• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tresači višanja, šljiva i ostalo

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Re: Tresač višanja (šljiva) "homemade"

ferkvancija je drugo amplituda je drugo ..možda ako je amplituda manja dobiješ isti efekt ako povečaš ferkvenciju .

Ja u tome nemam iskustra ," samo teoriziram " .

Amplituda se povečava odmicanjem centara na ekscentru ..

mjenjanjem visine na gornjoj poluzi se ne mjenja amplituda ..ali je to neki novi sistem ...daj sliku da razjasnimo ?

Amplitudu najlakše promjeniš ako na ploči ekscentra probušiš više rupa različitih udaljenosti od centra .

neznam postaviti sliku,ali probat ću objasnit
znači treba gibanje gore dole preusmjerit u lijevo desno,a to se dobije preko "klackalice" od koje je jedan kraj vodoravno,a drugi okomito,i ako na okomitom dijel prikopčaš špagu niže dobijaš kraći hod lijevo desno.a ako je prikopčano više dobijaš duži hod,tj veću amplitudu:icon_fU:
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
tresač maslina ("beračica")

Pozdrav!

Interesira me dal netko sa foruma koristi neke od beračica maslina, tj tresačica ovisno o izvedbi.

Pred puno godina prvi kod nas na Kvarneru su bili talijanski proizvodi marke Cifarelli, i to je bila prva generacija, koštali su puno, bili teški i ljudi bi se nakon mjesec dana korištenja oporavljali još mjesecima od silnog treskanja...

interesira me koje su trenutno best buy, uz napomenu da čim manje uništava stablo masline prilikom treskanja ili branja (tj da maslina ne doživi šok prilikom branja).
Dal je bolje akumulatorski ili na benzinske motore?

Hvala na savjetima!

Pozdrav!

PS- https://www.google.com/search?q=tre...g_AM&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1429&bih=722&dpr=0.9
 

Najnoviji postovi

Na vrh