• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor poluge hidraulika

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Imaš li možda kakvu sliku da mi označiš gdje se te cahure nalaze odnosno osovina,nisam baš majstor za neke veće zahvate oko mehanike neću to vjerojatno sam raditi ali čisto da znam
Evo obečana slika.
Ustvari evo dvije da se vide kanali za podmazivanje na osovini i kanal kud ulje ulazi do čahura. Jedna za tebe, a druga za Puknutog



 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Bum pogledal kasnije jel imam koju sliku, čahure teško ali bi moglo biti od poderane osovine, a kak sam tam na početku napisal kad nije podistancirano kak treba....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ne vjerujem, manžete obično okrene ili se raspadnu, a karika, karika je i onak za vođenje a ne brtvljenje.
Zato mislim da tu ništ ne šteka.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja mislim da je karika tu radi onih udarnih opterečenja od skakanja po rupama..A djelovi raspadnute brtve u kombinaciji s hrđavim cilindrom mogu stvoriti nejestivu paštetu
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nema logike reko je ivica kad ga je učiteljica potjerala van jer je glasno prdnuo u razredu
 

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
Evo obečana slika.
Ustvari evo dvije da se vide kanali za podmazivanje na osovini i kanal kud ulje ulazi do čahura. Jedna za tebe, a druga za Puknutog



Hvala za slike,muha imam pomoćne cilindre na hidrauliku sada sam ih odvojio sa ruku hidraulika poluge padnu dolje cim sam ih maknuo,el može biti do cilindara problem da oni ne propuštaju pa drže poluge gore
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Ti pomocni/vanjski cilindri i sluze tome da ublaze udar na glavni klip hidraulike, ne znam tocne nazive, uglavnom hidraulik ce funkcionirati i bez njih samo sto neces imati miran hidraulik vec ce stalno poskakivati. Odnosno sluze kao neka vrsta amortizera.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Hvala za slike,muha imam pomoćne cilindre na hidrauliku sada sam ih odvojio sa ruku hidraulika poluge padnu dolje cim sam ih maknuo,el može biti do cilindara problem da oni ne propuštaju pa drže poluge gore
To je kaj drugo, ja sam računal sa tim cilindrima ali sam mislil da su jednosmjerni.

Ti pomocni/vanjski cilindri i sluze tome da ublaze udar na glavni klip hidraulike, ne znam tocne nazive, uglavnom hidraulik ce funkcionirati i bez njih samo sto neces imati miran hidraulik vec ce stalno poskakivati. Odnosno sluze kao neka vrsta amortizera.
Nije tak, da je tak zvali bi se amortizeri hidraulike, a ne pomočni cilindri ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ivica je rekao da su pomočni cilindri jednoradni , to sam izguglao , nemam poima ali ima logike

samo za muhu , drugi ne ovaraj link ima virus
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Može biti, ali mi onda to baš i nema logike.
Znam da ima tipova sa jednoradnim i dvoradnim, more se iskemijati pa da jednoradni postanu dvoradni.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja imam visak za onlajn dijagnostiku , zadnje vrijeme si pomažem biotenzerom .
ne nagađamo-->pogađamo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ja ti oko viska nemrem pomoči, možda more ona kaj je zadnji put kavu kuvala
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
To je kaj drugo, ja sam računal sa tim cilindrima ali sam mislil da su jednosmjerni.


Nije tak, da je tak zvali bi se amortizeri hidraulike, a ne pomočni cilindri ;)
Ako se ne varam, na prikolicama gibnjevi sluze amortizaciji a ne zovu se amortizeri vec gibnjevi, zracni jastuci na kamionskim prikolicama ne zovu se amortizeri iako sluze amortizaciji. Ali ok, ja nisam rekao da su amortizeri vec neka vrsta, sluze ublazavanju udara na glavni klip, sluze da poluge ne padnu kad spustas hidraulik nego se spustaju lagano. Hidraulik radi i bez njih, podize jednakom silom i jednaku tezinu kao sa njima...i da, jednoradni su. E sad, mozda postoji razlika između serija xx11/45 i xx20/40
 

Najnoviji postovi

Na vrh