• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antares 130

SAME ANT

Novi član
Tu od
31 Ožu 2020
Poruka
2
Poštovani,
trebao bih malu pomoć - imam traktor SAME ANTARES 130, 1994. god. Problem se javlja kod paljenja odnosno upali samo ponekad. Ima procesor i elektronski gas (nožni i ručni). Kada mu ručno otvorim gorivo na el. regulatoru goriva odmah upali. Promijenio sam senzor na zamašnjaku, ali ne znam kako ga točno podesiti, promijenio sam potenciometar nožnog gasa i dalje se događa isto. Nadalje, kada motor radi jako se zalijeće odnosno sam si dodaje gas i oduzima.
Ako netko zna rješenje ovog problema, bio bih zahvalan!
Pozdrav!
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Taj motor ima 6 pumpica svaku za 1 cilindar. Regulator pomiće zupčastu letvu koja je povezana sa svakom pumpicom. Problem može biti da je letva dobila luft i zato se zaletava na ler gasu. Poslikaj regulator sa svih strana,ima jedan šaraf na koji se to donekle može naštelati,ali ne gine ti reparacija tih pumpica,imao sa Rubina 150 i imao je sličan problem samo je uz to još i dimio,tak da sam sve izrepariao i nove uloške dizni stavio i bilo je dobro. Probaj to donekle sredit i prodat jer je taj motor zlo sa elektronskim regulatorom. A kaj se tiče paljenja ak si to sve promijenio onda je očito do kompjutera.
 

SAME ANT

Novi član
Tu od
31 Ožu 2020
Poruka
2
Zahvaljujem se na odgovoru. Da pokušati ću to napraviti, znam za taj šaraf na regulatoru, naštelavali smo ali uvijek isto, dizne sam promijenio pred par godina. Neznam dali postoji način da se ispita kompjutor jeli ispravan ? Pozdrav !
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Zamijeniš ga mehaničkim regulatorom. Pitaj u Traktor servis Hadrović.
 

Najnoviji postovi

Na vrh