• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Upisnik u trgovce voćem i povrćem

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
@Arno ja ove godine planiram napraviti zločinačka organizacija "Bakica". Regrutirati 100 bakica da prodaju moje proizvode :) Kasnije kad postanemo moćni ćemo rušiti političke opcije, prodavat ćemo glasove i trgovati otpadom. Opak mehanizam zvan bakica :) Bakice kažnjavaju inspektori, gnajve ih šverceri, sad kad dođu pod moju zaštitu i sa kvalitetom, jadni će ga biti svi :) Ha ha Bakica Co.

Naravno ako ne padne led :-/
I za kraj! Ne podcjenjujte moć penzionera ;)
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Javi kada počinješ skupljati bakice da se organiziramo . Najbolje pred izbore jer tada su svi fini i popustljivi




Uploaded with ImageShack.us
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
- od Kontam - Svako može svašta prodavati, samo drukčije pravno to formira, da nije na crnjaka. Čak može bakica i kod bandere prodavati robu od nekog opg koji je u upisniku, ali mora platiti gradu mjesto, a papire i upisnički broj koristiti od OPGa.[/QUOTE]

nemože,prodavati mogu samo članovi OPG-a,zato što to nije radno mjesto i ne vodi se kao zaposleni nego kao član obiteljskog gospodarstva,znači obiteljski posao. drugo,kad bi oni htjeli,mislim na inspektore,a nigdje nije isključeni da tako neće i biti,mogu tražiti da imaš baždareu vagu,a to nije mali trošak,pa kao što kažeš da plate općini ili gradu mjesto po kvadratu,pa sanitarna inspekcija zahtjeva posebne uvjete,a ne da roba stoji na zemlji uz štand itd itd,imaju oni prostora kad nebi čuvali socijalni mir...a kad bi ljudi znali s čime te bakice gnoje svoje proizvode,a najviše salatu,neznam da bi baš htjeli jesti to..........pustite bakice,mi trebamo naslijediti te bakice.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
- od Kontam - Svako može svašta prodavati, samo drukčije pravno to formira, da nije na crnjaka. Čak može bakica i kod bandere prodavati robu od nekog opg koji je u upisniku, ali mora platiti gradu mjesto, a papire i upisnički broj koristiti od OPGa.

nemože,prodavati mogu samo članovi OPG-a,zato što to nije radno mjesto i ne vodi se kao zaposleni nego kao član obiteljskog gospodarstva,znači obiteljski posao. drugo,kad bi oni htjeli,mislim na inspektore,a nigdje nije isključeni da tako neće i biti,mogu tražiti da imaš baždareu vagu,a to nije mali trošak,pa kao što kažeš da plate općini ili gradu mjesto po kvadratu,pa sanitarna inspekcija zahtjeva posebne uvjete,a ne da roba stoji na zemlji uz štand itd itd,imaju oni prostora kad nebi čuvali socijalni mir...a kad bi ljudi znali s čime te bakice gnoje svoje proizvode,a najviše salatu,neznam da bi baš htjeli jesti to..........pustite bakice,mi trebamo naslijediti te bakice.[/QUOTE]
na osiječkoj tržnici unazad 15 g ako nije baždarena vaga 2-5 tisuća kuna kazna,a inepektori idu jako često
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
vaga kao vaga ako treba biti baždarena biće (nisam baš pristalica da mora biti iz razloga što se na njoj važe nije zlato ni drago kamenje već voće i povrće mase DO cca 2 - 3 kg vrijednosti od 1 kn do max 10 kn po kg pa koliko ta vaga može prevariti i koga ) već je pitanje trenutnog upisnika da li nam treba , kome će služiti i dali ćemo sa upisom smjeti i dalje prodavati kod bander , ceste , i sl. Ako je čovijek u upisniku ima OPG npr u Metkoviću dođe u Bjelovar stane u jedno dvorište u Bjelovaru kraj gl ceste i prodaje ( bez obzira na baždarenost vage ). Ista stvar je i u lici , g. kotaru, primorju a u suštini vjerojatno su svi u OPG . Neka me neko ne shvati krivo ja lično nemam ništa protiv takve prodaje , a po određenim mjestma je to i tradicija da ne kažem - autohtonost -. Samo me trenutno zanima čemu upisnik oko to sve spada u OPG ?:evil::evil::evil::evil::evil:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
vaga kao vaga ako treba biti baždarena biće (nisam baš pristalica da mora biti iz razloga što se na njoj važe nije zlato ni drago kamenje već voće i povrće mase DO cca 2 - 3 kg vrijednosti od 1 kn do max 10 kn po kg pa koliko ta vaga može prevariti i koga ) već je pitanje trenutnog upisnika da li nam treba , kome će služiti i dali ćemo sa upisom smjeti i dalje prodavati kod bander , ceste , i sl. Ako je čovijek u upisniku ima OPG npr u Metkoviću dođe u Bjelovar stane u jedno dvorište u Bjelovaru kraj gl ceste i prodaje ( bez obzira na baždarenost vage ). Ista stvar je i u lici , g. kotaru, primorju a u suštini vjerojatno su svi u OPG . Neka me neko ne shvati krivo ja lično nemam ništa protiv takve prodaje , a po određenim mjestma je to i tradicija da ne kažem - autohtonost -. Samo me trenutno zanima čemu upisnik oko to sve spada u OPG ?:evil::evil::evil::evil::evil:

pa kako ti nije jasno,jel si ti pročitao šta sam ti ja napisao??????
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
na osiječkoj tržnici unazad 15 g ako nije baždarena vaga 2-5 tisuća kuna kazna,a inepektori idu jako često[/QUOTE]

ma je na tržnicama,ali nije još na ulici i štandovima pred kućom,ali mogu i to kazniti,ako hoće naravno.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
shvatio , u Bjeloovaru je slićno ja sam to rješio kupnjom bateriske digitalne vage i redovito baždarenje , uredna papirologija i sve 5 .
samo kažem da to i nije u redu da je uvijet baždarena vaga . To je roba na kojoj se ne mjeri na grame i u principu se uvijek metne malo više jer prodajemo svoje a kupac je zadovoljan i ponovo se vrati !Naše vage na tržnici su na utege 0,5 ,1 , 2 kg BAŽDARENI pa gdje je tu preciznos ????
sory ali i dalje nisam pristalica baždarenja vage za prodaju na malo iz OPG - a
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Pozdrav ,ljudi što kažete na prodaju -mjerica-znaći posudica napunjena voćem ili bilo čime bez prisutnosti vage.Znači ja znam da u tu posudicu stane cca 1 kg i kupac kupi tu mjericu a ne kilogram,da li može takva prodaja?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
mjerica , komad , vezica , vreća , kašeta , itd ma sve može ali ako se važe nema bez baždara .
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
puno puta sam doživio da me kupac sa nevjericom pita "jel ta vaga baždarena" a tridesetak kuna koliko košta baždarenje je zanemarivo u odnosu na osjećaj da si nekog prevario,jer ako kupac misli da si ga prevario nikada se više neće vratiti i još će drugima reći da ne idu kod tebe,e onda si u k....cu
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
puno puta sam doživio da me kupac sa nevjericom pita "jel ta vaga baždarena" a tridesetak kuna koliko košta baždarenje je zanemarivo u odnosu na osjećaj da si nekog prevario,jer ako kupac misli da si ga prevario nikada se više neće vratiti i još će drugima reći da ne idu kod tebe,e onda si u k....cu

konstatacija 100 % točna , u isto vrijeme taj isti kupac traži 20 lipa povrata ili nema 1 il 2 kune uzima robu odlazi i kaže i to vam je dosta

baždarenje digitalne vage je 400 - 500 kn
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
koštalo je to i 1500 kuna,neznam kako je sada ali sigurno nije 30 kuna,radi se o stručnom baždarenju i poslije dobiješ potvrdu da je baždarena a to košta,i to ti vrijedi neznam koliko ali ne dugo i moraš ponovo,neznam proceduru,to mi je iz sjećanja. ali može se zakon i zaobići na jednostavan način,prodaja na komad. ali ja mislim da to neće zaživjeti na taj način,plaćat će se mjesto,papiri o OPG-u moraju biti uredni a eventualna dobit ili prihod se neće obračunavati nego će se plaćati neki paušal,to je logika,sve ostalo je utopija.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ja znam da je oko 400 kn za digitalnu bez papuira ( samo da pregleda naljepi naljepnicu i udari u olovni kružić mur ) baždar traje 2 godine plus udarena godina znaći ko zna i dade baždarit na poćetku godine prolazi sa 3 godine bez baždarenja





Uploaded with ImageShack.us
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
vaga kao vaga ako treba biti baždarena biće (nisam baš pristalica da mora biti iz razloga što se na njoj važe nije zlato ni drago kamenje već voće i povrće mase DO cca 2 - 3 kg vrijednosti od 1 kn do max 10 kn po kg pa koliko ta vaga može prevariti i koga )
Stvar je principa. Ka da ti netko dodje i osmari te, ti ga tuzis, a on se brani da te samo malo dlanom, a mogao je i nozem.

već je pitanje trenutnog upisnika da li nam treba , kome će služiti i dali ćemo sa upisom smjeti i dalje prodavati kod bander , ceste , i sl. Ako je čovijek u upisniku ima OPG npr u Metkoviću dođe u Bjelovar stane u jedno dvorište u Bjelovaru kraj gl ceste i prodaje ( bez obzira na baždarenost vage ).
Nikada nije bila dozvoljena prodaja kod bandere

Ista stvar je i u lici , g. kotaru, primorju a u suštini vjerojatno su svi u OPG . Neka me neko ne shvati krivo ja lično nemam ništa protiv takve prodaje , a po određenim mjestma je to i tradicija da ne kažem - autohtonost -.
Je, autohtonost je onda da doneses janje na krizanje i tamo ga zakoljes i zainteresiranima prodajes meso.

Samo me trenutno zanima čemu upisnik oko to sve spada u OPG ?:evil::evil::evil::evil::evil:
A cuj ... stvari se mijenjaju. Slijedeci je korak izdavanje racuna.
Inace, slazem se da se stvari rade naopacke, da se upisnici generiraju kako se nekom sprdne. Bezveze je imati posebne upisnike za vocare, ratare, stocare itd... kako je krenulo smisliti ce upisnik porizvodjaca jabuka crvenih, upisnik porizvodjaca jabuka zelenih, upisnik proizvodjaca celera, upisnik proizvodjaca salate itd itd ...
 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
u potpunosti se slažem sa tobom , ali moraš priznati da je stvarnost drugaćija teško će biti navedene trgovce maknuti da nekažem sa ceste , ali realno gledajući da ih nema meni bi falili . Jedino znam da se niko od njih nije obogatio niti oštetio kupca niti državu bez obzira na vagu , a tamo gdje je bažbareno tamo se događaju prave plačke i prevare. Zaključak : da bi se moglo više manipulirati treba sve legalizirati. Rakijaške kotlove jesmo , što je sada na redu ?? Prodaja viška proizvoda na OPG , Čokot loze , pas , mačka , kokošje jaje???????????????????????????




 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Mislim ako pas nije Čipiran 2000kn kazna od 1.1.2011
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ljepa cifra za popunu proraćuna , ko će platiti za lutalice ?? Vjerajotno centar za pseću socijalnu skrb ; ah ostaćemo i bez pasa jer ko ih voli i ima više da li će moći i pltiti za sve , jer kazna će vjerojatno stići .............




neznam čudo da se nisu sjetili i mačke čipirati ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,...................ili je možda i to uplanu
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Arno, i ja se s tobom slazem, ali nekakve granice moraju postojati jer se onda onaj koji radi po propisima (sto kosta) mora pitati za svoje vlastito zdravlje.
Ne valja ni kad se sve dopusti kao sto naravno ne valja kada se sve zeli normizirati. Po meni granica bi trebala biti slicna kao i do sada da OPG SVOJE proizvode moze prodavati na kucnom pragu i na trznicama, a da za ostalo reba regulirati. Mi idemo iz krajnosti u krajnost. Jedna je strana da nije nista regulirano, a druga da se sve hoce regulirati. Osnovni problem lezi u tome da Ministarstvo poljoprivrede pojma nema kako stvari funkcioniraju u praksi i da nekriticki prepisuje zakone EU. Pazi, treba pitati i seljake, ali i inspektori bi mogli puno pomoci sa konstruktivnim savjetima (i oni su ljudi), a Ministarstvo poljoprivrede je tako organizirano da njihovi odjeli ni medjusobno ne komuniciraju jer je, parafraziram, sefica jednog odjela rekla sefici drugog odjela da joj je frizura bezveze.

Zadnji primjer: ocevidnik za spricanje vocnjaka. Ravnateljica iz Ministarstva koja je izgenerirala propis mrtva hladna u najgledanijoj TV emisiji o poljoprivredi izjavi "Pa nece se inspektori bas strogo pridrzavati ovog pravilnika". Pa za koji to krasni nije napisala u pravilniku :)))
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ljepo rećeno samo stvarnost je da niko neće nikog sigurno ništa pitati , kao što ni one dvije tete sa frizurama ne razgovaraju a kasnije će ići amandmani ispravke netoćnih navoda


Uploaded with ImageShack.us
 
Na vrh