• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
188
Kakva su vaša iskustva s malčer noževima, dvokraki, trokraki na manjim trimerima... Treba mi tu tamo najviše za draču dok je zelena, trnje i manje grmove.
Naša na yt par videa di ih montiraju na jako male trimere i na moj villager koji ima malo jači prijenos od klasičnih kineza
Zanima me koliko je to pametno da ne oplakali i ja i kutni prijenos.
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
188
Hvala na savjetima. Koji odabrati: dvokraki ili trokraki. Jel ima tu neka razlika za čega je koji. Meni ne triba puno usitnit, samo da malo stuče draču i tako to.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,121
.ili ak već lupaš, nemoj da to bude bez gasa
Ti se pod hitno moraš skinuti sa cocte....
Znači bolje je da kad zapne taj nož ili kaj to več je ima zamah :unsure:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,848
Nemre zapeti kad ima veliku brzinu jer nije onda toliko "lakom".
Kad se sporo vrti, može zapeti i jako trznuti pri naglom zaustavljanju. Probaj pa se uvjeri sam ;)

Naravno, za takav alat mora biti i stroj s odgovarajućim reduktorom. Ovaj Villager ima osjetno masivniji reduktor od občnih kineza (čija glava kosta 10e).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,121
Nemre zapeti kad ima veliku brzinu jer nije onda toliko "lakom".
Kad se sporo vrti, može zapeti i jako trznuti pri naglom zaustavljanju. Probaj pa se uvjeri sam ;)
Ne razumijem kak velika brzina uzrokuje manji trzaj ali nema ni veze.
Da probam, hvala ne da kaj krivo ne napravim posto ne razumijem.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,199
Ozbiljno čovjek govori.

Sad jel to stvar osjećaja ili je stvarno manji trzaj. Ali što jači gas manje se trzaj osjeti.

Nisam nikad pokidao trimer, ali sam više noževa već potrošio pa imam nekog iskustva.
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
231
Puno sam čital ovu temu i opet na kraju nisam ništ skužil, haha.

Znaci ovak, moram si kupiti nekakvoga trimera, to bi mi bil prvi u životu, jer do sad nikad nisam imal potrebe za tim.

Sve gdje se nije moglo s traktorom, sam pokosil s ručnom kosom, a to je sve bilo par kvadrata, i to je uredno stoka pojela.

A posto kravic više nema, sad bi trebal tu nastupiti trimer, jer nema potrebe vise za travom.

Kosil bi vecinom travu visoku pol metra i vise, jedno 2-3 puta godisnje i to nekih cca 400-500 kvadrata, vecinom između vocaka.

Kaj bi mi za to preporučili, meni kao početniku?
To kaj ti kosiš ja uredno i bez nervoze odrađujem sa Einhelom (kinez) već 10 tak godina.
Bez kvarova, redovnih servisa, bacanja starog goriva, sušenja fergazera, jebanja majke jer neće upaliti nakon zime, obilaženja 7 foruma o trimerima gdje debatiram koje ulje i koji postotak garantiraju da neće zaribati ove godine itd.
I opet!
Ako imaš viška love počasti se renomiranom markom.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,199
A jel itko ikad rekao da moja husqvarna nije upalila nakon zime? Ili da sam bacao staro gorivo?

Palila je ona ko zmaj i na novo i na staro gorivo.

Redovni servis dobije jer sam ja takav i volim da su mi svi strojevi spremni za sezonu...

A rasprave o ulju su rasprave o ulju. Da se čovjek malo zabavi.

Naravno 2% Husqvarna full sintetika jer volim svoje strojeve 😁.

Jedino bušač rupa (kinez) dobije 4% Wurth polusintetiku (to je zapravo Oregon). Zato jer piše da ide 4%,a ja sintetike ne stavljam 4% pa da me mole. Tako da je Wurth polusintetika na njemu kompromis.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,618
Po mom mišljenju bolji je trokraki, prvo lakše ga trimer zavrti, bolje usitni štoo god kosio, ne znam kako bi se ponašao na slabijim trimerima, iskreno niti ne znam za tog villagera koliko je jak, znam da ga ne preporučuju za trimere ispod 3ks. Ako se radi o kupini za to su ovi noževi dušu dali, neće se upetljati za razliku od ravnih, samo uvijek raditi pod većim gasom.
Ja sam radio sa OM 3,3ks sa dvokrakim malčerom i bilo je ok, sad sam kupio trokraki za Hq...i oduševljen sam.

@MUHA dečki su u pravu, pod većim gasom manje se osjeti trzaj, ne znam zbog čega je tako ali tako jest, možda i zbog toga što pri većoj brzini uglavnom i odreže to za čega zapne.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,848
@Ghost, daj pokaži kakvu šalicu za nož koristiš na 555? I jel rupa 20mm ili 1"?
Originalna, koja je došla s 335, a i na 535/345/545 ne valja. Treba kupiti Stihlovu šalicu jer se onda matica ne otpušta.
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
188
Po mom mišljenju bolji je trokraki, prvo lakše ga trimer zavrti, bolje usitni štoo god kosio, ne znam kako bi se ponašao na slabijim trimerima, iskreno niti ne znam za tog villagera koliko je jak, znam da ga ne preporučuju za trimere ispod 3ks. Ako se radi o kupini za to su ovi noževi dušu dali, neće se upetljati za razliku od ravnih, samo uvijek raditi pod većim gasom.
Ja sam radio sa OM 3,3ks sa dvokrakim malčerom...
Ovaj villager ima na papiru 2.7 ks ali eto uzet cemo faktor sigurnosti i rec da ima oko 2.5.
Onda najbolje onaj s 2 kraka
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,121
@MUHA dečki su u pravu, pod većim gasom manje se osjeti trzaj, ne znam zbog čega je tako ali tako jest, možda i zbog toga što pri većoj brzini uglavnom i odreže to za čega zapne.
Ako odreže onda ima smisla, a ako ne odreže?
Nemam iskustva sa nožem na flakserici ali znam da kad sam kosil sa rotacionom na frezi i kad je zapela u nekaj na ručkama je bil veliki trzaj. Pod manjim gasom isto ali ni približno tak jako.
Sreča pa su pogon remeni pa je proklizilo, da nije ja mislim da bi nekaj puklo.
Velim, nisam probal s flaksericom, možda je tam drugačije. Ja sam si to prisličil k rotacionoj kosi sa nožem.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,071
Muha,znam da je teško shvatiti,ali ZJ je u pravu,kad su mali okretaji komad uđe do kraja u nož(do reduktora i onda je trzaj veliki,pri visokim okretajima,nož se brže vrti i lovi samo sa vrhom noža imalo,tj,manje je lakom
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,121
Ma sve pet, nemam iskustva a mislil sam da je drugačije.
Pošto vi koji ste probali velite da je tak, (y)
 

Najnoviji postovi

Na vrh