• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zašto je jedna strana bale duža??

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
Re: zašto je jedna strana bale duza

i ja imam isti problem nedavno sam radio servis balirke i mislio sam da ce biti poslije dobro ali nije
i dalje je isto,sto se zazora tice sveo sam ga na minimum a sto se tice stelovanja konopca otpozadi i to sam radio ali nisam nishta uspio i dalje je isto jedino nisam probao jos navariti na vile koje guraju sijeno, i to bih uradio kad bih znao da ce funkcionisati
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,884
Re: zašto je jedna strana bale duza

kaj se tiče vila koje guraju u komoru:
-slobodno ih na vari da budi malo grublje i slobodno produži kolko ima mjesta(5-10mm/zavisi)
-jos k tome da možes štelat na ruci koja gura ,možeš dobit dosta
-ja sam to napravio i bale su 100% iste (lijeva i desna špaga)

imam Welger ap52


pazi samo kako puštas u pogon da slučajno negdje ne zapne
najbolje prvo rukom okretat da se vidi kako ide
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
Re: zašto je jedna strana bale duza

ok probat cu jos i na varti jedan dan dok budem imao vremena hvala
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
Re: zašto je jedna strana bale duza

eto kako sam navario ali jos nisam probao jer jos nije pocela sezona
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: zašto je jedna strana bale duza

Ovako,bala mi je pravilna,ali je jedna špaga labavija od druge!
Dal se to riješava pritezanjem onog dugačkog šarafa sa federom ili kako?
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: zašto je jedna strana bale duza

Dino pogledaj na onim "očima" kroz koje ti prolazi špaga kad ide od klupka prema petljačima da li su jednako napeta, tj. da li je i jedna i druga špaga jednako napeta. Ako ti nije problem stavi i koju sliku, ja sam imao Welger ap42, ali sam već i zaboravio...
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
Re: zašto je jedna strana bale duza

probaj pritegni taj gdje ti je konopac labaviji,ako nemogne ja nez evo vidis i ja sam navario pa cu probati tako ako mi i to ne uspije onda cu saviti vile koje guraju sijeno jedino mi to preostaje
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: zašto je jedna strana bale duza

probat ču uslikat,ali neznam baš,balirka je na tamnom mjestu...
Od klupka do igala je sve ok,vodilice su dobre i tamo gdje se steže da špaga jednako izlazi tamo je isto ok.
Mene samo zanima,dali se to napinjanje špage,radi tako što se priteže onaj dugački šaraf na kojem je feder!
probat ču uslikat pa ču vam reč na koji šaraf mislim...
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: zašto je jedna strana bale duza

Ma znam točno na koje šarafe misliš, ali sam bio siguran da je problem u nenapetoj špagi. A čuj ne možeš ništa izgubiti da probaš malo otpustiti taj šaraf na toj strani gdje ti je labava špaga, ali zapamti za koliko krugova tako da ga možeš vratiti.
Koja je to uopće balirka, ja nikad neću prežaliti svoju welgericu... :cry:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: zašto je jedna strana bale duza

Pa mogu probat tek kad počnem balirat sijeno,ali informiram se ranije,da nebi prošo kak sa nekim drugim stvarima,kad dođe sezona.nemaš vremena i onda ga hebi...
Balirka je kao tvoja što si imo... ;)
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: zašto je jedna strana bale duza

Da, da treba se na vrijeme indormirati i pomalo sriktati strojeve za sezonu. Ja sam svoju zelenu liniju očistio, oprao i podmazao još prije mjesec dana, a jučer je tek stari kosio prvi ljulj, a sutra će onda i balirka na start. :D
Koliko imaš balirku, kako si zadovoljan?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: zašto je jedna strana bale duza

Naravno...
Pa balirku imamo dosta dugo,neželim pretjerat,ali 15 godina sigurno ako ne i više...
Super sam zadovoljan,samo maži i vozi.
Bale naj taman,ni velike ni male.
Jednom su mi puknuli onu "tanjuri" neznam od čega al jbg,to smo promjenili i opet ide kao zmaj..
Mjenjali smo petljače i one zupčanike,jer su bili več istrošeni..
Al to smo sve več prije mijenjali,prošle godine od kvarova sam imao jedino ležaj na onoj ruci što nabija masu u tunel,a balirka je napravila ohoho bala...
To je sve potrošni materijal...
:D
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: zašto je jedna strana bale duza

Mi smo imali 7 godina i nismo mijenjali na njoj baš ništa, dobro desnu gumu smo promjenili. Prezadovoljan sam bio s tom balirkom, ali ipak nekako su mi sad draže okrugle bale :D
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: zašto je jedna strana bale duza

Ma mi smo mijenjali više radi prevencije nego potrebe,tak da mi slučajno ne ode u sezoni pa šta ču onda...
Sad je balirka sređena,miran sam još toliko koliko je imam...
I meni bi bile draže okrugle bale,balirku mi nebi bio problem nabavit,traktor za tjerat balirku imam,utovarivač na traktoru za transport imam,ali nemam štalu prilagođenu okruglim balama,i samo zbog toga ih neradim...
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
Re: zašto je jedna strana bale duza

joj dobro je to kod vas ja sam uzeo balirku prosle godine a vec sam imao kvarova ma nez ni ja koliko,jesam je kupio jeftino ali je zato veoma istrosena ali nema veze da se naucim na njoj,a ja i ne baliram mnogo sebi izbaliram negdje oko 500 bala i plus drugima
 
C

cesc007

Guest
Re: zašto je jedna strana bale duza

Prvo, veliki pozdrav svim forumasima (s obzirom da mi je ovo prvi post :) )!
Naravno, i ja imam isti problem sa balama. Pred svaku sezonu naostrim oba noza i nastelam ih na 1mm razdaljine. Sarafi koji stezu balu su u svakom momentu jednako zategnuti (mada sam probao i stezati jedan kraj vise). To mi nije resilo problem pa razmisljam o navarivanju vila. Opet, vile nisu jako otrosene pa sumnjam da ce mi to resiti problem. :?
Jedino sto cu definitivno proveriti je polozaj igala!
Iako je ovo univerzalni problem napomenucu da je balirka Deutz-Fahr hd320.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: zašto je jedna strana bale duza

M.M.
evo slike
Dali se na ovim šarafima ta napetost špage štela ili gdje?
kopijaodp4300273.jpg
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
Re: zašto je jedna strana bale duza

ja mislim da nije kod mene je skoroz na drugom mijestu a kod tebe nez posto ne vidim
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: zašto je jedna strana bale duza

Na tim šarafima nikako, ako ti se bale ne razvezuju NE DIRAJ te šarafe. Poslikaj par slika špage od koluta pa na dalje. Kad gledaš balirku od iza špage ti moraju biti jednako napete kad idu prema petljačima, meni se znalo dogodit da zbog nekog razloga jedna strana bude labava i baš onda su bale bile nejednakih strana.
 

Najnoviji postovi

Na vrh