• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Welger AP 52

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Radim od 15- 20 000. To prolazi za dužinu bale da je dvije širine kod manjih bala. Ja da uradim takvu balu, dizalica bi je morala dizati na prikolicu.
Kolega ti izgleda baliras travu ili ti je bala tuga 1,5m pa su toliko teške. Jer imam i 42 pa znam kakve su bale jer kad stavim bale jednu pored druge od 42 izgleda smiješno naspram ove od 52. A inače dužina je od 70-75cm.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Pa normalno da izgleda smjesno,kad je ta bala kratka a visoka i siroka , kako to slazes?
Ja imam u planu uzet 42 pa eto reci mi sam da nemoze napresat 18-19 kg balu,u dve sirine pa da je neuzimam.
Ja znam da ja svoju bacim sa vrha staglja i nesme se raspasti a uz to idealne mjere za slaganje.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
De malo pažljivije procitaj sta sam napisao za izgled bala. I jesi li ti vagao kad te bale ili onake pises težinu. U našem livadskom sijenu osusenom kako bog nalaze 41 i 42 ne moze nabiti balu od 20 kg na dužini od 80 i neki centimetar.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
To ti je sa ap 52 3-4 dana posla, ali da sve radiš sa jednim traktorom i sakupljanje u redove i baliranje.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Okrenuo mi se desni petljac na kontra stranu,skinuo petljac ja i kolega, vratio ga nazad,zapalio balirku,opet se okrene na drugu stranu i ne sveze vec ostane tako,sad sam zvao majstora,jel imao tko iskustva s tim?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Luft kolega, malo u samom nosacu petljaca, malo na osovini vezackog aparata, malo zajedeni zubcanici i eto ti preskakanja. Nemoj to tako goniti da ne napravis vise stete jer od toga zna puci disk ili gornja polutka nosaca petljaca.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Nosac ti bjezi od tanjura i preskoci,probaj tanjur priblizit nosacu ako uspes izmenji njega i rascjepke odradi distancu da se nevraca taman i zicom.
Desevalo se i meni i nije nerjesivo ako su ti zupcanici uredni,bitan je razmak da nedodje do preskakanja.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Pa zubcanici su uredni,mogu jos gurati...

Nisam skontao koji nosac bjezi od tanjura,i kako skontati u cemu je fazon...

Majstor kaze da netreba nista mjenjati vec da ce on staviti neki pojacivac,a doci nece tek veceras ili ujutro,a meni sijeno stoji...

Da nema ko kakvu sliku?
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Netreba ti slika nego ispred nosaca imas onaj kljun na osovini,uzmi mesing i cekic i nakucaj to prema tanjuru,kad si to uradio omotas zicu izmedju rascjepkre i tog djela da se vratit nemoze.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Nosac petljaca i drzaca spage. Imas na njemu lufta, odnosno na piksni i kada ti se pocne petljac okretat zbog lufta se pomjeri u stranu i preskoci. Mozes i ti ubaciti neku podlosku da to malo pritegnes da pridje uz disk. Posalji mi broj na.pp pa cu te nazvati da ti objasnim.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Kako sam skontao,ja bi nosac petljaca trebao nabiti prema tanjuru,ili ubaciti lijevo podlosku da ga nabije prema tanjuru?

Al necu sad dirat nista da nebi jos sta zajebao,kad ce vec majstor doci...

Al u svakom slucaju hvala najljepsa kolege na pomoci i savjetima...
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Moze biti da je disk-tanjir puko(ali ne skroz)pa se razvuce kad mu dodje opeterecenje i petljac ostne na pola kruga tako je bio slucaj kod mene,tanjir je izgledo sasvim ok dok ga nisam skinu a ono pukotina jedva uocljiva tanka kao dlaka i to je bio uzrok.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Uzrok luft na nosacu petljaca i drzaca spage,na piksni dobilo luft...

Za sad je sredeno,nebi bilo lose jos tanjur promijeniti za iducu sezonu kaze majstor...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Dobro pa je piksana samo u pitanju, da nije i osovina dobila, onda je zabadava stavljati novu piksnu.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
kod mene se isto desilo,prvo baliranje jedan petljac se nije vratio u svoj polozaj preskocili mali zupčanici,u pitanju welger ap52,poskidao sve nove piksne ,novi zupcanici,malte ne sve novo a nemogu da ogonetnem koji razlog da je preskocilo,sve pregledano nema lufta nigdje.
 
Na vrh