
-relativno je jeftin.
-kvalitetniji je od bilo kojeg torpeda
(nije sad da tvrdim da torpedo nista nevalja ..daleko od toga
ali Deutz je ipak made in germany)
-iako je star ima jednako dobar i napredan mjenjac
(ako ne i bolji ) u odnosu na 549DV
-bolji je ubjedljivo od rusa :D
-i jedina moguca mana mu moze biti nedostatak mase,,ali i to samo u ekstremno klizavom terenu..za takve prilike bolje pripremi jake tegove
i to i za naprijed i za nazad. i naravno gume sto prije kupuj nove ,,
na celavima neces moci iskoristiti vise od 50% potencijala tog traktora.
 
Posljednje uređivanje:

nneno

Novi član
Tu od
23 Srp 2015
Poruka
6
Pozdrav

Ima li koji majstor koji je relativno blizu Zagrebačke dubrave koji ima iskustva sa torpedom?
Prilikom oranja mi je nesto puklo u getribi i nakon toga mu se i dalje nesto melje i blokira unutra. Sumnjam da ima neke veze sa diferencijalom. S obzirom da se bas i ne kuzim u mehaniku, trebal bi nekoga ko bi mogao rijesiti problem.

Pozdrav
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Skini poklopac mjenjaca .Najvejrovatnije se odlomio neki zub na zupcanicima..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Joj jednom čovjeku je bio otpao veli mjerač ulja i sve mu polomilo .
 

car1

Novi član
Tu od
3 Lip 2013
Poruka
8
Poštovani ,

Imam Torpeda 55 A iz 1997 godine.
danas sam ga probao upaliti ali uopče se nije javio.

znači akumulator je napunjen ,(dan ranije cijeli dan bio na punjaču).
Kad dam kontakt sve radi , lampice svijetle , svjetla rade ,žmigavci rade.


da li je problem u bravici ili nešta drugo ?
da li je netko imao ovako iskustvo?

hvala na odgovoru
lp
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Može ga dignut dosta u zrak tako da neće bit problema u transportu a opet lakše je sa njime orati pogotovo ako ima puno biljne mase za zaorat, recimo iza berbe kukuruza i sl.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,254
Hvala mane, to sam i mislio, ali kad ga parkiram kraj moga IMT 560 djeluje mi dosta manji pa sam zato pitao da nebi nešto kiksao.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Radije gledaj OLT Posavac 2x12".
Izgleda vrlo slično 756 -ići, a bolji je plug.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Nije taj IMT tak loš kolko drži cijenu.
Stavit na njega metalna pera ako ih nema, pokušat ih malo doradit tako da se daju spustit šta više prema dolje da baca gornji sloj zemlje odmah u brazdu.
Imao sam ga par godina, prodao ga jedino zato jer sam dobivao dobre novce za njega.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,254
Pa za sad je cijena 2700 kn na neviđeno sutra dok ga vidim ćeme pokušat još koju kunu skinuti, u garešnici mi je lik za isti takav tražio 4500 i ni lipu manje
 

Najnoviji postovi

Na vrh