• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

AutoPower mjenjač

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Zanima me da li je tko reparirao mjenjač u hrv. ili negdje drugdje i kako se to pokazalo, i da li su šta poboljšani mjenjači na seriji 6195r od 6x30 serija.
U planu mi je uzet 6r (polovni) sa autopower mjenjačem pa ako tko zna koju caku kako isprobat takav mjenjač ili nešto slično bio bi zahvalan.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Mislim da to jedino možeš vidjet sa nekim serviserom sa dijagnostikom. Već od 30 serije nemaš problema sa tim mjenjačima, otklonjen je problem grijanja. Dalje dugotrajnost ovisi samo o prijašnjem vozaču, znam ih 30tke po 12-13000 sati i još uvijek bez problema sa AP. Meni se osobno najviše svidio DirectDrive. Slično PowrQuadu, ali ipak drugačije, manje grupa sa više powera, dupla spojka, prelaz iz jedne u drugu grupu bez kvačila, zanimljiv mjenjač uglavnom...
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Traktor se ne nalazi u hrv, a par sam servisera pitao ne bi išli izvan hrv na provjeru.
Zapeo mi je jedan za oko dosta očuvan al je s autopower mjenjačem, takav traktor s klasičnim ili direct drive mjenjačem je skuplji cca 12000 eura a da izgledom nisu tako sačuvani . I sad sam u dilemi.....raspitao sam se novi mjenjač je cca 180000kn, i umanjuje se cijena ovisno koliko je stari mjenjač dotrajao ( riječi servisera iz novocommerca).
A nikad nisam vozio traktor s takvim mjenjačem tako da ne znam kako to isprobat i kako otkrit donekle da valja.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Teško je to isprobat tko nema baš iskustva, ne znam ni ja to. Ne smije imat promjene u brzini same od sebe jer bilo je i toga, a sad dalje ne znam iskreno. Noviji je traktor, ako vidiš po stanju da je čuvan i to sve, mislim da nebi trebalo biti problema.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
I da nešto nevalja a skoro sigurno ili 50% je tako, za nekoliko tisuća eura se reparira i gas napred.
Bitno da početna cijena pokriva moguća ulaganja.
A dali če neko od vas ići vidjet prije kupnje?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Bolje ispravno groblje,nego neispravan šminker.
Neki dan sam pričao sa kolegom, ne znam kad sam zadnje vidio neki rabljeni traktor bez ulaganja. Nisi siguran ni sa grobljem ni sa dobrim stanjem, sve je to kako kažeš jel si spreman na neko šarafanje i u kojoj se cijeni možeš pronać.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
Ajmo realno,tko će ispravan traktor prodavat za malo para?nitko..
Ipak je manje ulaganja u farbu i uređivanje,nego saniranje getribe..
Kad sam kupovao sakupljač,zvao sam za 2,jedan je bio ko slika,a drugi se vidi da je u poslu..
Ovaj ko slika,veli lik,100% ispravan,od prvog vlasnika iz njemačke uvezen.
Pitam ga kolko ste radili s njim,veli on,niti ral nisam stavio u red,nečuje se da radi,ispravan je garant.
Reko kak možete garantirat da je ispravan ak ni ral niste radili s njim,pa je zašutio...
Ovaj "radnik" veli,gle u 2 dana sam 40ha s njim stavio u redove,valjda je ispravan..njega sam nakraju kupio..
Na kraju krajeva u polju mi treba radnik,ne maneken.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Ja uvijek gledam da se manje plati i bit siguran da treba popravit, pa bar znaš dio koji je sređen, a farba košta koliko par rezervara nafte.
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Znam vidio sam taj oglas i iz hrv što jedna firma reparira, al zanima me koliko je to vječno, ili drži dok se ne proda.

I da nešto nevalja a skoro sigurno ili 50% je tako, za nekoliko tisuća eura se reparira i gas napred.
Bitno da početna cijena pokriva moguća ulaganja.
A dali če neko od vas ići vidjet prije kupnje?

Da naravno da ču ići osobno, zato i pitam jel postoji kakva caka pri isprobavanju.

Ajmo realno,tko će ispravan traktor prodavat za malo para?nitko..
Ipak je manje ulaganja u farbu i uređivanje,nego saniranje getribe..
Kad sam kupovao sakupljač,zvao sam za 2,jedan je bio ko slika,a drugi se vidi da je u poslu..
Ovaj ko slika,veli lik,100% ispravan,od prvog vlasnika iz njemačke uvezen.
Pitam ga kolko ste radili s njim,veli on,niti ral nisam stavio u red,nečuje se da radi,ispravan je garant.
Reko kak možete garantirat da je ispravan ak ni ral niste radili s njim,pa je zašutio...
Ovaj "radnik" veli,gle u 2 dana sam 40ha s njim stavio u redove,valjda je ispravan..njega sam nakraju kupio..
Na kraju krajeva u polju mi treba radnik,ne maneken.
Ovo šta ja gledam je iz 2015 godine, nije tu ništa ušminkano nego sačuvano....a 65t eura na više nije malo za traktor sa min 6500 rh.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
Nema druge nego spustit cijenu ako ide i držati fige da je sve uredu(imati novce sastrane za eventualne popravke).
Ovak mi možemo "mlatit praznu slamu" do prekosutra i ništa pametno nebudeš saznao.
Ukucaj u gugl navedeni model traktora tipa " 6195r problems" otvoriš nekoliko foruma koje ti izbaci,pročitaš,i tražiš te probleme na odabranom traktoru(ako ih ima).
Ostalo je sreća.
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Dok ne odlucim mozda netko se javi da je reparirao mjenjac i kak se to pokazalo...malo sam skeptican oko te reparacije tj. Njezinog vjeka.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Dok ne odlucim mozda netko se javi da je reparirao mjenjac i kak se to pokazalo...malo sam skeptican oko te reparacije tj. Njezinog vjeka.
Vario mjenjači imaju višestruko manje potrošnih dijelova ali su "naravno" puno skuplji. Kad se ispitaju pritisci i zamjene lamele i servomotori nema razloga da kratko traje.
 

IMTjd

Novi član
Tu od
7 Sij 2022
Poruka
12
Teško je to isprobat tko nema baš iskustva, ne znam ni ja to. Ne smije imat promjene u brzini same od sebe jer bilo je i toga, a sad dalje ne znam iskreno. Noviji je traktor, ako vidiš po stanju da je čuvan i to sve, mislim da nebi trebalo biti problema.
Antonio što misliš o 6330 premium 2011 ful oprema sa autopowerom traktor ima oko 11500 radni sati djeluje da je odrzavan sad sam skeptican oko tog mjenjaca sta ti mislis dal se isplati za njega dati 40 k eura s pdvom dal uopce iko zna sta kako testirat taj mjenjac
 

Najnoviji postovi

Na vrh