• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov junadi

Case4220

Aktivni član
Tu od
14 Lis 2021
Poruka
169
Pozz, da li je moguce sa dnevnom ishranom od 3kg koncentrata , 10-15kg silaze i lucerne i sijena po volji natjerat bikove od 250kg do 700kg u 10mj? U koncentrat kukuruz, jecam, mekinje, soja, stocni grasak i premiks.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Teoretski,ima nešto i do genetike...a i moraš dobro računati,ako ti pojedu zaradu (kroz ishranu)u 10 mjeseci,đabe si ih tovio za nekoga tko će pobrati vrhnje.
Bolje ih drži malo dulje,na jeftinijoj ishrani,pa da i ti pobereš vrhnje.
Ak ti je zarada gnoj koji ti ostaje,odustani u startu.
 

Mikša

Novi član
Tu od
16 Pro 2019
Poruka
24
Ovako ekipa imam SOPG 3 godine drzim nesto ovcica i goveda.Imam 3 juneta koji su upisani u agronet ali nemam poticaj na njih.Danas poslijepodne dobivam poziv da bi sutra dosao tip da provjeri papire od goveda i da moram nesto potpisat da bi dobivao poticaj na njih sad neznam jel to uistinu tako. Je li tko imao takav slucaj.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,229
Evo budući sam novi u ovom, odnosno pokušavam biti novi, imam pitanje koliko mliječne zamjenice bi trebalo biti dosta teletu 60 dana starosti.
Dali bi bilo bolje mlijeko 3,8%mliječne masti.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,229
Jedu oni smjesu i to vrhunsku lucernu, I mljevene žitarice uz dodatak sano programa 35%,žitarica ječam kukuruz 65%,.
Kad bi bilo optimalno odbijanje od mlijeka.
Ovih 8l se odnosi na zamjenicu ili mlijeko.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Sa dva mjeseca možeš bez brige odbiti, ovako samo čekaju mlijeko. Ja dajem 4L zamjenice na obrok, a kad dajem mlijeko(od krave, ne iz tetrapaka) bude između 4 i 5 litara
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,229
E momci hvala vam puno ste mi pomogli.
Mi nikad nismo ovako radili,to je samo pokušaj, pa ćemo viditi. Obično smo imali kravu,pa smo telad odgajali uz pomoć nje.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,229
Dečki pitanje koliko nije mnogo telcima zobena,dobivaju mljevenu smjesu ječam kukuruz otprilike 60%ječam 40% kukuruz, ali vidim da bi stalno zobali, uvjek traže još,dnevno im dajem jednu kantu. sano-kanta.png
Ovakve veličine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh