• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
Danas sam procjedio ulje kroz filter 10 mikrona i nije baš ekstra puno pomoglo, vidi se razlika ali nije bez toga. Na slici se vidi kakvo je bilo ulje par dana prije toga bilo i sad ovo, ispustio sam iz prikolice da vidim da se nije već prije što događalo. Izgleda da od pikse to dolazi jer toga prije nije bilo. Sad završim poslove kad vrijeme dozvoli i onda opet u kontrolu.
 

Prilozi

  • IMG_20231115_194307.jpg
    IMG_20231115_194307.jpg
    26.4 KB · Pregleda: 38

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,531
Uzel sam za Fendta neko sintetičko kamionsko ulje. Pretpostavljam da bude bolje od Super turbo
IMG_3680.jpeg
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
976
Koliko sam ja upućen za kamione 60.000km je max.
Ulje je ok, kod mene u firmi ga stavljaju u JCB kombinirku
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Je Fend na F, ali ja to nebi točil iz svima znanih razloga 🤭
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Zato kaj se to toči u Francuska vozila.... a meni se želudac diže na sam spomen istih.
Znam da u mnogo čemu nisam u pravu, ali nemrem protiv toga. To je u mojoj glavi tak posloženo.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,531
To je bilo najjeftinije sintetičko ulje. To kaj je Francusko mu nejde u prilog… 🤭
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ide, ide. Euro 6 norma, MAN 2020., cisterna od INAe. Ide na 130.000km mali servis, u među vremenu samo dolijevanje ulja i ispirivanje filtera.

Kad mi je šofer rekao, ja blenio, reko jesi siguran? Kad frajer vadi papire. Prva zamjena ulja na 130.000km, druga na 230.000km, kaže neko INA ulje ide u motor, zaboravio sam koje točno, ali ako može INA iz rafinerije koja se raspada/la, onda može i Total, pogotovo Rubia koja je heavy duty ulje.

Ne zaboravimo da je upravo Total bio prvi koji je "preveo" GM dexOs normu u EU.

Ja sam u neka vozila sipao Total Quartz i čak su se pokazala bolja nego neka druga.

Total Quartz Ineo LL 5w30 je zadržao višu razinu u 23.000km na V6 motoru nego Castrol Edge Titanium FST LL 5w30, a cijena je ono, Total 12.46€/L, a Castrol 16.99€/L u maloprodaji na paket od 1L.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
muhi se od francuskog sviđa samo kostim francuske sobarice.

U mom čehu je trenutno total.. ..to je spoj jednih i drugih preko njemacke. A njemačkoj samo figa
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,077
Ja nikad nisam volio bi francuske ni talijanske..

Ali sam onda nabavio talijanski traktor i francuski auto (renault, već dugi) i mogu vam reći da sam zadovoljan s oba..
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,970
Ajd se malo raspitajte u koje bačve tankiraju ulja u tvornici Ulja imaziva!
Radio sam tamo par dana i vidio!
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,531
Jel ok par put zaverglati traktor ili ga upaliti na 5-10 sekundi nakon kaj se ispusti ulje i skine filter? Onda mi zbaci većinu starog ulja van. Kad to nisam radil pomješa mi se novo ulje s onim kaj ostane i bude odma crno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
To nije zdravo za motor.
Ako te to baš toliko boli vrti ga ručno i onda opet prije paljenja ručno da digne malo pritiska i popuni kanale koje je ispraznilo jer taj motor na tvoj način radi dva puta bez ulja.
Prvi put kad ga ispumpa, a drugi put kad ga napumpa.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,886
Ima dovoljno masnoće da se motoru zdravlje ne mjenja. Mene osobno isto smeta, ali..
Dal staviti 'bolje' ulje s jačim aditivima da počiste unutrašnjost motora ili interval zamjene koji put smanjiti.?hm
!ili riskirati litru ulja da počisti kolko tolko na koju minutu tih deci crnog...pa opet ispust...pa tek onda.
 

Najnoviji postovi

Na vrh