• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zatvaranje zimske brazde

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
toma84 kaže:
Njih ne moras posebno operađivat, samo kopcanje. Njima nije bitno dali ih vuces ili guras one na onom lancima

DA, samo se mora gornja poluga skroz skratiti jer u protivnom ih svrkneš. ipak se bodu u zemlju dok ih kontra guraš.
Probal sam sad dok sam zatvaral brazdu ići na rikverc, ali naš i nejde, htjele bi se svrknuti, ali sve bi se to malo dalo predelati na brzinu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
ŠANANA IMT 565 kaže:
Odlična ideja, samo bi trebal oltove 24 diska predelati ovak malo...

Imal sam u planu nešto slično, ali s laganim drljačama, branama od 4 m.

Bu veselo kad ti se otkvači neko krilo, pa na gumi dobiš rupa kao od sačmarice :roll: :lol: :lol:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
toma84 kaže:
A probaj nesto skemijat pa slike na forum ;)
Trebalo bi ih objesiti od napred, slično kak (neke) prednje roto kose imaju ovjes.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
ZJ kaže:
toma84 kaže:
A probaj nesto skemijat pa slike na forum ;)
Trebalo bi ih objesiti od napred, slično kak (neke) prednje roto kose imaju ovjes.

Pa nisu čavli gore da mozes probit,mislim svasta se moze dogoditi. Dobra ideja,vidit kak ima prednja roto kosa pa nes tako iskemijat. Od svega najlakse nac kakav prednji paker valjak i to je to
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Valjak si lako napraviš, tanjurača će ti samo praviti probleme ispred, a i gubit ćeš na snazi traktora zbog većeg otpora.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Valjak imam,od bačve za hidrofor.Taman ide među kotače od 539:) Valjam njime kukuruz. Trebao bi veći :blackeye
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Susjed mi nudi jedne trokrilne lagane brane sa jakom konstrukcijom pa sam ih mislil namontirati na prednji hidraulik, a iza bi stavil četverokrilne brane i s time zatvaram brazdu ili slično bez problema u jednom prohodu.

Kaj mislite?
 
R

ROKI

Guest
Ja sam svoju trokrilnu drljaču preuredio i uskoro će na prednji kraj NH-a, a sjetvospremač iza. Bit će slika. ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To te ja pitam majstore, to se traži!
Ja isto planiram tu kombinaciju samo za finu pripremu prije sadnje kukuruza!


Slike budu obavezno, čim se stvar razvije i isproba naravno!!!!!!!!!
 
R

Ratarko

Guest
ROKI kaže:
Ja sam svoju trokrilnu drljaču preuredio i uskoro će na prednji kraj NH-a, a sjetvospremač iza. Bit će slika. ;)

UuUuUuUu :shock: , stavi film da vidimo da li može u ne puzajućim brzinama raditi ;)
 
R

ROKI

Guest
Ratarko kaže:
ROKI kaže:
Ja sam svoju trokrilnu drljaču preuredio i uskoro će na prednji kraj NH-a, a sjetvospremač iza. Bit će slika. ;)

UuUuUuUu :shock: , stavi film da vidimo da li može u ne puzajućim brzinama raditi ;)

Zašto misliš da traktor neće moći ići normalnom radnom brzinom?
 
R

Ratarko

Guest
ROKI kaže:
Ratarko kaže:
ROKI kaže:
Ja sam svoju trokrilnu drljaču preuredio i uskoro će na prednji kraj NH-a, a sjetvospremač iza. Bit će slika. ;)

UuUuUuUu :shock: , stavi film da vidimo da li može u ne puzajućim brzinama raditi ;)

Zašto misliš da traktor neće moći ići normalnom radnom brzinom?

Pa zato što sa samo zubaćom ili sa samo sjetvospremaćem traktor ide normalnom radnom brzinom , nikako sa oboje .
Naravno ako smanjiš gabarite tih priključnih strojeva onda bi to bila ta normalna brzina .
Da li ti prednji hidraulik ima plivajući položaj ?
 
R

ROKI

Guest
Zahvat je 2,8m, a traktor 92 ks i mora to ići. nek ide 8-10 km/h, nemora 12-15 km/h. Nema plivajući (znam na šta sumnjaš no mislim da neće biti problema). Vidjet ćemo sve. ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ko mene bude zahvat 2,40 m, traktor je 95 ks i to mora ići
Maximalno 2,60 m.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
evo ga, obečanje stiže: :mrgreen:

prvo video:
[youtube:15xbapv9]H4qSEwBlapY[/youtube:15xbapv9]

i koja slika
P4050015.jpg

P4050016.jpg

P4050017.jpg

P4050022.jpg

P4050024.jpg

P4050035.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh