• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
ok,hvala.negdje sam pročitao da bi trebalo vršiti samo ljetno orezianje radi zametanja plodova!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Pa ljeti je vidljivo gdje je lom iliti gustiš dok kod zimskog to moras predvidjeti sto je malo teze s obzirom da neznas koliko ce bujne biti mlade grane,,,
 

Josip2222

Novi član
Tu od
20 Kol 2014
Poruka
3
Kolege forumaši, može li mi tko reći kakva imate iskustva sa strojevima za čišćenje lješnjaka? Planiram u budućnosti nabaviti krckalicu, stroj za odvajanje ljuske od lijeske i kalibrator, koji bi imali kapacitet barem 100njak kg/h. Malo sam se informirao pa vidim da ima različitih podataka, npr.postotak očišćenosti, postotak oštećene jezgre, cijene jako variraju za strojeve sličnog kapaciteta itd itd., a kako svaki prodavatelj "svoga konja hvali", i kako ne bih htio kupiti "mačka u vreći" zanimaju me Vaša iskustva? Imate li nešto za preporučiti?
 

JAROMIR

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
98
pitaj kolegu forumaša penzić, ja sam lani kod njega kupio i jako sam zadovoljan, kalibrator i krckalica u jednom stroju, sa puhalnikom.
ujedno ako netko treba uslugu strojnog sakupljanja i čišćenja lješnjaka neka se obrati na pp.
 
Posljednje uređivanje:

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
Pozdrav Turopoljac ,pa neznam tko bi bila ta osoba ,ali svakako si pozvan da dođeš kod mene čim odlučiš doči do Slavonije....:drink:
 

Turopoljac

Član
Tu od
28 Kol 2008
Poruka
143
Hvala na pozivu, ti si svakako jedan od mojih uzora tako da bi me veselio posjet tvojoj plantaži. Valjda će se naći nekad malo vremena i za druženje uz ovaj sav silni rad koji ulažemo u lješnjake.... A da su bar to samo lješnjaci vjerujem da i vi radite još milion drugih stvari uz to. Inače upoznao sam par ljudi koji se isto bave lješnjacima sve teški radoholičari nema što vrsna ekipa
 

ALAN

Novi član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
20
Pozdrav svim forumašima...dali netko zna gdje ima komušač za lješnjake,može i za najam?
 

Turopoljac

Član
Tu od
28 Kol 2008
Poruka
143
Moj je upravo u izradi, kad bude gotov poslikam. Imat će kardanski pogon i trofazni motor tako da bude upotrebljiv i na polju i doma, gdje se god pokaže potreba...
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Forumas Gingi ima vrlo dobro napravljen komusac,,,
Naravno sa sitnim nedostacima koje je mozda u međuvremenu i odklonio,,,

njegov komusac vrlo uspjesno odvaja komusinu (na istarskom) i kad je ona jos zelena ,,,
zelim reci ne treba se muciti sa susenjem da bi se tek onda komusina skinula,,,

Imam smo jednu sliku (nadam se da mu nece smetati sto cu je okaciti na forum) pa ako zeli neka ga on poslika,,,

21bn191.jpg
 

ALAN

Novi član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
20
Ok,a onda budemo ubrzo i vidjeli slike :icon_biggrin:
imam dosta istarskoga ove godine pa buede malo problem strojem što ga kupim čistiti zato što baš i nije neke kvalitete stroj...
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ovo mozda izgledakao skalamerija ali posao odradi iznenađujuce dobro,,,:tongue:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Genijalno...promjenom tlaka se može regulirati "jačina" čišćenja, konstrukcija od KŽK (Agromehanika) šprice...
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Mi imamo komušač, pogon je traktorski kardan, dobro čisti, nov je i višak nam je jer nam kombajn kod berbe, skine sve što treba, ako se dobro radi i ako su gume na dobroj razini.
Ovaj komušač nam stoji neupotrebljen i prodali bi ga.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Genijalno...promjenom tlaka se može regulirati "jačina" čišćenja, konstrukcija od KŽK (Agromehanika) šprice...

U ovom slucaju konstrukcija, ma cija bila, manje je bitna stavka, vjeruj mi na rijec,,,
a mehanizam za regulaciju tlaka odnosno "jacinu" ciscenja vrlo je dobro rijesena na mehanicki nacin,,,
ali jos uvijek postoji i mogucnost finog podesavanja tlakom u gumama,,,
najbitnije je da sirina onog sto ulazi i onog gdje ulazi bude prilagođena,,,
i da naravno sve to nebude na "suho",,,

na "sitni nedostatak" mislilo se na spoj između one dvije auto gume jer to je mjesto gdje spoj nije najbolje rijesen i radi toga na tom mjestu prolaze ljesnjaci neocisceni pa se mora dva puta propustati,,,
 
Posljednje uređivanje:

Gingi1

Novi član
Tu od
4 Stu 2010
Poruka
18
Ok,a onda budemo ubrzo i vidjeli slike :icon_biggrin:
imam dosta istarskoga ove godine pa buede malo problem strojem što ga kupim čistiti zato što baš i nije neke kvalitete stroj...

Slike koje imam šaljem, stroj je dosta jednostavne konstrukcije i radi vrlo dobro. Za razliku od strojeva za komušanje koje sam do sad vidio ovdje nema loma lješnjaka prilikom komušanja. Brzina komušanja je oko 100 kg na sat u 3 prolaza. NIje potrebno prethodno sušenje lješnjaka. Za one koji imaju oko 2-3 tone lješnjaka ovaj stroj je sasvim dovoljan. Ako si netko bude želio praviti stroj rado ću podjeliti iskustva.
 

Prilozi

  • IMAG0096.jpg
    IMAG0096.jpg
    59.9 KB · Pregleda: 469
  • IMAG0097.jpg
    IMAG0097.jpg
    60.2 KB · Pregleda: 530
  • IMAG0098.jpg
    IMAG0098.jpg
    40.8 KB · Pregleda: 377
  • IMAG0099.jpg
    IMAG0099.jpg
    65.3 KB · Pregleda: 345

Najnoviji postovi

Na vrh