• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rezultati pretrage

  1. G

    Češnjak / bijeli luk

    Zajebaješ samko? :) Ako se vadi imalo zeleniji onda su ožegotine zagarantirane, na proljetnom vjerojatno manje ali na jesenskom sigurno. Pozeleni izvana, a kada se guli do češnjeva vidi se to sve do njih...
  2. G

    Češnjak / bijeli luk

    Ma ne smiju glavice biti direktno na suncu, dobije ožegotine.
  3. G

    Navodnjavanje povrća

    Evo i moje iskustvo, može 150m ali kapaljke sa razmakom 20cm jedna od druge Maksimalno što sam imao je 185m ali naravno da je bolje razvod sa špinama staviti na sredinu parcele. Navodnjavamo sa tlačnim benzinskim pumpama, možda je bitno napomenuti.
  4. G

    Češnjak / bijeli luk

    Ne znam, ta vrsta treba biti veća no to što ga puno fali nemam pojma do čega je. Zemlja ti izgleda vrhunska, kako se rasipa pod nožem. Evo kako je bilo kod nas ove sezone, malo smo se modernizirali. :) Ovo je bilo sporo dok se nije naštimao stroj, kasnije je to išlo dosta brže...
  5. G

    Izgradnja/postavljanje PLASTENIKA

    Ne traje to dugo, izblijedi na suncu i kiša ispere, do jeseni gotovo... U dolini Neretve i Hercegovini budu većinom ofarbani.
  6. G

    Izgradnja/postavljanje PLASTENIKA

    Farba li itko plastenike ovdje? :) Mislim na foliju, u svrhu zasjenjivanja. Ja se sjećam jednom davno da mi je to stari radio dok je sadio papriku, dobro je to bilo. No više se ne sjećam čime se farbalo, (valjda vapno, no u kojoj količini?) a također meni treba za veliki plastenik, cca 6m...
  7. G

    Mjera 6.3.1. - obrada zahtjeva

    Ulazi li iznos potpore u godišnji prihod OPG-a? Ili kako da to drukčije kažem, ako netko ima inače nešto manje od 300k kn po godini, da li sa tim 112k mora ući u sustav PDV-a? Meni su rekli da ne ulazi, no zanima me mišljenje foruma. :)
  8. G

    Lubenica i dinja

    Vodotopivi SOP je 8-9kn/kg a svejedno ga nitko ne koristi, nego završne formulacije od skoro 30kn/kg. Ja ga (u češnjaku) koristim, dobar je između ostalog za reguliranje pH ako se koristi puno vodotopivih gnojiva u proizvodnji.
  9. G

    Lubenica i dinja

    Je.
  10. G

    Lubenica i dinja

    Ja ću se samo osvrnuti na SOP (0-0-50) jer me čudi ga se koristi u svrhu slađeg ploda. Ne kažem da niste u pravu, daleko od toga, no meni u poljoapoteci kažu kad ga kupujem za češnjak da ga nitko neće jer se plod (jagoda, dinja) osjete po sumporu. :)
  11. G

    Češnjak / bijeli luk

    Nema to veze, slobodno za taj dio koristi fi50, lakše ih je staviti na širu cijev. Tako imam na ta dva plastenika. Mada se može i na cijev od cola bez problema ubušiti i staviti ventil, i to sam imao nekad.
  12. G

    Češnjak / bijeli luk

    Malo ti je tih pola cola, to ubije pritisak vrlo. Imam plastenik ispod kuće cca 150m udaljen i jedva 500m cijevi kpk mogu navodnjavati sa 4-5 bari pritiska koliko imam iz mreže ili hidrofora. A u mene je colska cijev do plastenika. Na drugom plasteniku gdje je svega desetak metara udaljen...
  13. G

    Salata

    Ito zabranjena po hitnom postupku. Navodno glavni krivac za pomor pčela. Dozvoljena u plasteničkoj proizvodnji.
  14. G

    Češnjak / bijeli luk

    Od puno kristalona. :) Ne znam sigurno, uvijek bude toga nešto ali sumnjam na ovo poviše napisano. Ako i je to razlog zanemarivo je u odnosu na dobit.
  15. G

    Paprika

    Kod nas to nitko ne koristi a izrazito smo poljoprivredni kraj, svi pehd cijevi. Zadnji put kad sam ih kupovao, a ima par godina su bile oko 8kn/m fi 50. Koliko su te cijevi para, koliko koštaju špine za njih? Jednom su mi bratu ukrali oko 180m dovodne pehd, mogu zamisliti kako bi tek ovu. :)
  16. G

    Češnjak / bijeli luk

    Svejedno je. Ja taj preparat ne bi koristio a ti kako hoćeš. @Marko355 Switch, Signum, Folicur
  17. G

    Češnjak / bijeli luk

    Da bude 4-5 cm zemlje iznad njega. Od truleži kroz ožujak u travanj, budući da vadimo kroz svibanj jer to su preparati duže karence. Nego, kako to da nemaš ni travke u luku? Šta je sađeno prije njega i jesu li tu korišteni herbicidi?
  18. G

    Češnjak / bijeli luk

    Hrđa. Ortiva, mankozebi razni sa kraćom karencom, Folicur sa dugom. Bakar ne djeluje na nju. Ako ne tretiraš cijelo polje će biti zaraženo u roku od mjesec dana, no ako taj luk nije za pletenje onda nemaš brige jer mislim da čak neće prinos podbaciti jer će ti već za 15-20 dana uhvatiti punu...
  19. G

    Batate

    Dobre su ti gredice, visoke. Koji je to stroj stavio?
  20. G

    Češnjak / bijeli luk

    Može biti do plitke sadnje i štete od mraza ako je kasno posađen te je slab dočekao zimu. Sadim samo svoje i nemam tih problema na ranom, no imao sam nekad davno dok sam sadio srednjeranu vrstu. Samko, tebi je blizu onaj Balić što ga sadi puno, vidi možda on kupuje sjeme negdje.
  21. G

    Mjera 6.2.1. [2020.]

    "moj" LAG će navodno objaviti rezultate za dvadesetak dana. Po bodovima sam sigurno dobar, no kao sve kod mene što se tiče papira je traljavo napravljeno pa ne znam hoće li proći. Krajem rujna sam predao zahtjev. Moram kupiti stroj kojeg sam prijavio već sada. Hoće li mi se priznati ta kupovina...
  22. G

    Češnjak / bijeli luk

    Za uskolisne korove Fusilade Forte za širokolisne nijedan ne valja. Bude ličinka od muhe u stabljici, guli list po list na onima koji su skovrčeni.
  23. G

    Češnjak / bijeli luk

    30-40kg... Lontrel će ti ga dokrajčiti, preagresivan je za jesenski češnjak. Za proljetni kako sam čuo nije loš. Provjeri je li muha u pitanju i koji postotak, tu nema oporavka.
  24. G

    Češnjak / bijeli luk

    Meni se čini da ti ga je muha poharala. A baci KAN ali imam osjećaj da će za dvadeset dana bit veća trava nego luk. Evo kakav je moj, kreće pomalo rast glavice a i izbija tvrda stabljika iz sredine:
  25. G

    Češnjak / bijeli luk

    Ide čini mi se od 20 do 30kg na 1000m². Na folijarno ne treba trošiti vrijeme jer može svega 2g na litar.
Na vrh