• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rezultati pretrage

  1. mtd001

    Iskustva s alatom

    Meni jednom puko inbus 10, osjetio par sati trnce u prstima, a imao sam rukavice
  2. mtd001

    Centralno i ostalo grijanje

    A kaj da ti savjetujem, ja sam metalac a ne monter centralnog grijanja.😉
  3. mtd001

    Centralno i ostalo grijanje

    Da, trebao bi prebrojati sve članke radijatora da bi točno znao koliko topline daju
  4. mtd001

    Nesilice

    Takva je stvar i kod mene
  5. mtd001

    Centralno i ostalo grijanje

    Moje je da trpam drva u peć, drugi su ti koji to računaju. Davno je to bilo kad sam centralno radio. Glavno da sam zadovoljan, sve radi i kuća je topla.
  6. mtd001

    Centralno i ostalo grijanje

    Pa imaš sve na googlu 😉
  7. mtd001

    Nesilice

    Moje su znale po 10 komada snesti u jedno gnijezdo, sve je to normalno. Da vidiš svađe kad se znaju po 3 kokoške gurati u jedno gnijezdo, onda pijevac mora biti sudija 😂
  8. mtd001

    Centralno i ostalo grijanje

    Za tvoju informaciju sve sam vidio jer je čovjek sve računao na papiru ispred mene, tako da nemoj da previše mudruješ😉 A zašto bi bio čudan, i kaj ako ti stavi preslabe radijatore i budeš se smrzavao, onda je majstor kriv🤔
  9. mtd001

    Centralno i ostalo grijanje

    Ja kada sam 2002 godine radio centralno, došao majstor i pita koje prostorije grijemo. Zatim je uzeo papir i olovku i izkubicirao prostorije da vidi koliko članaka radijatora ide po prostoriji da bi na kraju kad sve zbroji, da znamo koje jačine peć da uzmemo.
  10. mtd001

    Nesilice

    A ko ne bi takvu hranilicu 😂, pjevao bi i sam umjesto kokota
  11. mtd001

    IMT 539 i 533

    Ajd barem nožni gas ima
  12. mtd001

    SMIJEŠNE SLIKE

  13. mtd001

    Kuhinja

    @Viduka OPG a nije, ne da se preko Velebita 😂 Prije ću ja do njega nego on k meni
  14. mtd001

    Centralno i ostalo grijanje

    Smije, ja ih imam, samo ti uvijek mora zadnji radijator u sistemu ostati full otvorem zbog cirkulacije vode. Kod mene je kupatilo i boravak full otvoreno, a sobe reguliram jer ne volimo kad je jako toplo za spavanje.
  15. mtd001

    Kuhinja

    @plus i mi danas slavimo roćkas od mlađe kćeri 🥂
  16. mtd001

    Kuhinja

    Bude za svakoga ponešto, punjena raca, lungić punjeni i odojak pod pekom
  17. mtd001

    Kuhinja

    Nije globalno već lokalno zatopljenje 😂
  18. mtd001

    Centralno i ostalo grijanje

    @domo1984 tako je i kod mene
  19. mtd001

    Centralno i ostalo grijanje

    Što nije njegova slabija peć🤔
  20. mtd001

    Centralno i ostalo grijanje

    Ja toliko potrošim u dvije sezone loženja
  21. mtd001

    Centralno i ostalo grijanje

    Ti imaš dosta veliki sistem grijanja(vel. broj radijatora) i dosta velike gubitke topline (neizolirane cijevi) i zato ti se događa to što se događa. I jos k tome imaš i peć koja ima najvjerojatnije mali spremnik tople vode da može opskrbljivati sistem. Ja grijem oko 120m2 izolirane kuće i 300L...
  22. mtd001

    Centralno i ostalo grijanje

    Naravno da može, odlazna cijev iz peći se prereže i ugradi se taj ventil kako je na mojoj slici. Mora ti se jedan dio tople vode vratiti u peć da ne padne temp. u peći što dovodi da ti se ne otvara samson ventil bespotrebno kao i tebi. Samim time smanjuješ i potrošnju drvi😉
  23. mtd001

    Centralno i ostalo grijanje

    Onda ga hebi majstore, kako onda misliš regulirat protok tople vode, izgleda da tebi ode sva vruća voda samo u sistem. On ti služi da ti se dio vruće vode vraća u peć i time sprječava da se sama peć ne ohladi. Kod mene je uštelano da se 70% vruće vode pusti u sistem, a 30% se vraća u peć i samim...
  24. mtd001

    Centralno i ostalo grijanje

    Da li ti na izlazu imaš ovaj regulacijski venril, tzv miš ventil?
  25. mtd001

    Centralno i ostalo grijanje

    Pa ni kod mene povrat u peć nije iste temperature ko i izlaz, a ne može ni biti jer se kroz radijatore voda u povratu ohladi.
Na vrh