• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Hvala ZJ na savetu.
Da li imas BC174 ili si imao prilike da je koristis?
Ovako izgleda adapter, cemu sluze ove dve rupe na njemu?
View attachment 72843
Te rupe su ti za "ključ" da adapter odšarafiš s navoja na glavi. Imam BC174, s "mojim" adapterom, kak sam ti pokazal prije. Nisam još kosil z njom, jer je još uvijek aktivna T45 (po novom T45x), a i sad manje kosim z 335, jer sam kupil FS461, ona je moćnija za veliku travu. Budem montiral BC174 glavu, pa ti poslikam kak izgleda na reduktoru...

Pitanje u vezi zastite H535RXT,
na slici sam prikazao deo plastike koji se dosta haba-grebe, da li se neko setio kako ga zastiti ili pak ima neki predlog kako uradit?
Unazad par godina su uradili zastitu kod H545RX, dok za H535RXT bas i nisu zainteresovani bili do sad.
View attachment 72844
Moja 335 nema te plastike, već golu metalnu cijev, i to mi je dosta pohabalo onaj jastučić na naramenicama.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
Hvala ZJ na savetu.
Da li imas BC174 ili si imao prilike da je koristis?
Ovako izgleda adapter, cemu sluze ove dve rupe na njemu?
View attachment 72843
Na OleoMac trimeru sam imao ovakvu (na izgled) glavu i u njoj je bio takav adapter, ove dvije rupe, kako je i @ZJ napisao služe ako prilikom skidanja glave adapter ostane na navoju na glavi tripera, ja sam obično skidao sa turpijom za oštrenje motorke


slika_2024-05-06_210933891.png
 

LukicM.

Novi član
Tu od
28 Tra 2023
Poruka
14
Svi trosite manje od mene i brze radite.
Na pomenutoj parceli potrosim:

- stihl kvadratni 2,7 = 9-12m
u odnosu na Vas dosta, zasto...ne znam, imam dosta dzombi, desi se nenamerno udaranje o tlo ispustanje flaxa i dosta se trosi oko ograde.

- mesavina = 2,2-2,5L (3,5 do 4,5R)

- vreme aktivne kosnje: 3,5 - 4,5h

Noz ne koristim zbog samog terena i prepreka.
Ako pustim flax da bude duzi, trosim ga vise, a ako ga koristim da bude kraci onda se povecava potrosnja goriva.
Kosim na 50-60 dana, trava (mislim trava... ima tu svega i svacega a ciste trave ponajmanje) moze da bude do 80cm.
Gas drzim konstantno (koliko je dovoljno da radi to sto u trenutku radi) na nekih 40-55% sa povremenim pojacanje gasa po potrebi ne vise od 70%.

ZJ@
Dugo da te sluzi FS461 pa da ga deca ili unucici naslede.
Meni je oljusten jastucic (onaj sklaj), moracu da ga presijem sa necim koza ili mebli dok se nije sundjer raspao.
Ako su ovo tvoje slike, da li je na glavi ovo sto mislim kako sam obelezio?
20240430_141749 - Copy.jpg
Hvala na odgovorima:
Ghost@
Sharko@
pila@
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
ZJ@
Dugo da te sluzi FS461 pa da ga deca ili unucici naslede.
Hvala ti. Dobar je to stroj, bude trajal, jer sam ja sve stariji i slabiji.
E sad, tko će ga naslijediti, ne znam hoće li ga htjeti koristiti.
Osim toga, odlučil sam zadržati (dakle, ne prodati) Husqvarnu, pa bude svaki za neku namjenu. Na njoj me očarava zanemariva potrošnja.

Ako su ovo tvoje slike, da li je na glavi ovo sto mislim kako sam obelezio?
View attachment 72890
Da, dobro si shvatil. Na srednjoj slici samo treba povećati rupu na plastici s 19 na 20 mm, tako da stane ovaj cilindrični dio matice od T45.

Kako rekoh, moj 335RX nema zaštićenu alu cijev:
20240507_125231.jpg

Tako da se na njoj vidi da je "pohandrana":
20240507_131137.jpg

Još je više oštećen jastuk:
20240507_131215.jpg
Ovo sjajno su tragovi aluminija.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Prilažem i slike montirane BC174 glave
20240507_125244.jpg
20240507_125301.jpg

Za usporedbu s T45:
20240507_125446.jpg
 

Sharko

Novi član
Tu od
12 Svi 2016
Poruka
20
Svi trosite manje od mene i brze radite...

Pa ne, tu smo negdje...3-4-5 sati sad za prvu košnju ovisno o travi, 2-2,5 litre goriva...3 koluta flaksa isto izađe recimo 12m...druga košnja i pogotovo treća idu dosta brže jer je slabija a poslije zasuši pa i ne raste ništ, to se samo preleti

Jedino šta su mene učili na motorki i trimeru gas do kraja, odnosno da ti strojevi ne vole puno pimplanja...bilo to istina ili ne tako sam navikao radit a nekih problema ili kvarova na račun toga nisam imao.
Izbacim flaksa koliko može a da motor zvuči pod opterećenjem, ako vidim da mu je prelako izbacim još, ako čujem da se krene mučit onda kraći.
Uglavnom služio je dobrih 15 godina, a nakosio se, nekih hektar ipo do 2, najmanje 2x godišnje.
 

LukicM.

Novi član
Tu od
28 Tra 2023
Poruka
14
Sharko@
Koristis stitnik i noz na stitniku ili ne?
Koliko pravis vremenski razmak izmedju kosenja?
ZJ@
Veca je upotrebna vrednost od cene koju mozes dobiti a i zastit ces novu masinu u pojedinim situcijama.
Glava je vrlo slicna, mozda (na slici mi se tako cini) je kod T45 flax malo vislje pozicioniran, koliko ti je stara T45?

Trimer uopste ne izgleda lose za godine koje ima, naprotiv.
Bas je dosta izraubovan jastucic, mozada bi ga trebao zameniti.

I ja sam vrlo zadovoljan sa H535RXT mada mi je pri kupovini bila zelja uzeti FS350 (u trenutku kupovine nije bila u ponudi - bili su FS120 i FS250 - njih nisam hteo).

Da malo krstimo jarice.

Kod H535RXT ima par stvari - sitnica koja su me malo razocarala.
Opet napominjem da sam sa masinom za moje potrebe jako zadovoljan, ali.... nemogu da prihvatim da se ovakvi propusti desavaju sa trimerom koji kosta!
Moj trimer nema puno sati rada, noz nikad nije koristio, cuvan i odrzavan po ps-u,
krenucu redom:

- sa nekih 75 sati rada, rasklimao mi se vrat guvernara, dotezao sam ga i nista nisam postiga sa tim - ubacio sam parce bicikl.gume preko amortizera i resio problem.

- sraf koji drzi mrezicu (ili katalizator kako ga zovu) na auspuhu, nisam mogao da ga odvijem - zapekao. Jedva je izvadjen.

- na klizacu nosaca trimera (gde se podesava visina trimera) - proslajfovao sraf tj.plastika u koju ulazi je prozukla-oblizla - resio problem ubacivanjem parceta koze.

- problem sa guvernarom - dotezes ga a rucice proklizaju napred kada ne treba i kada se najmanje nadas (ono na sta si se zalio na FS461) - problem sam resio opet ubacivanjem parceta koze ispod narandzaste kapice (kroz koju prolazi sraf) koja naleze na aluminijumski deo kroz koji prolazi cev guvernara.

- i na kraju na 102h rada pukla opruga lamele - 1,7e.
jos je nisam zamenio - dok ne pocnem da radim.

-prve usice na T45X su izgurale oko 130m flaxa.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Sharko

Novi član
Tu od
12 Svi 2016
Poruka
20
Sharko@
Koristis stitnik i noz na stitniku ili ne?
Koliko pravis vremenski razmak izmedju kosenja?
Štit ne skidam, puno je kamena kod mene, i sa štitom me zna frknut u potkoljenicu i bome ne bude mi svejedno. Al na starom trimeru sam skinuo onaj crni dio štita šta je pri zemlji sa graničnikom koji reže flaks, ne znam kako je na husqvarni to odrađeno...iako taj moj trimer nije baš ni trpio duži flaks od oboda štita posebno ako je 2,7mm...al 2,4 je mogo zavrtit dužeg na niskoj travi...
Na novom nisam još skinuo, nekako mi šteta bila kad je novi :confused:...al hoću, ovaj puca od snage

Nož rijetko, samo rubove parcela nekad "podrežem" s njim, kupinu ili kakvo grmlje al sama košnja mi sporo ide nožem, ne sviđa mi se baš
A kosim kako stignem, njive bliže kući češće (recimo na 15ak dana), one malo dalje pustim da podivljaju...te 2 puta do ljetne žege gledam pokosit i onda pred berbu još jednom (masline)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,599
Imam problem,jučer kosim i pukne mi stitnik na Husqvarni 143 R-II, jel ima koja trgovina web shop da se može naručiti?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Cijev je fi 28. Paše, samo je pitanje kak daleko od glave.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,213
A da li je stitnik za trokraki noz posebni ili taj isti pase...radim nozem bez stitnika vec neko vrijeme pa reko....
 

Miha_20

Novi član
Tu od
13 Svi 2024
Poruka
2
Pozz, treba mi mala pomoc, dvoumim se izmedu husqvarne 553rs, husqvarne 545rx i stihla fs 261, koja bi bila najbolja od te tri?
 

Najnoviji postovi

Na vrh