• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,356
Evo napisao sam ovamo gore, za sada ne ali u budućnosti možda nekad. Problem je što su cilindri stari i zapekli su pa ne znam da li bi se mogli reparirati

20230904_200643.jpg
Borislav360, evo zubčanik ima 51 zub, osovina je uležištenje 35x62 i druga strana osovina 30mm. Nema viljuške i osovine za uključivanje. Ako te interesuje javi se.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nemoj ga daleko odgurati,bude ti trabal kad ideš na registraciju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Ne bude trebao, registruje se normalno. Taj trap ide sad na oglase jer meni više ne treba niti ga mislim ikad više vraćati na traktor
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Na to treba baš paziti u vožnji ili nema mogućnosti uključivanja? Kod nas su ti veliki ursusi dosta rijetki pa nisam baš upoznat s njima.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Kad je uključena vuča samo ga voziš u brzim i to je to, ako slučajno ručicu od spori gurneš u neutral onda radi samo prednja i to je to
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Znači to je ta caka, a vjerojatno su brze dovoljno spore za sve poslove gdje treba prvi pogon? Dopeljam vam ja malog medu i složite meni pogon. :ppozdrav: 😎
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,696
Mali ima drugačiji mjenjač, pa ne bi trebal biti takav problem ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,696
Ne, i nikad nije.
U350/355/360 je nastal od Zetora 4011, a oni nisu imali prednji pogon.
Prvi 4-cilindrični Zetor, s prednjim pogonom, je bil 5545, a on ima drugačiji mjenjač i prednji pogon mu radi i u sporim brzinama.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Mali ima drugačiji mjenjač, pa ne bi trebal biti takav problem ;)
Samo da mogu ukapčalicu kupiti ne bi bio, jer metodama isprobavanja bilo bi to preskupo a i lagano je već problem s tokarima spremnim i sposobnim za to odraditi. Ako riješim ukapčalicu onda ga sam slažem a ako ne riješim onda budem vidio s ekipom koja je to složila i ako nađemo zajednički jezik onda bude se složilo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,696
@jocc, krećeš s krive strane.
Prvo najdeš prednji most, a onda izračunavaš koliki ti prijenosni omjer treba.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Most imam od mahindre(samo ga trebam dopeljati doma), nemam majstora više za obradu. Lakše bi se ja prilagodio kad bi imao riješeno ukapčanje.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,356
Uklapanje nije problem. Dio zubcanika sa kanđastom spojnicom i spojnica od bilo kog mjenjača manjeg kamiona. Ali to je problem postaviti u kućište. Zubčanik nemože biti šetajući, već sa određenim mjesto da bi pario.
Ako neznaš veličinu zubčanika to je onda problem. Izrada novog je velika investicija, pogotovo na slijepo.
Vidi u post 841, izgled zubčanika sve se to može izkonbinovati, osjeći i uz neki zubcanik zavariti, i prilagoditi.
 
Na vrh