• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rezultati pretrage

  1. P

    Kalači drva

    Re: kalači drva Vec sam ja objavio taj isti video, meni je to savrseno jer uz lateralni kanal na državnoj zemlji je puno takve zestilovine, na 2 km od moje kuce, makadam ko asvalt. Jos da slozim sa dobrom redukcijom i da najdeblje sjece 7 cm kolko je meni i previse mozda bi mogao i honda g200...
  2. P

    Trimeri

    Iskra iz kauflanda nula bodova, vijci sto drze reduktor doslovno ispali i otkinuli navoj, stego sa plasticnim vezicama da ne ispada vijak i da ne izgubim garanciju, onda je vijak izglodo utor na cijevi i tad je zavrsio na servisu, makar sam dobio pare nazad, kosio sam s njim tako 2 godine. I...
  3. P

    Pomoć pri zimskom startovanju hladnog motora

    Ma mutava kako je palila, tocnije NEpalila ovo je odlicno, kamo srece da je LDA. Inace i za mutavu sam imao lijek, honda g200 motor i remen, zavrti ju i krese ko sibica.
  4. P

    Pomoć pri zimskom startovanju hladnog motora

    A vidis moja mutava zrela za generalku jutros kresnula na trecu da pocisti snijeg, vise na iberlauf dimi nego na auspuh LA300 motor
  5. P

    problem oko mjerenja drva

    Mi vec drugu godinu uzimamo drva iz sumarije, i prezadovoljan sam. drvo ni jedno nije tanje od 15 cm, a ima i orijasa od 60 cm u promjeru. Svaki trupac je zasebno iskubiciran i 10 kubika sa prijevozom je kostalo 3150 kn, svako drvo je tu, kad sam sam premjerio i izračunao drva bilo je 10,2...
  6. P

    Mehanička radionica za pile

    Re: mehanička radionica za pile Iskocio zeger ili je pukla karika
  7. P

    motokultivator honda

    Postoji i g30 i g35 mio kopačica
  8. P

    MUTA motokultivatori

    Ako mi netko nađe ventile i vođice ventila povoljno, voljan sam presložit stari motor, i jutros u 6:30 je upalio na treću, i počistio snijeg, tako da mi dođe žao uništavanja motora, a opet kad se sjetim molitvi, najradije bi ga bacio niz provaliju.
  9. P

    MUTA motokultivatori

    Ma znam da je slabiji, al šta ću kad starog još moram nagovorit za ovog, a kamoli za nešto skuplje. Da je on radio sa strojem, davno bi bio u "kvaru" i ne bi palio. Inače u motoru ulje nisam zamjenio 20 rs, jedva cekam da vidim klipnjacu pa ce doc dizel :biggrin:
  10. P

    MUTA motokultivatori

    http://www.njuskalo.hr/strojevi-gospodarstvo/motor-visenamjenski-dizel-7-ks-rate-3-6-12-24-mj-oglas-19188317 Paše ovo na mutu? Nekako mi u glavi ostalo da treba 23 mm konus. I tko se zeli jos patit sa la 300, neka nabavi špinu sa tomos colibri a5, samo se ušarafi umjesto stare i dobro drze ne...
  11. P

    MUTA motokultivatori

    Nasao sam dellorto hpva 22 17 na drugom la300 zaribanom na otpadu, sad lijepo pali na drugu, al mi nije tesko malo goriva pod svjecicu i treba ga zaljuljat kad ga palis na spagi
  12. P

    MUTA motokultivatori

    Ma ako moze raditi jos nekih 20 h to je najmanje godinu dana kod mene do tad bi se ostavljalo na stranu za kineskog dizela da se ne mislim hoce li upalit ili ne i da ne moram ocenase moliti. Ps. Sretna nova
  13. P

    MUTA motokultivatori

    Na njoj nista osim sajli i tog karburatora nikad nista nije mjenjano, nego kolko bi ona mogla jos durat ovako bez mjenjanja vodjica i ventila?
  14. P

    MUTA motokultivatori

    Opet me mutava zaje*ava, pocela dimit na iberlauf, sta bi sad moglo bit? Taman kad sam rjesio karburator( stavio dellorto) opet pocne sranje, al sad makar pali na prvu, eventualno drugu.
  15. P

    Radovi u šumi, izrada drva

    Jedan zanimljiv strojček, pogotovo jer ovakvih drva đabe čitavo selo sječe sve žestilovina dobro grije, samo jos smislit kako ovo na mutu ustekat :icon_scratch: https://www.facebook.com/kreativesss/videos/945270632240354/
  16. P

    Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

    Znam da je tako,ali za ovakve potrebe trafo je nekako najprikladniji, malo profila dva kotača nešto elektrodi pa trafo vozas gdje ti treba, iako ja sa 16 godina i sitnijom građom bez brige nosam varexa u jednoj ruci, tako da nekome malo starijem to ne bi trebao biti problem.
  17. P

    Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

    za kod kuce si bolje nadjes kakvog varexa ili uljanika polovnog, on nema elektronike kojoj smeta stajanje,moj varex 135/145 od ´86 kako ga je otac kupio novog przi 5 kg 2,5 mm elektroda godisnje, od troskova zamjenjeni kablovi jer su stari dotrajali.
  18. P

    Iskustva s alatom

    http://i62.tinypic.com/1j96hl.jpg Nije moj rad, sa jednog drugog foruma kojeg pratim, mislim se kako bi savo na isti nacin to odradio. P.S. vica dobro pazi na klipnjace od vlatka, da ne bi "nestale" :biggrin:
  19. P

    Stroj za mljevenje mesa

    Masina danas polagala test i pala. Naime motor ima snage ali je spora. Razrezem kuciste motora na rotoru se otokari utor za remen i ide preko remena motor 1,1 kw 1400 okr/min, tako da onda nema brige
  20. P

    Stroj za mljevenje mesa

    Motani su tanjom zicom i imaju manja rebra za hladjenje za rad sa prekidima,odnosno motor se brzo zagrije pa se u pauzi ohladi i pri ponovnom startu opet ugrije
  21. P

    Stroj za mljevenje mesa

    Ionako se melje meso vani na hladnom, bit ce red stavit hladnjak od onih velikih imtejaca sa kombinata hahah
  22. P

    Stroj za mljevenje mesa

    Motor je švabo... Interkren, na 50 kg mesa dodje na radnu temp, a ako bude potrebno prikopcam jos jedan ventilator iza
  23. P

    Stroj za mljevenje mesa

    Evo i slike od moje Jedini trosak grebenasta, staru dizalicu sam imao i gedore isto. Inace kad se koristi motor od dizalice treba ga otvoriti i skinuti kocnicu,jer cijelo vrijeme koci motor i oduzima snagu. Kocnica je disk na osovini motora sa nalijepljenom ferodom i opruga ju drzi naspananu...
  24. P

    Stroj za mljevenje mesa

    Mogao sam mu nabavit motor od dizalice za 200 kn ali kaze on bolje ce kupit reduktor za 500 kn. Inace taj reduktor ne bih preporucio nikom, u puzne reduktore treba ici ulje a ne totmast, nakon 30 kg mesa ugrije se da ne mozes ruku drzat na njemu
  25. P

    Stroj za mljevenje mesa

    Ovo sam radio jednom kolegi, reduktor je kupio ali nije bas vican bravariji i ne stigne. inace motor 800 w od hidropaka, ne gusi se, ne grije, ne steka. Masina se skida pomocu dva vijka jedan na puzu a drugi drzi posebno dasku na koju je pricvrscena masina na postolju, odsarafi se matica(kasnije...
Na vrh