• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vremenske prilike-neprilike

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
i samo se o zagrebu cvili, sve ostalo je nebitno. Ja sam taj vjetar proveo u traktoru, na brisanom prostoru....traktor se ljuljao kao čamčić na vodi. Nije ovo kod nas nešto nevjerojatno ili nešto što se nikada nigdje dogodilo nije, ali ja osobno, a ni puno stariji ljudi ne pamte takav vetar u našem kraju

361919935_2207905339414518_6901990655855734256_n.jpg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,815
Vezano uz istu temu. Mama od moje snahe živi u Sl. Brodu. Snaha nam je odmah poslala slike da je nevrijeme u Brodu slušilo stablo kraj maminog auta, da je trgalo rolete itd. I ponovo se pitam, zašto se Brođani nisu javili ostaloj HR javnosti s tim informacijama? Zašto, ja to ne razumijem, nije srednji vijek informacije lete u trenu...
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
@plus a kako javiti, ljudi djele na forumima i na društvenim mrežama..što drugo možemo? Upasti na hrt i natjerati ih da govore o Slavoniji?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,815
@Ghost ja nemam recept, žao mi je, ali "svi zajedno" bi našli i realizirali informiranost javnosti
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
Jasno je meni to i u pravu si potpuno, ali činjenica je da je i javnost uglavnom koncentrirana na Zg. to što je u Zg. vjetar puhao 100tinjak kmh (AKO sam dobro informiran) a ovdje, znači Babina Greda, Cerna, Gradište naleti bili do 180 kmh...al dobro je sve, meni osobno....meni žao šuma
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,595
6 km iznad Pozege selo Gradski Vrhovci doslovno izbrisano sa karte. Gle Pozega ti je saka jada cca 18000 ljudi. Kome smo mi zanimljivi? Nikom...
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,683
Uredsko novinarstvo, rubrika šaljite nam vijesti....da ne bi oni morali napraviti koji kilometar
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
458
Samo treba čuvati zdravlje i život. Kad si živ i zdrav sve možeš stvoriti iz početka. Nije lako ali se može. Kad nema zdravlja ili života….sve gubi smisao
Bilo je svega pa je rat sve odnio. Pa se opet izgradilo pa je potres odnio. Pa se opet gradi…. Sve dok je čovjek živ
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Čitam platila država 8 miliona eura za upozorenje građanima za nevrijeme i to ne radi,šteta poginulih ljudi tkz.bez veze.Jedan život je previše,uz ovu tehnogiju i ovakve mobitele ovakvu informiranost opet se gine i ljude ne puštaju ranije s posla.Danas mi priča prijatelj radi u ZG.da je taman išo s posla kad je nevrijeme krenulo da se nije vezao za semafor ko zna kako bi prošo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kako poznam karakter ljudi s ovih prostora tko bi u to vjerovao ?..s druge strane zamisli napad druge strane da se promaši prognoza a ljudi npr nisu išli na posao ...tramvaj ne bi vozili..propustili bi preglede u bolnici koje se čeka godinu dana..dijaliza ....nije to tak jednostavno
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,815
Bez veze je komentirati da ljudi nisu bili na rijeme informirani. Svi koji imamo mobitel u džepu, na njemu vidimo i vremensku prognozu. U svim vijestima na kraju su prognoze vremena i korektno su najavljivale da bi moglo biti opasnog vremena i nevremena. A svatko imalo realan zna da uvijek poslije jakih vručina slijedi nalet hladnog zraka sa nevremenom, jakim vjetrovima, pa i tučom. Oduvijek je tako bilo, a tako bude i na dalje. Oni kojima je radno vrijeme takvo da su u to vrijeme imali povratak s posla su se dogodile sve te nezgode i problemi, jedino ne razumijem baš ulijetanje s autom u poplavljeni pothodnik, ili slično. Ali nije moguće predvidjeti koje drvo bude vjetar srušio.

Točno je kako je "puknuti" komentirao, kakav bi tek kaos nastao dok se ne bi ostvarila "crna vremenska prognoza". Mi smo takvi ljudi da uvijek ničim nismo zadovoljni, a ovaj put su najave dolaska nevremena bile pravovremene i jasne, naravno, onome tko je htio vjerovati.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,595
Nevremena je uvijek bilo i uvijek ga bude.... samo kaj mediji nisu bil tak aktivni kao danas i vijest se prošiti svijetom prije nego se dogodila.
Nigdar ni bilo da nekak ni bilo
Reci mi kad je u slavonijo deralo 180 km/h. Ovako nikad tu nije bilo. Milijuni kubika na vrpama. Milijarde eura stete
 

Prilozi

  • IMG-2a3266dd85425705c7ce1ff9faec5979-V.jpg
    IMG-2a3266dd85425705c7ce1ff9faec5979-V.jpg
    113.5 KB · Pregleda: 49
  • IMG-26de7df441ea646c5c9623ba6d76a57e-V.jpg
    IMG-26de7df441ea646c5c9623ba6d76a57e-V.jpg
    96.1 KB · Pregleda: 48
  • IMG-dde10f6d6991885ef53e852dc1aa6f3f-V.jpg
    IMG-dde10f6d6991885ef53e852dc1aa6f3f-V.jpg
    109.9 KB · Pregleda: 47

Najnoviji postovi

Na vrh