• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Kilogram dušika kod ove za 320 kn košta 9,5kn
a kod petrokemijina 8,5 kn

a urea je samo dušik i zbog toga ju i koristiš
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Gle ja ne bijezim od cinjenice da petrokemija ima odlicna gnojiva, daleko od toga, ali financije igraju svoje. Prije su se vadili pricama da zbog ganica, dampinga i x razoga je gnojivo jeftinije u slo, sad nema granica pa je opet tamo petrokemija jeftinija nego kod nas, znaci muzu nas kolko zele i zato je potrebna prava konkurencija.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
To nema veze sa kvalitetom to sto je iwanez napisao je jednostavno slabije gnojivo onda možeš koristit i kutinski kan koji ima 28% dušika

kolika je cijena kutinske ure u sloveniji????
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Gnojivo u Sloveniji je jeftinije zbog nižeg PDV-a, koji je tamo 9.5%. Ne znam zašto se kod nas nitko ne zalaže sa smanjenje PDV-a u poljoprivredi??
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo imas na stranici 31, kolegica Johabica je sve napisala pa da ne dupliram, a posto mi je Ormoz na 10min zautom nije mi problem otici po umjetni.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ispravak i isprika, cijene za umjetna gnojiva u sloveniji su ti na 35 strani a ne na 31!:icon_weed:
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Zbog pdvea sam i pitao kolika je cijena u sloveniji
urea i 15-15-15 su bile na akciji cca 370 kn sto je bez pdv-a 295kn stim da nam je covjek za tu cijenu dovezao doma gnojivo i istrpao
a u sloveniji ako je 15-15-15 42 e 317 kn 289
tko nije u sustavu pdv njemu se isplati ali nama je kodnas ipak isplativije
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
To nema veze sa kvalitetom to sto je iwanez napisao je jednostavno slabije gnojivo onda možeš koristit i kutinski kan koji ima 28% dušika

kolika je cijena kutinske ure u sloveniji????

vjerujem da je sve drugo isto, samo je nešto smanjen postotak dušika, al to se može kompenzirati da malo više baciš, i to dođe na isto, a izađe te nešto povoljnije.......sada sam dogovorio drugu cjenu, koja je daleko povoljnija od 320kn.......

radi se o ovom gnojivu, isto kao urea, samo drugačiji postotak dušika:

http://www.k-fert.it/cgi-bin/WebObjects/ADRFrontend.woa/wa/goTo?product=330000&lang=IT&menu=90



netko je napisao, da će sve osjetiti naša djeca.........pa neka osjete, i neka propadne sve što mora propasti, al i više nema puno toga što i može propasti............što se mene tiće, neka i petrokemija propadne, i neka dođe stranac, ma neka sve pokupuju, ako uzimaju i zapošljavaju naše ljude......jer neke strane firme koje znam, kod nas, odlično funkcioniraju, plaće su odlične, na vrijeme..........itd itd........jer ovakva Hrvatska, kakva je sada, meni NETREBA.........da gnojivo bude u svim okolnim zemljama jeftinije nego kod nas.................
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
jel koristio tko PHYSIOMAX od Timac agro i kakva su iskustva?mozda nije mjesto da to tu pitam ali posto proizvode i umjetna gnojiva...

physiomax je 76%CaCO3,3%MgO.....
 

lemon011

Novi član
Tu od
28 Pro 2013
Poruka
18
Ja sam ga koristil prošle godine i kupio sam također i za ovu...to je ubiti kalcifikat a ne gnojivo...kod mene su tla jako kisela pa nemože štetiti, a nisam nosil zemlju na analizu nakon primjene...planiram ove godine pa ču vidjeti koliki je stvarni učinak...meni se sviđa iz razloga što je 100% granuliran pa se lagano baca kao i mineralno gnojivo
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
meni danas stiglo gnojivo kutinsko...popodne cu tocno znati koliko je cijena kad mi stignu svi papiri buduci da sam ga dobio kompenzacijom
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ne znam što se dešava kod mene u selu,ovi što imaju novaca kupuju gnojivo ali ove godine mnogima vozi kamion Brazde iz VT,ne znam što se dešava,garant puno povoljniji od naših domaćih trgovaca
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Imam neprovjerenu informaciju da se u "Agronomu" moze dobit 3x15 po 330kn sa pdvom naravno cijena za vecu kolicinu. Od vise ljudi sam cuo da ce cijena gnojiva nesto malo kliznuti prema dolje. Mi koji smo kupili u 12. mjesecu samo mozemo cekat rasplet zavrzlame
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
jel zna tko od vas ima li koje gnjojivo osim Kutinskog 7:14:21 da je kalij u sulfatnom obliku?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
jel koristio tko PHYSIOMAX od Timac agro i kakva su iskustva?mozda nije mjesto da to tu pitam ali posto proizvode i umjetna gnojiva...

physiomax je 76%CaCO3,3%MgO.....

Koristili smo ga lani...
Malo mi se stopalo kod rasipavanja.
Neznam niti sam. Valda koristi, čovjek živi u nadi...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
jel zna tko od vas ima li koje gnjojivo osim Kutinskog 7:14:21 da je kalij u sulfatnom obliku?

Yara Complex, MultiComp Base, Eurofertili razni od Timac Agro, ma ima hrpa, samo malo prošnjufkaj. Zar petrokemija nema više 5-20-30S?
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
nemaju, cak je i 7:14:21 problem, valjda ga ne proizvode vec neko vrijeme i pitanje kad ce opet pocet!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,881
3.3 navodno krece proizvodnja tih formulacija.ako ne dodje do promjene!
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Ja sam ga koristil prošle godine i kupio sam također i za ovu...to je ubiti kalcifikat a ne gnojivo...kod mene su tla jako kisela pa nemože štetiti, a nisam nosil zemlju na analizu nakon primjene...planiram ove godine pa ču vidjeti koliki je stvarni učinak...meni se sviđa iz razloga što je 100% granuliran pa se lagano baca kao i mineralno gnojivo
Di ima za kupit u Vrbovcu i okolici?

Ja sam ga koristil prošle godine i kupio sam također i za ovu...to je ubiti kalcifikat a ne gnojivo...kod mene su tla jako kisela pa nemože štetiti, a nisam nosil zemlju na analizu nakon primjene...planiram ove godine pa ču vidjeti koliki je stvarni učinak...meni se sviđa iz razloga što je 100% granuliran pa se lagano baca kao i mineralno gnojivo

Gdje ima za kupit tog gnojiva u Vrbovcu i okolici?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh